Warszawski ratusz kontra patrioci. Bąkiewicz: Marsz Niepodległości odbędzie się jak co roku

- Marsz Niepodległości 11 listopada odbędzie się tak samo, jak od 2010 roku - zapowiedział prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz. „Natomiast świadomi działań prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego będziemy podejmowali wysiłki, aby obniżać atmosferę nienawiści” - zapewnił.
- Trasa Marszu Niepodległości jest zaplanowana z ronda Romana Dmowskiego na błonia Stadionu Narodowego, a wszystko rozpoczyna się o godzinie 13.00 - poinformował. Bąkiewicz przekazał również, że liczy na wypracowanie z prawnikami „odpowiedniej, prawnej i legalnej metody przejścia”.
- Mamy zarejestrowane inne przemarsze i inne zgromadzenia. Są różne możliwości zwoływania zgromadzeń, na przykład w trybie spontanicznym, gdyż możemy spodziewać się, że nawet legalne zgromadzenie miasto może po chwili rozwiązać - powiedział.
Atmosferę wokół Marszu Niepodległości Bąkiewicz porównał do „wojny prowadzonej przez warszawski ratusz z polskimi patriotami”.
Polecamy Rafał Ziemkiewicz
Wiadomości
Najnowsze

Wiemy, gdzie z wizytą uda się papież i nie są to rodzime USA. Zaskakujący kierunek

Nawrocki do Trzaskowskiego: nie ma pan zdolności honorowej, aby zabierać głos w kwestiach mieszkań

Sondaż: Nawrocki wygrywa z Trzaskowskim i Mentzenem
