Przejdź do treści
WAŻNE Obejrzyj wystąpienie Karola Nawrockiego na CPAC i wywiad z Prezydentem przeprowadzony przez Tomasza Sakiewicza. Zapraszamy na nasz kanał na YouTube i na portal tvrepublika.pl
23:01 Prezydent w Republice: Niezależnie od procesów, które zachodzą w Europie czy które mają swoich zwolenników w Polsce, polską racją stanu jest dobra kooperacja ze Stanami Zjednoczonymi i dlatego jestem jako prezydent Polski dzisiaj w Teksasie
22:32 W Europie dzisiaj mamy do czynienia z agresywną Rosją - reżimem, który atakuje swoich sąsiadów, który niszczy miasta i uważa, że władza daje mu prawo do dominacji nad innymi - mówił w sobotę przebywający z wizytą w USA prezydent Karol Nawrocki
22:10 Europa i Ameryka są wtedy najsilniejsze, gdy szanują swoje narody i swoje tradycje. Jesteśmy dwoma narodami, dwa kontynentami, natomiast łączy nas ta sama chrześcijańska cywilizacja - powiedział prezydent Karol Nawrocki podczas konferencji CPAC w Dallas
21:47 Wolność sama nie przetrwa. Potrzebuje ludzi, rodzin, silnych społeczności - mówił prezydent Polski na konferencji CPAC w Teksasie. Karol Nawrocki nie szczędził krytycznych słów pod adresem Moskwy: Rosja reprezentuje korupcję i przemoc - powiedział
21:38 Tomasz Sakiewicz w Dallas: Zapraszamy na konferencję CPAC do Polski, do Rzeszowa!
20:46 Trwa wizyta Prezydenta RP Karola Nawrockiego w Stanach Zjednoczonych. W sobotę Prezydent odwiedził siedzibę zakładów Lockheed Martin Aeronautics w Teksasie
Republika Dziękuję Republice, jej widzom i wszystkim osobom ją wspierającym, Klubom Gazety Polskiej, Strefie Wolnego Słowa. Nie będzie wolnej Polski bez Republiki, bez możliwości przekazywania prawdy - powiedział w naszej stacji Przemysław Czarnek
WAŻNE Wspieraj Telewizję Republika! Przekaż 1,5 procent podatku za pośrednictwem Pallotyńskiej Fundacji Misyjnej "Salvatti.pl". Nr KRS: 0000 309 499. Cel szczegółowy: Niezależne Media SWS
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!
NBP Prezes NBP prof. Adam Glapiński o możliwości finansowania potrzeb zbrojeniowych Polski: Zamierzamy proponować takie działania, które nie będą prowadzić do uszczuplenia rezerw dewizowych. NBP nie proponuje „kredytu", a „przekazanie".
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Częstochowa zbiera podpisy pod projektem ustawy StopPakt.pl w każdą sobotę i niedzielę od 12:00 do 16:00 pod Jasną Górą przy wjeździe na parking od ul. Klasztornej
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" Toronto-GTA (Kanada) zaprasza na spotkanie (łączenie Online) z ks. Jarosławem Wąsowiczem, Kapelanem Prezydenta RP oraz Pawłem Piekarczykiem. 29 marca, g. 2 PM. Cafe Kultura, Centrum JPII, Mississauga, Kanada
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej w Piotrkowie Tryb. w dniu 29 marca w godz. 11-17 przed Galerią Fokus zbiera podpisy pod projektem ustawy Stop Pakt
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Bełchatów zaprasza na spotkanie Jackiem Sasinem i Andrzejem Śliwką. 30 marca, godz. 17:00. Sala Oratorium Jana Pawła II ul. Kościuszki 2, Bełchatów
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Tarnobrzeg zaprasza na spotkanie z marszałkiem seniorem Antonim Macierewiczem. 30 marca, godz. 18:00, Tarnobrzeski Dom Kultury
NBP Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: Zasoby złota NBP urosną do 700 ton, a Polska znajdzie się na liście TOP 10 z największymi zasobami złota.

W dużych miastach będzie II tura. Zobacz, gdzie powalczą kandydaci PiS!

Źródło: Fot. Tomasz Jędrzejowski/ Gazeta Polska

Wbrew żmudnej radości Donalda Tuska po wczorajszych wyborach exit poll, w myśl których, Rafał Trzaskowski ponownie będzie prezydentem Warszawy, inaczej wygląda to w innych dużych miastach. Poniżej lista, gdzie za 2 tygodnie zmierzą się ponownie kandydaci poszczególnych partii.

Druga tura wyborów prezydenckich - w samorządach - odbędzie się 21 kwietnia.

Tak przedstawiają się zestawienia w większych polskich miastach: 

ZAMOŚĆ

W drugiej turze wyborów prezydenckich w Zamościu (woj. lubelskie) zmierzą się obecny radny Rafał Zwolak i dotychczasowy prezydent Andrzej Wnuk. Dostali oni odpowiednio 39,23 proc. i 26,36 proc. głosów.

Jak wynika z danych Państwowej Komisji Wyborczej ze wszystkich miejskich obwodowych komisji, na Rafała Zwolaka, startującego z własnego komitetu zagłosowało 8 tys. 698 osób, co dało mu 39,23 proc. poparcia. Natomiast Andrzej Wnuk, kandydujący z własnego komitetu z poparciem PiS, zdobył 5 tys. 844 głosów (26,36 proc.). 

CZĘSTOCHOWA

Krzysztof Matyjaszczyk (Lewica), który jest prezydentem Częstochowy od 2010 r., powalczy o kolejną kadencję w drugiej turze z kandydatką PiS Moniką Pohorecką – wynika z danych PKW ze wszystkich obwodów. Do drugiej tury nie dostał się m.in. kandydat KO Łukasz Banaś.

