Przejdź do treści
WAŻNE Obejrzyj wystąpienie Karola Nawrockiego na CPAC i wywiad z Prezydentem przeprowadzony przez Tomasza Sakiewicza. Zapraszamy na nasz kanał na YouTube i na portal tvrepublika.pl
10:00 Polska: Na Podhalu powrót zimowej aury zbiegł się z przylotem bocianów. Ptaki muszą mierzyć się z opadami śniegu i niską temperaturą
08:49 Dolnośląskie: Trzy osoby zginęły w wypadku na drodze krajowej nr 8
07:49 Zachodniopomorskie: Referendum w sprawie odwołania burmistrza Czaplinka
06:29 Polska: W niedzielę można zrobić zakupy; wiele sklepów sieciowych będzie czynnych do godz. 22
06:12 Bliski Wschód: Zmasowane ataki rakietowe i dronowe w regionie Zatoki Perskiej
05:05 W. Brytania: Samochód wjechał w pieszych w mieście Derby; są ranni
03:00 Sport: PŚ w skokach - w niedzielę ostatni konkurs w karierze Stocha
Republika Dziękuję Republice, jej widzom i wszystkim osobom ją wspierającym, Klubom Gazety Polskiej, Strefie Wolnego Słowa. Nie będzie wolnej Polski bez Republiki, bez możliwości przekazywania prawdy - powiedział w naszej stacji Przemysław Czarnek
WAŻNE Wspieraj Telewizję Republika! Przekaż 1,5 procent podatku za pośrednictwem Pallotyńskiej Fundacji Misyjnej "Salvatti.pl". Nr KRS: 0000 309 499. Cel szczegółowy: Niezależne Media SWS
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!
NBP Prezes NBP prof. Adam Glapiński o możliwości finansowania potrzeb zbrojeniowych Polski: Zamierzamy proponować takie działania, które nie będą prowadzić do uszczuplenia rezerw dewizowych. NBP nie proponuje „kredytu", a „przekazanie".
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Częstochowa zbiera podpisy pod projektem ustawy StopPakt.pl w każdą sobotę i niedzielę od 12:00 do 16:00 pod Jasną Górą przy wjeździe na parking od ul. Klasztornej
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" Toronto-GTA (Kanada) zaprasza na spotkanie (łączenie Online) z ks. Jarosławem Wąsowiczem, Kapelanem Prezydenta RP oraz Pawłem Piekarczykiem. 29 marca, g. 2 PM. Cafe Kultura, Centrum JPII, Mississauga, Kanada
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej w Piotrkowie Tryb. w dniu 29 marca w godz. 11-17 przed Galerią Fokus zbiera podpisy pod projektem ustawy Stop Pakt
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Bełchatów zaprasza na spotkanie Jackiem Sasinem i Andrzejem Śliwką. 30 marca, godz. 17:00. Sala Oratorium Jana Pawła II ul. Kościuszki 2, Bełchatów
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Tarnobrzeg zaprasza na spotkanie z marszałkiem seniorem Antonim Macierewiczem. 30 marca, godz. 18:00, Tarnobrzeski Dom Kultury
NBP Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: Zasoby złota NBP urosną do 700 ton, a Polska znajdzie się na liście TOP 10 z największymi zasobami złota.

WAŻNE! Prezydent Duda apeluje, aby nadać rangę narodową programowi HARPIA

Źródło: Jakub Szymczuk @KPRP

Prezydent RP, Zwierzchnik Sił Zbrojnych Andrzej Duda i Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak spotkali się we wtorek 5 marca w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego z szefem Sztabu Generalnego WP gen. broni Rajmundem Andrzejczakiem, dowódcą generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych gen. broni Jarosławem Miką, inspektorem Sił Powietrznych gen. bryg. pil. Jackiem Pszczołą oraz dowódcą 23. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Mińsku Mazowieckim płk. pil. Krzysztofem Stobieckim.

