W Warszawie znaleziono... pytona!
W Warszawie znaleziono pytona królewskiego. Zwierzę odpoczywało pod jednym z aut zaparkowanych na warszawskim Ursynowie. Prawdopodobnie został on porzucony przed dotychczasowego właściciela. Strażnicy miejscy przewieźli gada do ośrodka dla porzuconych egzotycznych zwierząt chronionych międzynarodowymi przepisami w stołecznym Ogrodzie Zoologicznym.
Ekopatrol warszawskiej straży miejskiej został zawiadomiony w poniedziałek przed południem. Zgłoszono, że przy ulicy Nowoursynowskiej pod jednym z samochodów leży wąż.
Egzotyczne zwierzę zostało znalezione przez pracowników ochrony strzeżonego osiedla. Wąż spokojnie wylegiwał się pod autem.
Był to metrowy pyton królewski. Zwierzę zostało przetransportowane do ośrodka CITES działającego przy warszawskim zoo. Specjaliści po zbadaniu stwierdzili, że to właśnie ten gatunek węża i ocenili jego stan na dobry.
Prawdopodobnie hodowca pozbył się go celowo.
Gatunek chroniony międzynarodową konwencją CITES oraz odpowiednimi przepisami Unii Europejskiej. Zgodnie z ustawą o ochronie przyrody wymaga rejestracji.
Polecamy Hity w sieci
Wiadomości
Najnowsze
„To dopiero początek” – dziadek ukochanego Viki Gabor ujawnia szczegóły. Mieszkają razem, a wesele będzie pięciodniowe
Zaskakująca decyzja Łukaszenki. Dyktator ułaskawia skazanych więźniów politycznych
Prezes PiS solidarnie z rolnikami. "Rząd Tuska oszukuje społeczeństwo"
Pierwszy nowej generacji lek na otyłość w tabletce wejdzie do sprzedaży już w styczniu!