Waszczykowski: Rozmieszczenie Iskanderów w Obwodzie kaliningradzkim jest odpowiedzią nieadekwatną do tego co robi NATO
Minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski wyraził się krytycznie o ostatnich, rosyjskich działaniach militarnych w Obwodzie kaliningradzkim.
"Nawet jeśli Sojusz Północnoatlantycki rozmieści bataliony żołnierzy w Polsce w przyszłym roku, nie zmieni on swojej doktryny wojennej i postawy wobec Rosji. Sojusz nie ma żadnych agresywnych zamiarów wobec Rosji. Nie widzimy więc uzasadnienia dla tak dużego wzmocnienia garnizonu kaliningradzkiego, poprzez rozmieszczenie ofensywnej broni jaka są Iskander" - zapowiedział Waszczykowski.
Zasięg rażenia rakiet dochodzi do 600 kilometrów, a więc z pozycji Kaliningradu w polu rażenia mogłaby znaleźć się niemalże cała Polska.
Polecamy Miłosz Kłeczek Zaprasza
Wiadomości
Najnowsze
Czarnek o jedności PiS i ofensywie programowej: "Fundament jest wspólny: niepodległość, suwerenność, patriotyzm"
Papież o polskich księżach na kolędzie: niosą błogosławieństwo
Znamy godzinę ćwierćfinału United Cup z udziałem reprezentacji Polski