Przejdź do treści
NBP Prezes NBP Prof. Adam Glapiński: Narodowy Bank Polski ma w tej chwili ponad 613 ton złota. Jesteśmy w top 10 państw o największych zasobach złota na świecie. To jest historyczny moment.
09:52 Mazowieckie: Dwie osoby zginęły w wypadku na drodze nr 631 pod Warszawą, kierowca zatrzymany
09:10 Korea Płd.: Kobieta nominowana na stanowisko premiera po raz pierwszy od prawie 20 lat
07:20 Polska: Do Świątyni Opatrzności Bożej zostaną wprowadzone relikwie bł. Bolesławy Lament i bł. ks. Józefa Stanka
06:53 Pomorskie: Ruch pociągów pod Słupskiem został przywrócony
05:54 Peru: Peruwiańczycy wybierają prezydenta, dziewiątego w ostatniej dekadzie
03:22 USA: W sobotnie popołudnie w historycznej dzielnicy miasta Toledo, w stanie Ohio, doszło do strzelaniny, w której rannych zostało wiele osób. Napastnicy uciekli z miejsca zdarzenia, a policja natychmiast wszczęła poszukiwania sprawców
Ważne Ukazała się najnowsza książka prof. Sławomir Cenckiewicz, Michał Rachoń i Grzegorz Wierzchołowski. Szczegóły na stronie sklep.tvrepublika.pl oraz pod numerem tel. 22 232 37 70
Portal tvrepublika.pl Informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!
Wydarzenie Kluby "Gazety Polskiej" zapraszają na Jubileuszowe Spotkanie Czcicieli Męczenników z Pariacoto, 06-07 czerwca, Kalwaria Pacławska
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" Poznań zaprasza na spotkanie z posłem Januszem Kowalskim i konstytucjonalistą dr. Oskarem KIDĄ. 8 czerwca, godz. 18:00. Hotel Mercure, ul. Roosevelta 20, Poznań
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" Elbląg i poseł Teresa Wilk zapraszają na spotkanie z legendą Solidarności Adamem Borowskim. 9 czerwca, godz. 17:00, Szkoła Wyższa im. Bogdana Jańskiego filia w Elblągu, ul. Stoczniowa 10
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" Jelenia Góra zaprasza na spotkanie z dr. Markiem Wochem. 10 czerwca, godz. 18:00, aula w domu katechetycznym, ul. Mikołaja Kopernika 1, Jelenia Góra
Wydarzenia Informujemy, że powstał 565. Klub „Gazety Polskiej” w Hajnówce (woj. podlaskie)
Wydarzenia Informujemy, że reaktywował się Klub "Gazety Polskiej" Kołobrzeg (woj. zachodniopomorskie)
Wydarzenie Klub ,,Gazety Polskiej” Ciechanów zaprasza na spotkanie z Posłem do PE Jackiem Ozdobą, Senatorem RP Krzysztofem Bieńkowskim, 12 czerwca, godz. 17.00, ul. Mickiewicza 1, Ciechanów, Sala NSZZ Solidarność
Wydarzenie Klub ,,Gazety Polskiej” zaprasza na spotkanie z Posłem do PE Jackiem Ozdobą, Senatorem RP Krzysztofem Bieńkowskim, 12 czerwca, godz. 19.00, ul. Witosa 1, Chorzele, Strażnica OSP
Wydarzenie ROG zaprasza na Marsz Pamięci w Auschwitz. 86. rocznica transportu Polaków. 14 czerwca, 12:00, Plac przed dworcem PKP Oświęcim
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" Bytom zaprasza na spotkanie z prof. Zbigniewem Krysiakiem 15 czerwca, godz. 17:00 Aula przy parafii WNMP na rynku w Bytomiu.
Wydarzenie 16 czerwca o g. 12.00 przy kościele św. Jana Chrzciciela w Międzyrzeczu odbędzie się uroczystość odsłonięcia Pomnika żołnierzy PZW Obwód "Maria"
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" Odolanów zaprasza na uroczystość 80. rocznicy śmierci Jana Kempińskiego 21 czerwca, godz. 13:30 pod Pomnikiem Pamięci Bitwy pod Odolanowem

„W Punkt”. Borowiak: Myślę, że byliśmy świadkami wewnętrznej wojenki koncernów medycznych

Źródło: Telewizja Republika

Gościem programu ,,W Punkt” byli: Adam Andruszkiewicz, minister w KPRM, Joanna Borowiak, poseł PiS, Grzegorz Napieralski, poseł KO oraz Wanda Nowicka, poseł Lewicy. Program poprowadziła Katarzyna Gójska.

Jednym z głównych tematów rozmowy była okładka gazety uderzająca w ludzkie obawy związane ze szczepionką AstraZeneca.

Prowadząca program poprosiła gości o wypowiedź odnośnie obaw, które pojawiły się ze względu na okładkę związaną ze szczepionką i tego, że coraz więcej ludzi przez to z niej rezygnuje.

