Przejdź do treści
22:35 Sekretarz generalny ONZ Antonio Guterres: w wyniku ataku dronów na bazę ONZ w Sudanie zginęło sześciu żołnierzy sił pokojowych. To obywatele Bangladeszu
20:35 Wysłannik prezydenta USA Donalda Trumpa, John Coale, poinformował w sobotę, że Białoruś zgodziła się wstrzymać przeloty balonów nad Litwą – podał Reuters
20:04 Norweski Komitet Noblowski w sobotnim komunikacie wyraził „głęboką ulgę i szczerą radość” z powodu uwolnienia z białoruskiego więzienia Alesia Bialackiego, laureata Pokojowej Nagrody Nobla za rok 2022
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Toronto GTA zaprasza na spotkanie z byłymi działaczami opozycji antykomunistycznej, 14 grudnia, godz. 2 PM. Polskie Centrum Kultury im. Jana Pawła II, Mississauga, Kanada
Klub "Gazety Polskiej" Częstochowa zaprasza na spotkanie z prof. Piotrem Grochmalskim 15 grudnia o godz. 18:30 w Auli Tygodnika „Niedziela” przy ul. 3 Maja 12 w Częstochowie
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Poznań zaprasza na spotkanie z europosłem Patrykiem Jakim, 20 grudnia, godz. 17:00, Andersia Hotel pl. Władysława Andersa 3, Poznań
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Kalisz zaprasza na spotkanie z europosłem Patrykiem Jakim. 21 grudnia, godz. 17:00, Sala konferencyjna przy hotelu Hampton by Hilton, ul. Chopina 9, Kalisz
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!
NBP Nowa publikacja NBP: „Polski złoty i niezależność Narodowego Banku Polskiego jako fundamenty rozwoju gospodarczego" – książka prof. Adama Glapińskiego, Prezesa NBP. Wersja elektroniczna dostępna bezpłatnie na nbp.pl
NBP Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: Przyjęcie euro katastrofalnie spowolni rozwój gospodarczy Polski

Waszczykowski: Konwój jest świetnym posunięciem propagandowym Rosji

Źródło: telewizja republika

Przez wiele tygodni zajmowaliśmy się zestrzeleniem samolotu malezyjskiego, tym, że strona rosyjska utrudnia śledztwo, nie oddaje szczątków itd. Konwój jest dobrym tematem zastępczym – mówił na antenie Telewizji Republika Witold Waszczykowski z Prawa i Sprawiedliwości.

– Trudno nie uznać, że pomoc jest potrzebna, ale konwój może zawierać dostawy materiałów istotnych do prowadzenia walki – podkreślał poseł PiS-u. – To jest odwrócenie uwagi, przyjęcie inicjatywy strategicznej – mówił.

Zdaniem posła Waszczykowskiego, sprytnym posunięciem wobec propagandowych zapewnień Putina byłoby potraktowanie ich poważnie.

– Jeżeli Putin zapowiada, że będzie robił wszystko, żeby nie było rozlewu krwi, to można go pociągnąć dyplomatycznie za język – w takim razie usiądźmy do stołu i rozwiązujmy wspólnie konflikt – uznał poseł PiS-u.

Zauważył również, że w dzisiejszym wystąpieniu prezydenta Rosji znalazły się niebezpieczne zapowiedzi.

– Tam jest jedna niebezpieczna uwaga, że on też może zacząć wypowiadać traktaty międzynarodowe – mówił. – Już pogwałcił wiele aspektów międzynarodowych, więc jest zdolny do dalszych kroków – dodał.

Doradca prezydenta RP Henryk Wujec również podkreślił, że Putin jest zdolny ignorować traktaty międzynarodowe, o czym świadczy choćby aneksja Krymu.

Wujec podkreślił również, że konwój z pomocą dla Ukrainy jest jedynie zagrywką polityczną i propagandową, która ma przesłonić dotychczasowe działania Rosji.

