Walka z wilkami trwa. Na Podlasiu znaleziono zastrzeloną samicę

Podlascy policjanci wyjaśniają okoliczności śmierci wilka znalezionego na obrzeżach Puszczy Knyszyńskiej w gminie Janów. Ciało samicy leżało w kompleksie leśnym między miejscowościami Lebiedzin i Kumiałka na terenie nadleśnictwa Czarna Białostocka.
Ciało znalazł przypadkowy spacerowicz i poinformował o tym leśników.
– Strażnicy pojechali na wskazane miejsce i znaleźli ciało wilczycy. Poinformowali o tym policję i lekarza weterynarii. Lekarz na miejscu bardzo wstępnie stwierdził, że mogło to być postrzelenie, ale dokładnie wyjaśni to policja i zlecone badania – powiedziała Radiu Białystok rzecznik Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku Jarosław Krawczyk.
– Policjanci w tej sprawie prowadzą czynności. Ich zadaniem będzie ustalenie kto dopuścił się tego czynu – powiedział rzecznik podlaskich funkcjonariuszy podinsp. Tomasz Krupa.
Policjanci prowadzą sprawę pod kątem kłusownictwa. Za zabicie zwierzęcia grozi do 3 lat więzienia.
Polecamy Komisja Zbigniew Ziobro
Wiadomości
Premier Wielkiej Brytanii po zamachu na synagogę w Manchesterze mówi o "codziennym zagrożeniu nienawiścią na tle antysemickim"
Tysiące demonstrujących nad Sekwaną. Francuzi nie chcą cięć budżetowych proponowanych przez nowy rząd
Die Welt: Odszkodowania dla żyjących polskich ofiar II wojny światowej powinny być wypłacane natychmiast
Najnowsze

Żurek kasuje losowanie sędziów? Opozycja ostrzega przed atakiem władzy na sądownictwo

Wieniawa o miłości: „Szukam i wierzę, że się uda”

Premier Wielkiej Brytanii po zamachu na synagogę w Manchesterze mówi o "codziennym zagrożeniu nienawiścią na tle antysemickim"
