Przejdź do treści
10:28 Mariusz Błaszczak: PiS będzie domagać się utworzenia w prokuraturze zespołu ds KPO
08:58 Niemcy: prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski przyjedzie dziś do Berlina i wraz z kanclerzem Niemiec Friedrichem Merzem weźmie udział w wideokonferencji z udziałem przywódcy USA Donalda Trumpa
08:28 IMGW: w znacznej części kraju - w pasie od Szczecina po Szczyrk, od Gubina do Warszawy - termometry wskażą w środę od 30 do 34 st. C.
07:58 Sondaż Instytutu Badań Pollster: 52 proc. ankietowanych uważa, że większą władzę powinien mieć prezydent; zaś 38 proc., że premier
Republika Szanowni Widzowie, prosimy o przesyłanie nam zdjęć publicznych miejsc: stacji benzynowych, sklepów, barów itd. gdzie włączana jest Republika - na adres: [email protected] Za wszystkie nadesłane zdjęcia serdecznie dziękujemy!
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Otwock zaprasza na spotkanie z Tomaszem Sakiewiczem i Pawłem Piekarczykiem w środę, 20 sierpnia, o godz. 18:00 w sali widowiskowej Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury, ul. J. Poniatowskiego 10 w Otwocku
Wydarzenie Robert Bąkiewicz zaprasza na protest przeciw rządowi Tuska ws. afery KPO, środa 13 sierpnia, godz. 17:00, Aleje Ujazdowskie 1/3 przy Kancelarii Premiera
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Nowa Sól zaprasza na defiladę w Święto Wojska Polskiego z udziałem 14. Pułku Ułanów Jazłowieckich w piątek, 15 sierpnia, o godz. 14:00 pod rondo Ojca Medarda
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Częstochowa zaprasza do składania podpisów pod wnioskiem o referendum ws. nielegalnej migracji przez cały sierpień od 12-tej do 17-tej pod Jasną Górą przy wjeździe na parking od ul.Klasztornej
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Pabianice zaprasza na XI Festyn Patriotyczno-Rodzinny, 15 sierpnia 2025 r. godz. 10:00 Msza Św. Godz. 16:00 - rozpoczęcie, Parafia Św. Maksymiliana Marii Kolbego, ul. Jana Pawła II 46, Pabianice
Wydarzenie Ryszard Majdzik zaprasza Wolnych Polaków Na Protest przeciwko nielegalnej imigracji przed konsulatem Niemiec ul. Stolarska 7 w Krakowie 13 sierpnia br. (środa), godz. 17.00
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

Uroczyste przywitanie premiera Morawieckiego w KPRM

Źródło: twitter.com/PremierRP

W środę rano odbyło się oficjalne powitanie premiera Mateusza Morawieckiego w Kancelarii Premiera Rady Ministrów. Nowego szefa rządu powitała b. premier Beata Szydło, która w nowym rządzie objęła stanowisko wicepremiera. Mateusz Morawiecki otrzymał od swojej poprzedniczki bukiet biało-czerwonych róż. Po powitaniu, udali się do gabinetu zajmowanego przez szefa rządu.

Prezydent Andrzej Duda powołał rząd Morawieckiego w poniedziałek. Nowy premier, który zastąpił na tym stanowisku Beatę Szydło, został jednocześnie powołany na szefa resortu finansów i rozwoju natomiast była premier została wicepremierem. Skład reszty gabinetu nie uległ na razie zmianie.

Sejm udzielił już wotum zaufania nowemu rządowi. Morawiecki w expose podkreślił, że jego rząd będzie bardzo ambitny w zmienianiu państwa i zamierza dokonać modernizacji Polski. Nowy premier zapowiedział, że będzie kontynuował politykę społeczną Beaty Szydło oraz położy większy nacisk na rozwój gospodarki i podwyższenie pozycji naszego kraju na arenie międzynarodowej.