LEGNICA

W drugie turze wyborów prezydenckich w Legnicy zmierzą się kandydat KO Maciej Kupaj (47,29 proc.) i kandydatka PiS Joanna Łokaj-Śliwińska (25,59 proc.). Tadeusz Krzakowski (15,26 proc.) po 22 latach urzędowania traci fotel prezydenta Legnicy.

ZAKOPANE

Łukasz Filipowicz startujący na burmistrz Zakopanego z Komitetu Wyborczego Przyjazne Zakopane, zmierzy się w drugiej turze wyborów z dotychczasową wiceburmistrz miasta pod Giewontem Agnieszką Nowak-Gąsienicą startującą z listy Prawo i Sprawiedliwość.

RUDA ŚLĄSKA

W drugiej turze wyborów w Rudzie Śląskiej zmierzą się Michał Pierończyk (własny komitet) i Marek Wesoły (PiS). Kandydaci dostali odpowiednio 46,92 proc. i 26,18 proc. głosów.

RZESZÓW

Urzędujący prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek, popierany m.in. przez Platformę Obywatelską, z wynikiem 37,91 proc. głosów oraz Waldemar Szumny (PiS), który uzyskał 23,24 proc., przeszli do drugiej tury wyborów na prezydenta miasta - wynika z oficjalnych wyników podanych przez PKW.

KONIN

Ubiegający się o reelekcję kandydat KO Piotr Korytkowski i kandydat PiS Robert Popkowski zmierzą się w II turze wyborów prezydenckich w Koninie (woj. wielkopolskie) – podała Państwowa Komisja Wyborcza po przeliczeniu 100 procent głosów.

RADOM

Do II tury wyborów prezydenta Radomia przechodzą Radosław Witkowski (40,85 proc.) i Artur Standowicz (24,9 proc.). Na Witkowskiego popieranego m.in. przez KO zagłosowało 30 196 wyborców, na Standowicza (PiS) - 21 797 – podała w poniedziałek Państwowa Komisja Wyborcza.

ELBLĄG

W drugiej turze wyborów prezydenta Elbląga (woj. warmińsko-mazurskie) zmierzą się Michał Missan (KO) i Andrzej Śliwka (PiS) - wynika z oficjalnych danych PKW. Dostali oni odpowiednio 44,36 proc. i 34,69 proc. głosów.

RYBNIK

O tym, kto zostanie prezydentem Rybnika na kolejną kadencję zdecyduje druga tura wyborów. Z obecnym prezydentem Piotrem Kuczerą z Koalicji Obywatelskiej zmierzy się w niej kandydat Prawa i Sprawiedliwości Andrzej Sączek – wynika z danych PKW ze wszystkich obwodów.

BIELSKO-BIAŁA

Jarosław Klimaszewski (KWW Jarosława Klimaszewskiego, popierany przez PO) i Konrad Łoś (KW Prawo i Sprawiedliwość) zmierzą się w II turze wyborów prezydenta Bielska-Białej – podała Państwowa Komisja Wyborcza po przeliczeniu 100 procent głosów w tym mieście.

POZNAŃ

Walczący o reelekcję Jacek Jaśkowiak, który uzyskał 43,74 proc, poparcia, oraz kandydat Zjednoczonej Prawicy Zbigniew Czerwiński, który zdobył 20,30 proc., zmierzą się w drugiej turze wyborów na prezydenta Poznania - podała w poniedziałek PKW.

 

portal tvrepublika.pl, PAP

Wiadomości

żołnierze USA

Przygotowują wariant operacji lądowej. Zakładają krótki czas

Przydacz: Nawrocki rozmawiał z Orbanem o Rosji

Włączyli się do wojny jak zapowiadali. Atak rakietowy na Izrael

Prezydent dla Republiki: polską racją stanu jest dobra kooperacja z USA

Przydacz: prezydent buduje relacje poprzez wspólnotę idei i wartości konserwartywnych

Nawrocki: zawsze stoimy po stronie Stanów Zjednoczonych, bo tak należy

Konferencja CPAC już we wrześniu w Polsce!

Niedziela Palmowa w Warszawie. Kurpiowskie palmy przed Pałacem Prezydenckim

Polityk KO szkalował Republikę i jej dziennikarzy. Teraz przeprasza

Alvin Gajadhur: Tusk wydrenował portfele Polaków wysokimi cenami paliw

Tej nocy śpimy krócej. Przestawiamy zegarki z godz. 2:00 na 3:00

Spór o środki z NBP na obronność. PSL składa własny projekt ustawy

Po wystąpieniu prezydenta na CPAC. Komentarze, opinie, rozmowy [OGLĄDAJ TRANSMISJĘ]

Derby Śląska w finale TAURON Hokej Ligi

Woś: CPAC należy do kluczowych wydarzeń dla konserwatystów. Cieszę się, że Prezydent RP tam będzie!

Najnowsze

żołnierze USA

Przygotowują wariant operacji lądowej. Zakładają krótki czas

Przydacz: prezydent buduje relacje poprzez wspólnotę idei i wartości konserwartywnych

Nawrocki: zawsze stoimy po stronie Stanów Zjednoczonych, bo tak należy

Konferencja CPAC już we wrześniu w Polsce!

Pałac Prezydencki

Niedziela Palmowa w Warszawie. Kurpiowskie palmy przed Pałacem Prezydenckim

Karol Nawrocki

Przydacz: Nawrocki rozmawiał z Orbanem o Rosji

Włączyli się do wojny jak zapowiadali. Atak rakietowy na Izrael

Prezydent dla Republiki: polską racją stanu jest dobra kooperacja z USA