Przejdź do treści
15:13 Iran: Co najmniej 21 osób zginęło w katastrofie autobusu
14:50 Prezydent USA Donald Trump zapowiedział, że wkrótce uwolnionych zostanie kolejnych 10 zakładników, przetrzymywanych przez terrorystyczne ugrupowanie Hamas od 7 października 2023 roku
13:50 Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy przekazał, że w ciągu ostatniej doby odnotowano 177 starć bojowych z wojskami Rosji
13:33 IMGW: w niedzielę ocieplenie do 29 st. C, a od poniedziałku jeszcze cieplej
Wydarzenie Poseł Dorota Arciszewska-Mielewczyk oraz Klub „Gazety Polskiej” Kościerzyna zapraszają na spotkanie z posłami Mariuszem Goskiem oraz Dariuszem Mateckim, 21 lipca, godz. 16.30, ul. 3 maja 9, Kościerzyna.
Wydarzenie Klub „GP” Wejherowo zaprasza na spotkanie autorskie z Adamem Borowskim pt."Losy PEOWIACZEK inspiracją do obrony suwerenności Polski”, 22 lipca (wtorek), godz. 18:00, sala JPII przy Kolegiacie PW. Św Trójcy ul Kościuszki, przy Placu Wejhera, Wejherowo
Wydarzenie USA: Kluby Gazety Polskiej Nowym Jorku zapraszają 23 lipca o godz. 19.00 Polonię na spotkanie autorskie z europosłem Danielem Obajtkiem, które odbędzie się w Cracovia Manor, Wallington, NJ07057
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej Aleksandrów Łódzki zaprasza na wspólne śpiewanie piosenek powstańczych w dniu 3.08. po mszy świętej o godzinie 12:00 w kościele pw. Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała w Aleksandrowie Łódzkim
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

W ubiegłym roku zarejestrowano w Polsce 488 tys. nowych aut. Prawie o 22 proc. mniej niż w 2019 r.

Źródło: pixabay.com

Według danych Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców, w listopadzie 2020 roku zarejestrowano w Polsce 59 tys. 430 samochodów osobowych oraz dostawczych o DMC do 3,5 ton, czyli o 1,09 proc. mniej rok do roku, oraz o 24,86 proc. (11 832 sztuk) więcej niż w listopadzie 2020 roku - wskazał w raporcie Instytutu Badań Rynku Motoryzacyjnego Samar.

Analitycy Samar, uważają, że spadek grudniowych rejestracji, liczonych rok do roku, to z jednej strony efekt rezultatu osiągniętego w grudniu 2019 roku, z drugiej – nadal odczuwanego wpływu pandemii koronawirusa na rynek sprzedaży nowych samochodów.

- Warto zwrócić uwagę, że grudzień 2020 roku był pod względem liczby rejestracji najlepszym miesiącem w całym ubiegłym roku i tylko nieznacznie ustąpił grudniowi 2019. Przełom roku to okres tradycyjnych wyprzedaży, ale wysoki rezultat grudnia 2020 roku jest również pochodną wejścia w życie z początkiem 2021 roku nowej normy Euro 6d FCM, zobowiązującej producentów do wyposażania pojazdów w urządzenia monitorujące zużycie paliwa lub energii elektrycznej. Auta, które nie są w nie wyposażone, nie mogą być już rejestrowane. Grudzień był zatem ostatnim miesiącem na sprzedaż aut niesprzedawalnych w 2021 roku - czytamy.

W grudniu ub. roku udział klientów indywidualnych w całkowitej liczbie rejestracji samochodów osobowych wyniósł 22,9 proc., udział firm osiągnął poziom 77,1 proc.

polskieradio24.pl

Wiadomości

Aktywiści zaatakowali naszego operatora! Padały wulgarne słowa [WIDEO]

Leon XIV do kard. Saraha: ożywiaj nadzieje na spełnienie Bożych obietnic

Konfederacja chce zamknięcia granic dla nielegalnej imigracji. Bosak wylicza, co należy zrobić dla bezpieczeństwa kraju [WIDEO]

Tusk zamelduje wykonanie zadania? Polska się wyludnia, a młodzi ludzie są bez pracy

Lewaccy bojówkarze próbują zakłócić manifestację w Warszawie. Padają inwektywy, argumentów brak [WIDEO]

Jak Polska długa i szeroka, zewsząd słychać: "Donald, ma*ole, twój rząd obalą kibole" [WIDEO]

Gembicka apeluje u podpisywanie się pod referendum ws. migracji. "Niemcy się boją, że ich interesy w Polsce będą zagrożone"

Skandaliczne słowa nowej rzecznik Instytutu Pileckiego. Nadal broni Sznepfa

Gontarz: Platforma chce zablokować Nawrockiego. To zamach na demokrację!

Patrioci mówią dosyć polityce Tuska. W całej Polsce ruszyły protesty przeciwko napływowi migrantów [TRANSMISJA]

Doszło do awarii systemu zarządzania ruchem lotniczym. Dochodzi do ograniczeń w startach na części polskich lotnisk

Piotrków Trybunalski protestuje przeciwko nielegalnej migracji. Ruszyła manifestacja

Prześladują opozycję - mają zakaz wjazdu do USA!

Trump powiedział DOŚĆ. Domaga się od "Wall Street Journal" 10 mld dolarów odszkodowania

"Wstajemy" wita dziś z gminy Czorsztyn!

Najnowsze

Aktywiści zaatakowali naszego operatora! Padały wulgarne słowa [WIDEO]

Lewaccy bojówkarze próbują zakłócić manifestację w Warszawie. Padają inwektywy, argumentów brak [WIDEO]

Jak Polska długa i szeroka, zewsząd słychać: "Donald, ma*ole, twój rząd obalą kibole" [WIDEO]

Gembicka apeluje u podpisywanie się pod referendum ws. migracji. "Niemcy się boją, że ich interesy w Polsce będą zagrożone"

Skandaliczne słowa nowej rzecznik Instytutu Pileckiego. Nadal broni Sznepfa

Leon XIV do kard. Saraha: ożywiaj nadzieje na spełnienie Bożych obietnic

Konfederacja chce zamknięcia granic dla nielegalnej imigracji. Bosak wylicza, co należy zrobić dla bezpieczeństwa kraju [WIDEO]

Tusk zamelduje wykonanie zadania? Polska się wyludnia, a młodzi ludzie są bez pracy