Uwaga! Bakteria coli w wodzie na Śląsku
Woda w Będzinie i w Boronowie została skażona bakterią coli, dlatego w wielu miejscach przestrzega się przed jej spożywaniem. Woda skażona bakterią nie nadaje się ani do picia, ani do mycia nawet po jej przegotowaniu! Problem dotyczy około 11 tysięcy mieszkańców.
W wodzie w Będzinie oraz w Boronowie wykryto bakterię coli. W związku z tym władze obu miejscowości absolutnie przestrzegają przed jej korzystaniem. Lokalne samorządy do obu miejscowości zapewniają mieszkańcom wodę w beczkowozach. Sanepid informuje, że wodę dostarczaną do mieszkań przez wodociągi, można używać tylko w celach sanitarnych, czyli do spłukiwania toalet.
Najnowsze
Kraskowski aresztowany na podstawie poszlak. Sypie się wersja policji
Czarzasty blokuje prezydencki projekt ustawy. "Nie będzie procedowany"
TRZEBA ZOBACZYĆ!
Gosek nie odpuszcza po interwencji u Tomasza Sakiewicza. „To budzi poważne wątpliwości”