– Traktuję to wyłącznie, jako działanie polityczne i propagandowe, żeby odwrócić uwagę od rzeczy, które się zdarzyły – mówił.

Doradca prezydenta uznał jednak, że Putin tak łatwo nie oszuka świata.

– Świat się nie da nabrać, że Putin respektuje prawo międzynarodowe – zajął Krym, wspiera rebelię na Ukrainie, to świadczy na jego niekorzyść – stwierdził.

Wujec skrytykował również postawę Zachodu, jeżeli chodzi o sankcje wobec Rosji.  Jego zdaniem powinny być one już teraz bardziej zdecydowane i dotkliwie.

– Cały czas jest obawa, że Rosjanie wejdą militarnie na Ukrainę i to jest wyzwanie dla całego świata.  Na ten czas są przygotowane wielkie sankcje gospodarcze, a powinny być wprowadzone wcześniej – mówił. –Putin korzysta z tej niepewności na Zachodzie i idzie do przodu – dodał. 

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Putin: Ukraina pogrążyła się w chaosie i śmiercionośnym rozlewie krwi. Rosja zrobi wszystko, by powstrzymać ten rozlew

Putin zapowiada wycofywanie się z traktatów międzynarodowych

Putin: Żyrinowski jest porywającym mówcą, ale nie zawsze reprezentuje stanowisko Rosji

telewizja republika

Wiadomości

Orkan Emilia szaleje na Maderze

Orkan szaleje nad Maderą. Odwołano loty, w tym do Polski

Historyczna zmiana w Wielkiej Brytanii dzięki Reform UK

Strzelanina w USA. Dwoje nie żyje, ośmiu w stanie krytycznym

Wysłannik Trumpa: jest zgoda Białorusi na wstrzymanie ruchu balonów nad Litwą

Mocne komentarze po opublikowaniu na stronie BBN raportu komisji ds. wpływów rosyjskich

Kuźmiuk: Tusk nie chce, aby przypominano, że jego nazwisko jest w Raporcie

Elon Musk pisze na X o Polsce. Wskazuje na "Gwałtowny spadek populacji"

Muzeum Wyklętych pamiętało o ofiarach wydarzeń sprzed 44 lat

Nawrocki w rocznicę 13 grudnia: postkomuniści z marginalnym poparciem wrócili do władzy

Mela Koteluk spełniła marzenie o macierzyństwie. Pokazała pierwsze zdjęcie

Matecki wraca do sprawy słynnej aplikacji wyborczej: przestępstwa nie było, przeprosin brak

Paulina Smaszcz znów o Kurzajewskim. Jest pewna wygranej w sądzie

Duklanowski: dramatyczna sytuacja w Polimerach Police. Załoga bez pensji

BBN przypomina: Tusk, Sienkiewcz, Siemoniak i Cichocki nie powinni pełnić funkcji publicznych

Nowy biznes Andziaks, teraz sprzedaje herbatę. Internauci komentują: „Kogo na to stać?”

Najnowsze

Orkan Emilia szaleje na Maderze

Orkan szaleje nad Maderą. Odwołano loty, w tym do Polski

Mocne komentarze po opublikowaniu na stronie BBN raportu komisji ds. wpływów rosyjskich

Kuźmiuk: Tusk nie chce, aby przypominano, że jego nazwisko jest w Raporcie

Elon Musk pisze na X o Polsce. Wskazuje na "Gwałtowny spadek populacji"

Muzeum Wyklętych pamiętało o ofiarach wydarzeń sprzed 44 lat

Nigel Farage

Historyczna zmiana w Wielkiej Brytanii dzięki Reform UK

strzelanina w USA

Strzelanina w USA. Dwoje nie żyje, ośmiu w stanie krytycznym

Wysłannik Trumpa: jest zgoda Białorusi na wstrzymanie ruchu balonów nad Litwą