Morawiecki zaznaczył, że sztandarowym zadaniem rządu jest obliczony na najbliższe 10 lat program Mieszkanie plus. Duży nacisk położył również na środowisko. Wskazał, że w wielu rejonach Polski, szczególnie w Małopolsce, czy na Śląsku, ale również na Mazowszu są problemy ze smogiem.

Premier zapewnił, że rząd chce zlikwidować "ubóstwo energetyczne i poprawić jakość życia wszystkich Polaków"; zadeklarował, że chciałby zadbać o rozwój alternatywnych źródeł energii. Zapowiedział również rozbudowę infrastruktury gazowej i utworzenie "najnowocześniejszego systemu transportowego w Europie".

 

Premier Mateusz #Morawiecki w gabinecie Prezesa Rady Ministrów. pic.twitter.com/zCcSLTIpge

— Kancelaria Premiera (@PremierRP) 13 grudnia 2017

 

Powitanie premiera Mateusz #Morawiecki w #KPRM przez wicepremier @BeataSzydlo. pic.twitter.com/SkIsLpRQak

— Kancelaria Premiera (@PremierRP) 13 grudnia 2017

 

Przejęcie gabinetu Prezesa Rady Ministrów przez Premiera M. #Morawiecki. pic.twitter.com/cult3ItTU7

— PrawoiSprawiedliwość (@pisorgpl) 13 grudnia 2017
media, twitter

Wiadomości

Łącki pod Sejmem

Bąkiewicz w kontekście afery KPO przypomina skandaliczne zachowanie Łąckiego z lipca: „Dziś wiemy więcej” [WIDEO]

Matysiak o 800 plus: Kosiniak-Kamysz ma krótką pamięć

Łącki wygadał się w sprawie blokady KPO za czasów rządów PiS? „Owszem damy, ale wygrajcie wybory”

Matysiak: zakup łódki nie wzmacnia polskiej gospodarki

Czarnek odpowiada Giertychowi ws. projektu SWPS: „NCN to instytucja zarządzana przez lewicowe środowisko”

Robert Bąkiewicz zaprasza w Republice na protest przeciw aferze KPO

Nowy wpis Biedronia. Można upaść niżej?

Czy w październiku polskie apteki zamienią się w punkty zbioru butelek i puszek?

Niemcy krytykują Tuska: "ulega... PiS" - słychać za Odrą

Szef Mercedesa ostrzega UE: Bez rewizji rzeczywistości wpadniemy na ścianę

Afera w Berlinie: wydali 100 mln. euro na ochronę imigrantów

Alasce grozi katastrofa. Rekordowa woda w Basenie Samobójców

Wiadomo gdzie dokładnie Putin będzie rozmawiał z Trumpem

Historyczna ekstradycja 26 członków karteli z Meksyku do Stanów Zjednoczonych

Brytyjczycy nie chcą imigrantów. Nawet liberalne media...

Najnowsze

Łącki pod Sejmem

Bąkiewicz w kontekście afery KPO przypomina skandaliczne zachowanie Łąckiego z lipca: „Dziś wiemy więcej” [WIDEO]

Czarnek odpowiada Giertychowi

Czarnek odpowiada Giertychowi ws. projektu SWPS: „NCN to instytucja zarządzana przez lewicowe środowisko”

Robert Bąkiewicz w Republice

Robert Bąkiewicz zaprasza w Republice na protest przeciw aferze KPO

Nowy wpis Biedronia. Można upaść niżej?

Czy w październiku polskie apteki zamienią się w punkty zbioru butelek i puszek?

Władysław Kosiniak-Kamysz

Matysiak o 800 plus: Kosiniak-Kamysz ma krótką pamięć

Artur Łącki w Kanale Zero

Łącki wygadał się w sprawie blokady KPO za czasów rządów PiS? „Owszem damy, ale wygrajcie wybory”

Paulina Matysiak

Matysiak: zakup łódki nie wzmacnia polskiej gospodarki