Koalicji 13 grudnia nie podoba się nawet koronacja pierwszego króla Polski

Senator Wojciech Skurkiewicz (Prawo i Sprawiedliwość) ujawnił dziś w programie Adriana Klarenbacha "PO 10" skandaliczny fakt odrzucenia przez senacką większość wniosku PiS o uczczenie tysięcznej rocznicy koronacji pierwszego króla Bolesława Chrobrego.
"Złożyliśmy taki wniosek do marszałek Kidawy Błońskiej, ale niestety został on odrzucony. Nawet go nie procedowano", poinformował senator Wojciech Skurkiewicz.
Przypomnijmy, koronacja Bolesława Chrobrego na pierwszego historycznego króla Polski miała miejsce w Gnieźnie – 18 kwietnia w roku 1025. Stała się ona podsumowaniem polityki, jaką prowadził w okresie swoich rządów oraz jego dążeń do niezależności państwa polskiego, w tym przede wszystkim od Niemiec.
Może ten właśnie fakt przesądza o tym, że koalicja 13 grudnia chce tę rocznicę przemilczeć.
Źródło: Republika, wikipedia
Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Jesteśmy na platformie X: Bądź z nami na X
Najnowsze

Włochy czekają na sezon. Zapowiada się rekordowe lato w turystyce

HIT DNIA
Simion wspiera Nawrockiego: jesteśmy kandydatami zdrowego rozsądku, a nie von der Leyen, Putina, czy skorumpowanej Brukseli [WIDEO]

Trwa proces Diddy’ego: Córki opuściły salę po szokujących zeznaniach!
