W przedszkolu znaleźli niewybuch

W Elblągu na terenie przedszkola znaleziono niewybuch artyleryjski z czasów II wojny światowej. Dzieci i opiekunowie, w sumie 42 osoby, zostali ewakuowani z zagrożonego terenu - podała policja.
Oficer prasowy policji w Elblągu Krzysztof Nowacki powiedział PAP, że w czasie odkrycia niewybuchu w przedszkolu przebywało 31 dzieci i 11 opiekunów.
"Najpierw zostali ewakuowani z zagrożonego terenu, a następnie dzieci zostały przekazane rodzicom. Zdecydowano, że na dziś przedszkole to zostanie zamknięte" - podał Nowacki.
Niewybuch artyleryjski z czasów II wojny światowej odkryto podczas prac ziemnych związanych z kanalizacją na terenie przedszkola przy ul. Grunwaldzkiej w Elblągu. Pocisk, który ma nieco ponad 40 cm długości, zostanie zabrany przez saperów.
Źródło: PAP
Polecamy Komisja Zbigniew Ziobro
Wiadomości
Premier Wielkiej Brytanii po zamachu na synagogę w Manchesterze mówi o "codziennym zagrożeniu nienawiścią na tle antysemickim"
Tysiące demonstrujących nad Sekwaną. Francuzi nie chcą cięć budżetowych proponowanych przez nowy rząd
Die Welt: Odszkodowania dla żyjących polskich ofiar II wojny światowej powinny być wypłacane natychmiast
Najnowsze

Żurek kasuje losowanie sędziów? Opozycja ostrzega przed atakiem władzy na sądownictwo

Wieniawa o miłości: „Szukam i wierzę, że się uda”

Premier Wielkiej Brytanii po zamachu na synagogę w Manchesterze mówi o "codziennym zagrożeniu nienawiścią na tle antysemickim"
