Ustawa o SN. Wyrwich w Republice: byłbym ostrożny w głoszeniu sukcesu [wideo]
Czy przyjęcie nowelizacji ustawy o SN przybliży Polskę do otrzymania pieniędzy w ramach KPO? Takie pytanie zadano Mateuszowi Wyrwichowi na antenie Telewizji Republika. "Być może tak. Przeczytałem jednak oświadczenie rzecznika KE i ono jest trochę niepokojące. Jeśli to KPO - całym szacunkiem dla naszej dyplomacji - zostało uzgodnione między prezydentem Bidenem a kanclerzem Scholzem to nie będzie problemu. Jeśli tak się nie stało, to kolejne problemy będą wiązały się z przyznaniem pieniędzy.
Tutaj będzie przecinek, tutaj będą się przyglądali, patrzyli, jak to prawo będzie wdrażane. Z całym szacunkiem dla tych, którzy poparli - jestem tutaj dość ostrożny w głoszeniu sukcesu", odparł publicysta.
Cała rozmowa w oknie poniżej.
Najnowsze
Uwaga: ogłoszono alerty II stopnia przed burzami dla dziewięciu województw na południowym wschodzie kraju
HIT DNIA
Historyczny awans TV Republika. Jesteśmy już w TOP 5 polskich mediów
Matecki nadal na celowniku Tuska. Trwa "produkcja" fikcyjnych dowodów