Przejdź do treści
Wybory 2025 Prezydent Andrzej Duda pogratulował Karolowi Nawrockiemu zwycięstwa w wyborach prezydenckich
Wybory 2025 PKW oficjalnie: Karol Nawrocki wygrywa wybory prezydenckie z wynikiem 50,89 proc.
Wybory 2025 PKW: Karol Nawrocki z najlepszym wynikiem w Godziszowie w woj. lubelskim (94,66 proc.)
NBP NBP informuje: Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: „Polska ma już 509 ton złota – więcej niż Europejski Bank Centralny! To dowód na skuteczną strategię, która wzmacnia wiarygodność Polski i buduje bezpieczeństwo finansowe obywateli"

Wąsik: Nowa ustawa o policji ogranicza uprawnienia służb

Źródło: TELEWIZJA REPUBLIKA

– Trwa audyt w policji i służbach, który wykaże, jak one rzeczywiście działały – powiedział w TV Republika Maciej Wąsik. Zastępca ministra koordynatora ds. służb specjalnych dodał, że przyjęta przez Sejm nowelizacja ustawy o policji jest wykonaniem wyroku Trybunału Konstytucyjnego.

– W lipcu 2014 r. TK orzekł, że niektóre przepisy dotyczące kontroli operacyjnej i pobierania danych przez służby są niekonstytucyjne. Platforma Obywatelska miała 18 miesięcy by te przepisy poprawić. Obecna zmiana, która czeka na rozpatrzenie przez Senat to nic innego, jak wykonanie tego wyroku – oświadczył Wąsik, dodając, że nowe przepisy ograniczają uprawnienia służb.

– PO albo z niewiedzy, albo z czystego cynizmu zaatakowała nas, że dzięki tej ustawie będziemy inwigilować cały internet. To jest oczywiście nieprawda. Od 2008 roku służby miały możliwość pobierania danych tzw. internetowych, czyli chociażby danych o lokalizacji e-maila, z którego wysłano informacje o bombie – dodał.

Wąsik nie zgodził się z tezą, że tajne służby działają przeciwko obywatelom. – W normalnym, demokratycznym państwie prawa służby działają dla obywatela. Dzięki tej noweli każdy zwykły obywatel będzie mógł dowiedzieć się, ile danych i w jakim celu pobrano. Oczywiście będą to dane ogólne, a nie szczegółowe – zaznaczył.

CZYTAJ TAKŻE:

Sejm przyjął projekt ustawy o policji i podatek bankowy

Telewizja Republika

Wiadomości

Wieczorem ekipa Rafała ogłosiła wygraną. To musiał być ciężki poranek!

Prezydent Duda pogratulował zwycięzcy i Polakom

Trzecie zwycięstwo kandydata na prezydenta tego człowieka z rzędu

Atak terrorystyczny w USA. Podpalał uczetników wiecu

Memy po przegranej Trzaskowskiego. Jest Giertych. | +18

Koniec liczenia! Wszystko jasne. Wiadomo kto wygrał wybory

Ukraina planowała to 1,5 roku. Rosjanie mówią, że to ich Pearl Harbor

Cezary Krysztopa: Im trzeba podziękować

Domański: Tusk myśli teraz jak unieważnić wybory

Dziennikarz "Rzeczpospolitej" się pośpieszył: "Rafał Trzaskowski nowym prezydentem Polski!"

Podano wyniki late poll z 90 procent komisji

Wyniki wyborów po przeliczeniu 99 proc. komisji

Simion: w Polsce ważą się losy Europy. Módlmy się o Polskę

Nawrocki czy Trzaskowski? Śledź wyniki wyborów na bieżąco! [LIVE]

Morawiecki wskazał klucz do zmiany wyniku wyborów

Najnowsze

Wieczorem ekipa Rafała ogłosiła wygraną. To musiał być ciężki poranek!

Memy po przegranej Trzaskowskiego. Jest Giertych. | +18

Koniec liczenia! Wszystko jasne. Wiadomo kto wygrał wybory

Ukraina planowała to 1,5 roku. Rosjanie mówią, że to ich Pearl Harbor

Cezary Krysztopa: Im trzeba podziękować

Prezydent Duda pogratulował zwycięzcy i Polakom

Trzecie zwycięstwo kandydata na prezydenta tego człowieka z rzędu

Atak terrorystyczny w USA. Podpalał uczetników wiecu