Spotkanie poświęcone było wspólnemu omówieniu sytuacji po wypadku z udziałem samolotu MiG-29, do którego doszło 4 marca br. w Drgiczu (pow. węgrowski).

Istotą spotkania w BBN były kwestie związane z bezpieczeństwem lotów maszyn MiG-29 oraz zapowiedzianym w ubiegłym tygodniu przez szefa MON programem HARPIA, dotyczącym zakupu samolotów 5. generacji, których pozyskanie byłoby milowym krokiem w kierunku rozszerzenia interoperacyjnych zdolności Sił Zbrojnych RP.

W związku z powyższym, Zwierzchnik Sił Zbrojnych Andrzej Duda zwrócił się do Ministra Obrony Narodowej z sugestią, aby programowi HARPIA nadać rangę narodową, zapewniającą finansowanie z budżetu państwa i pozyskiwanie samolotów 5. generacji – w tak skutecznej formule, jak miało to miejsce w przypadku samolotów F-16.

W czasie rozmowy Prezydent RP Andrzej Duda podkreślał znaczenie bezpieczeństwa pilotów podczas służby, bezpieczeństwa kraju oraz dążenia do zwiększania zdolności obronnych Sił Zbrojnych RP, w tym Sił Powietrznych.

Podczas spotkania dowódcy wojskowi poinformowali Prezydenta RP i Ministra Obrony Narodowej o stanie prac prowadzonych na miejscu wypadku w Drgiczu przez Komisję Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego. Prezydent RP wyraził nadzieję, że przyczyny zdarzenia zostaną sprawnie i profesjonalnie wyjaśnione, a myśliwce MiG-29 wrócą do służby.

prezydent.pl

Wiadomości

Maria Zacharowa

Zacharowa: Zachód padnie ofiarą „szantażu nuklearnego”

TRZEBA ZOBACZYĆ!

Sikorski obraził, a później zablokował. Sakiewicz z ostrą odpowiedzią! [SZCZEGÓŁY]

Posłuchaj piosenki o Republice. „Bez cenzury, bez lęków, blisko ludzkich spraw”

Ogromna tragedia: trzy osoby zginęły w wypadku na drodze krajowej nr 8!

Jaka pogoda prognozowana jest na 29 i 30 marca?

Deynn szczerze o depresji po porodzie

Czarnek: żenujący obraz niekompetencji tych, którzy zarządzają polską gospodarką.

Niedziela Palmowa bez zakazu handlu. Sklepy otwarte do późna, sieci podają godziny

Anglojęzyczna Wikipedia zabroniła korzystania z AI przy pisaniu artykułów

Kandydatce na Miss Tajlandii wypadły na scenie... zęby

Kawalkada ataków rakietowych w Zatoce Perskiej

Mocne słowa Nawrockiego o Rosji i gorzkie o UE na CPAC

Najpotężniejszy lotniskowiec dotarł do Splitu

Przygotowują wariant operacji lądowej. Zakładają krótki czas

Przydacz: Nawrocki rozmawiał z Orbanem o Rosji

Najnowsze

Maria Zacharowa

Zacharowa: Zachód padnie ofiarą „szantażu nuklearnego”

Jaka pogoda prognozowana jest na 29 i 30 marca?

Deynn szczerze o depresji po porodzie

Czarnek: żenujący obraz niekompetencji tych, którzy zarządzają polską gospodarką.

Niedziela Palmowa bez zakazu handlu. Sklepy otwarte do późna, sieci podają godziny

TRZEBA ZOBACZYĆ!

Sikorski obraził, a później zablokował. Sakiewicz z ostrą odpowiedzią! [SZCZEGÓŁY]

Posłuchaj piosenki o Republice. „Bez cenzury, bez lęków, blisko ludzkich spraw”

Ogromna tragedia: trzy osoby zginęły w wypadku na drodze krajowej nr 8!