Wałęsa chce, by Owsiak „został na placu boju”. Pisze też o ludziach, którzy „postępują w ohydny sposób”

„Jurek Owsiak nie może zejść z placu boju. Nie wolno mu tego robić. Nie może poddać się takim ludziom, którzy dziś wymuszają takie postępowanie w tak ohydny sposób” – napisał na Twitterze b. prezydent Lech Wałęsa.
Jerzy Owsiak poinformował wczoraj, że rezygnuje z funkcji prezesa WOŚP, w obliczu tragedii jaką była śmierć Pawła Adamowicza.
– Składam rezygnację z prezesa zarządu fundacji WOŚP. Fundacja będzie funkcjonowała, ale być może moja decyzja pohamuje tych, którzy nawet dzisiaj napisali obrzydliwe słowa w moim kierunku. Mówiłem o tym, że ta nienawiść w kierunku moim i fundacji grzeje od 25 lat. Od 25 lat staczam boje z ludźmi, którzy również mi grożą. Policja i wymiar sprawiedliwości nic z tym nie robią – mówił Owsiak.
– Jeżeli mnie nie będzie, to może wszystkim tym szaleńcom, którzy mają nazistowskie pomysły – z plasteliną włącznie – pani Barbara Piela. Uraziła mnie pani bardzo, bardzo mnie pani uraziła. Poczułem się istotnie jak w Auschwitz – i pani to zrobiła – mówił Jerzy Owsiak.
Jego decyzję skomentował b. prezydent.
Jurek Owsiak nie może zejść z placu boju. Nie wolno mu tego robić. Nie może poddać sie takim ludziom którzy dziś wymuszają takie postępowanie w tak ohydny sposób.
— Lech Wałęsa (@PresidentWalesa) 15 stycznia 2019
Polecamy Komisja Zbigniew Ziobro
Wiadomości

Prezydent Nawrocki odniósł się do rozporządzenia Waldemara Żurka. "To prosta droga do zniszczenia zaufania obywateli do wymiaru sprawiedliwości"
AfD cieszy się coraz większym poparciem. Ugrupowanie zyskuje na rosnącym niezadowoleniu z rządów Merza
Lubnauer obwinia Kościół i prawicę za blamaż "edukacji zdrowotnej". Wiceszefowa MEN chce, aby ten przedmiot był obowiązkowy.
Kwestionowanie powojennych granic i prawa do odszkodowań dla ocalałych ofiar polskich. "W Niemczech nastroje brunatno-imperialne mają się doskonale"
Najnowsze

Prezydent Nawrocki odniósł się do rozporządzenia Waldemara Żurka. "To prosta droga do zniszczenia zaufania obywateli do wymiaru sprawiedliwości"

Nowa audycja w Radiu Republika w najbliższą sobotę. Do rozmowy ze słuchaczami w programie "Tu się mówi" zaprasza Adrian Klarenbach

Polska wysoko w rankingu UEFA! Wygrane naszych klubów dają realną szansę na awans

Redukcja dopłat dla rolników – planowane stawki na 2025 r. będą niższe niż w 2023 r.

Zmarła legendarna angielska aktorka Patricia Routlege - legendarna Pani Bukiet

AfD cieszy się coraz większym poparciem. Ugrupowanie zyskuje na rosnącym niezadowoleniu z rządów Merza

Lubnauer obwinia Kościół i prawicę za blamaż "edukacji zdrowotnej". Wiceszefowa MEN chce, aby ten przedmiot był obowiązkowy.
