W Siedlcach stanie pomnik Lecha Kaczyńskiego

28 września o godz. 13.00 w Siedlcach rozpocznie się uroczystość odsłonięcia pomnika ś.p. Lecha Kaczyńskiego, tragicznie zmarłego prezydenta Polski.
Pomnik b. prezydenta stanie u zbiegu ulic Cmentarnej i Wojskowej w Siedlcach.
– Wykonawcą pomnika jest artysta rzeźbiarz prof. Jerzy Nowicki z Warszawy. Postument będzie liczył 3,5 m, zaś sama figura prezydenta – 2,5 m. Oba elementy wykonane zostały w litym granicie. Pomnik jest więc dosyć okazały – mówi portalowi www.telewizjarepublika.pl Zbigniew Sobolewski, przewodniczący Społecznego Komitet Budowy Pomnika Prezydenta RP prof. Lecha Kaczyńskiego.
O jego budowę komitet zabiegał od kwietnia 2012 r. Rok później Rada Miasta Siedlce wyraziła zgodę na jego wzniesienie i wskazała lokalizację.
Budowę i postawienie pomnika sfinansowano z pieniędzy uzyskanych ze zbiórki publicznej.
Program zaplanowanej na 28 września uroczystości przewiduje:
-
Mszę Świętą o godz. 13.00 w Katedrze Siedleckiej
-
Przemarsz pod pomnik
-
Odsłonięcie i poświęcenia pomnika
-
Wystąpienia okolicznościowe
-
Część artystyczną
Jak ustaliła www.telewizjarepublika.pl, na uroczystości ma być obecny brat tragicznie zmarłego prezydenta, prezes PiS Jarosław Kaczyński.
"Naszym celem jest upamiętnienie w Siedlcach tego wybitnego człowieka, polityka, męża stanu, który całym swoim życiem dawał świadectwo, że "Warto być Polakiem""– czytamy na stronie Komitetu.
Polecamy Poranek Radia Republika
Wiadomości
Najnowsze

Iran nie zamierza zatrzymać programu nuklearnego. Prezydent Pezeszkijan ostrzega przed dalszymi atakami

Sandra Kubicka szczerze o kryzysie w małżeństwie z Baronem: "Prawie się rozwiedliśmy!"

Ryanair nie będzie monopolistą w Modlinie. Przylatuje arabski przewoźnik
