Odsłonięty 29 września pomnik upamiętnia por. Piotra Szewczyka „Czer, por. Józefa Czumę „Skryty”, ppor. Jacka Przetockiego „Oset”, ppor. Tadeusza Benedykta „Zahatę”.
Budowę pomnika zainicjowali mieszkańcy już w 1986 roku, jednak wówczas z ich starań nic nie wyszło. Próbę ponowiono w ubiegłym roku i zaowocowało to odsłonięciem pomnika 29 września 2016 roku.
Miejscowość Stare Łepki, znajduje się w gminie Olszanka, pow. Łosice, w woj. mazowieckim. Osłonięty pomnik upamiętnia XXI zrzut ekipy cichociemnych żołnierzy AK w składzie: por. Piotr Szewczyk „Czer, por. Józef Czuma „Skryty”, ppor. Jacek Przetocki „Oset”, ppor. Tadeusz Benedyk „Zahata” zorganizowany i zabezpieczony przez żołnierzy z miejscowych placówek BCH podokręgu IVA – Siedlce. Zrzut zaopatrzenia i czterech skoczków: por. Piotra Szewczyka, por. Józefa Czumy, ppor. Jacka Przetockiego i ppor. Tadeusza Benedyka odbył się nocą z 17 na 18 lutego 1943 roku.
Na wspomnianym pomniku na pierwszym miejscu widnieje nazwisko por. Piotra Szewczyka ps. „Czer”, który urodził się na Ziemi Oświęcimskiej w Babicach w 1908 roku. Był oficerem policji, walczył w obronie Polski w 1939 roku, a następnie uczestniczył w walkach pod Narvikiem i we Francji, oficer Samodzielnej Brygady Spadochronowej gen. Stanisława Sosabowskiego, skoczek spadochronowy-cichociemny, dowódca rejonu dywersyjnego Lwów-miasto, uczestnik śmiałych akcji i walk o Lwów w lipcu 1944 roku, major AK, więzień okresu stalinowskiego, odznaczony Srebrnym Krzyżem Orderu Virtuti Militari i trzykrotnie Krzyżem Walecznych. Zmarł w Oświęcimiu 28 stycznia 1988 roku. Gimnazjum Gminne nr 1 w Rajsku nosi imię mjr. Piotra Szewczyka.