- Wiemy, że w Polsce nie było przypadków, o jakich pisano w innych krajach. Próbowano straszyć Polaków i rzeczywiście to straszenie okazało się w części skuteczne. Trudno się dziwić, że część Polaków poczuła się nie pewnie i nie zgłosiła się na szczepienie AstraZeneca - powiedziała Joanna Borowiak

#WPunkt | @BorowiakJoanna: W Polsce nie było przypadków zakrzepów i zgonów po szczepieniach AstraZeneca, próbowano straszyć Polaków i trudno się dziwić, że część poczuła się niepewnie i nie zgłosiła się na szczepienie. #włączprawdę z #TVRepublika

— Telewizja Republika ???????? #włączprawdę (@RepublikaTV) March 21, 2021

- Kraje, które stwierdziły, że wstrzymują czasowo szczepienia nią powoli do niej wracają. (..) Potrzeba jest jednakowa na całym świecie- zaszczepić jak największą liczbę populacji, żebyśmy wszyscy byli bezpieczni - dodała posłanka Prawa i Sprawiedliwości.

Grzegorz Napieralski odniósł się do tego, że okładka gazety stworzyła niepotrzebną sensację.

- Myślę, że skoro można było zrobić sensację, to niektóre media za tym poszły. Nie powinny tego robić. Szczepionka jest bezpieczna i bardzo się z tego cieszę. Szczepienie jest konieczne i wręcz niezbędne. Szczególnie dla osób starszych – stwierdził Grzegorz Napieralski.

- Twierdzę, że powinno się zaszczepić na początku rząd i polityków, którzy pokazaliby, że szczepienia są bezpieczne i potrzebne – dodał.

- Bezpieczeństwo Polek i Polaków jest najważniejsze – powiedział na koniec Napieralski.

#WPunkt | @Napieralski_G: Cieszę się, że są szczepionki i są one bezpieczne i jest ich coraz więcej. Moim zdaniem na początku powinien zaszczepić się rząd, by dać świadectwo bezpieczeństwa. #włączprawdę z #TVRepublika

— Telewizja Republika ???????? #włączprawdę (@RepublikaTV) March 21, 2021

Adam Andruszkiewicz mówił o zdyskredytowaniu szczepionki AstraZeneca i tym pojawiających się wątpliwościach u seniorów.

- Gazetę czyta dużo starszych osób. Apelujemy do seniorów, żeby się szczepili. Każdy ma wątpliwości. Wygląda na to, że niemiecki dziennik uznał, że trzeba wystraszyć seniorów. To była obrzydliwa publikacja - powiedział Adam Andruszkiewicz.

- Nie można mówić, że to jest tylko przypadek. Zawsze może być jakiś ważniejszy element tego wszystkiego - dodał.

W rozmowie Wanda Nowicka przyznała, że przykład idzie z góry i Polski rząd powinien zaszczepić się w pierwszej kolejności tak, by dać przykład innym.

- Ludzie w pandemii żyją w ogromnym napięciu i są na skraju wyczerpania nerwowego. (…) Jeśli chodzi o szczepionki, to trzeba docenić fakt, że szczepienia postępują. Jeśli chodzi o AstraZeneca i wątpliwości, które się z nią wiążą, to niepokój jest zwiększony. Popieram decyzję rządu, by szczepionkę dopuścić. Przykład idzie z góry i myślę, że ze strony rządu powinny być większe przykłady, które przekonałyby ludzi, że warto się zaszczepić – powiedziała Nowicka.

- Niedobrze jest, kiedy tabloidy mieszają się i zniechęcają ludzi do szczepień. Wiadomo, one żyją swoim życiem. Mają dużą siłę oddziaływania – podsumowała Wanda Nowicka.

- Chciałabym i wierzę w to, że szczepionki przyczynią się do tego, że sytuacja w kraju się poprawią. Szczepmy się i nie bójmy się – dodała na koniec posłanka Lewicy.

Kandydatura Bartłomieja Wróblewskiego

Poruszony został temat zgłoszenia przez Prawo i Sprawiedliwość Bartłomieja Wróblewskiego na RPO.

- Senat może mieć problem z kandydaturą na RPO, bardzo żałuję, że marszałkowie, Sejm i Senat nie spotkali się i nie poszukali kompromisu w tej sprawie – powiedział Napieralski.

Joanna Borowiak przyznała, że liczy na to, że Wróblewski zostanie wybrany przez Sejm na RPO.

- Mam nadzieję, że Bartłomiej Wróblewski zostanie wybrany przez Sejm – powiedziała.

Wanda Nowicka jest innego zdania. W programie powiedziała, że zgłoszenie Wróblewskiego jest niepokojącą decyzją.

- Zgłoszenie przez PiS Bartłomieja Wróblewskiego na RPO jest według mnie niepokojącą decyzją – powiedziała Nowicka.

Daniel Obajtek- prezes Orlenu

Rozmówcy poruszyli temat Daniela Obajtka, prezesa Orlenu.

- Jesteśmy świadkami ataku na prezesa Orlenu. Nie jest on bez szczególnych inspiracji. Nie wiemy kto się za tym kryje. Mam nadzieje, że to się ujawni – powiedziała w programie Borowiak.

- To nie jest frontalny atak. Opozycja ma prawo patrzeć na ręce władz i ma prawo dopytywać – powiedział Napieralski.

- Skandaliczny jest wymiar tej nagonki. To powinna być niedozwolona praktyka – dodał na koniec Andruszkiewicz.

#WPunkt | @BorowiakJoanna: Jesteśmy świadkami wściekłego ataku na Daniela Obajtka i tak naprawdę nie wiemy kto się za tym kryje ale mam nadzieję, że to się wkrótce wyjaśni. #włączprawdę z #TVRepublika

— Telewizja Republika ???????? #włączprawdę (@RepublikaTV) March 21, 2021
TV Republika