Przejdź do treści
Republika Zapraszamy na stoisko Telewizji Republika już od 30 grudnia – przy Placu Niepodległości w Chełmie
Republika Republika zaprasza widzów na specjalny koncert kolęd z Kozłówki, z udziałem Prezydenta RP Karola Nawrockiego oraz Pierwszej Damy Marty Nawrockiej, Wigilia, godz. 20.00
Republika Dzieci w Libanie śpiewają najpiękniejsze polskie kolędy. Na koncert zapraszamy do Republiki w Boże Narodzenie o godzinie 20:00
Wydarzenie Telewizja Republika, województwo lubelskie i miasto Chełm zapraszają na "Wystrzałowego Sylwestra z Republiką". Wśród gwiazd m.in. Fun Factory, Kombi Łosowski, Bayer Full, Defis, Corona i Weekend. Zapraszamy 31 grudnia do Chełma i przed telewizory!
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!
NBP Nowa publikacja NBP: „Polski złoty i niezależność Narodowego Banku Polskiego jako fundamenty rozwoju gospodarczego" – książka prof. Adama Glapińskiego, Prezesa NBP. Wersja elektroniczna dostępna bezpłatnie na nbp.pl
NBP Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: Przyjęcie euro katastrofalnie spowolni rozwój gospodarczy Polski

Ważna informacja dla podróżujących, jest protest przewoźników. Wiemy więcej!

Źródło: canva.com

Jak poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Szczecinie, odcinek drogi ekspresowej S3, od węzła Pyrzyce do węzła Gryfino, został zablokowany. Utrudnienia spowodowane są protestem Zachodniopomorskiego Stowarzyszenia Przewoźników Drogowych.

W związku z blokadą drogi dla relacji Gorzów – Szczecin zostanie wytyczony objazd od węzła Pyrzyce poprzez łącznicę zjazdową na drogę wojewódzką 122 do miejscowości Pyrzyce i dalej drogą wojewódzką 119 do miejscowości Stare Czarnowo i drogą wojewódzką nr 120 do węzła Pyrzyce.

"Będziemy przepuszczać samochody, które będą przewozić materiały czy towary łatwo psujące się, wrażliwe i ładunki niebezpieczne. Takie auta będziemy przepuszczać, żeby one nie jechały po drodze wojewódzkiej i nie powodowały jakiegoś zagrożenia. Przepuszczać będziemy również autokary" – powiedział w rozmowie z PAP wiceprezes Zachodniopomorskiego Stowarzyszenia Przewoźników Drogowych Piotr Krzyżankiewicz.

Zachodniopomorscy przewoźnicy i branżowe organizacje z innych regionów Polski domagają się rządowego wsparcia dla transportowców, m.in. obniżenia składek ZUS do poziomu krajów konkurujących z nimi na rynku europejskim oraz wprowadzenia minimalnych stawek za usługi transportowe.

Utrudnienia mają zakończyć się po godz. 14.

ZSPD zapowiada, że jeśli postulaty transportowców nie zostaną spełnione, protesty na drogach mogą odbywać się w każdą sobotę wakacji. Protesty odbyły się już w Szczecinie i na A6/S3 pod Szczecinem. W kolejną sobotę transportowcy mają ponownie zablokować S3.

portal tvrepublika.pl, X, PAP

Wiadomości

dramat w Nunspeet

Holandia: Samochód wjechał w tłum podczas parady świateł

Trump: Musimy mieć Grenlandię. Tam wszędzie rosyjskie i chińskie statki

Szwedzi wyłączyli reaktor atomowy

USA będą budować pływające fortece. Będą większe od niszczycieli

Rosja o rozmowach w Miami. Gdzie jest pokój?

Rosjanie ponownie uderzyli w Odessę

Trump powiedział, że po raz ostatni zgrywa twardziela

Kopalnia Pniówek: Dwóch górników nie żyje

Ostrzeżenie na święta Bożego Narodzenia. Taka jest ich natura

Kolejny świetny sondaż dla Karola Nawrockiego. Na nic się zdały hejterskie ataki

Szokujący sondaż. Ugrupowanie Brauna rośnie kosztem Konfederacji

"To jest groteska, to jest żenujące". Stefaniuk o mailu do prześladowanej urzędniczki

Zatrzymania ws. hejtu po śmierci 11-latki z Jeleniej Góry

Nawrocki: Panie Premierze, trzeba budować mniejszość blokującą ws. Mercosur, a nie gadać

Ziobro: mamy do czynienia z pełzającym zamachem na polskie sądownictwo

Najnowsze

kopalnia węgla - zdjęcie poglądowe

Kopalnia Pniówek: Dwóch górników nie żyje

pancerniki nowej klasy

USA będą budować pływające fortece. Będą większe od niszczycieli

Pieskow

Rosja o rozmowach w Miami. Gdzie jest pokój?

Odessa

Rosjanie ponownie uderzyli w Odessę

Trump powiedział, że po raz ostatni zgrywa twardziela

dramat w Nunspeet

Holandia: Samochód wjechał w tłum podczas parady świateł

Grenlandia

Trump: Musimy mieć Grenlandię. Tam wszędzie rosyjskie i chińskie statki

reaktory elektrowni Forsmark w Szwecji

Szwedzi wyłączyli reaktor atomowy