Mamy rekord, 40 stopni. Wiemy, w jakiej miejscowości
Stacja Krzyż zanotowała 40 st. C. To pierwszy taki pomiar. W niedzielę synoptycy prognozują lokalnie nawet do 42 st. C. - podaje serwis meteoprognoza.pl.
"Dzieje się historia na naszych oczach"
"Dzieje się historia na naszych oczach. Stacja Krzyż zanotowała przed chwilą 40°C. To pierwszy taki pomiar w sieci polskiego instytutu meteorologii" - wskazuje serwis meteoprognoza.pl.
IMGW podał jak dotąd rekordowe 38,3 st. C w Słubicach. Wcześniej 37,5 st. C pokazały termometry w Zielonej Górze.
W niedzielę najwyższe wartości synoptycy przewidują na zachodzie kraju. Według IMGW temperatura wyniesie od 34 st. C na północnym wschodzie, przez ok. 38 st. C w centrum, do 41 st. C na krańcach zachodnich. Lokalnie na zachodzie termometry mogą pokazać nawet 42 st. C.
Źródło: Republika, meteoprognoza.pl.
Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Jesteśmy na Youtube: Bądź z nami na Youtube
Jesteśmy na Facebooku: Bądź z nami na FB
Jesteśmy na platformie X: Bądź z nami na X