Uroczysta Msza święta w intencji osób zamordowanych i zadręczonych przez NKWD i UB w katowniach praskich

14 września przypada 71. rocznica wkroczenia na Pragę wojsk sowieckich i ludowego Wojska Polskiego. Od tego dnia, gdy po drugiej stronie Wisły rozgrywał się dramat Powstania, tu, na Pradze, NKWD przy współudziale UB rozpoczęło planową eksterminację polskich patriotów. Organizatorom uroczystości rocznicowych tego dnia zależy, aby ten dzień, podobnie jak 1 sierpnia, stał się trwałym symbolem niekończącej się walki w imię hasła „BÓG, HONOR, OJCZYZNA”. Dlatego Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Warszawie już po raz czwarty organizuje uroczystości poświęcone „Pamięci ofiar zamordowanych i zadręczonych przez NKWD i UB w katowniach praskich w latach 1944–1956”.
Centralnym punktem obchodów będzie uroczysta Msza św., o celebrowanie której został poproszony J. E. Ks. Arcybiskup Henryk Hoser SAC, Biskup Warszawsko-Praski.
Nabożeństwo zostanie odprawione 14 września 2015 r. (poniedziałek), o godz. 18.00, w Bazylice Katedralnej św. Floriana i św. Michała Archanioła, przy ul. Floriańskiej 3 w Warszawie.
Zwyczajowo po Mszy św. zostaną złożone kwiaty w miejscach praskich katowni NKWD i UB. W uroczystości wezmą udział: przedstawiciele środowisk kombatanckich, Grupa Historyczna „Zgrupowanie Radosław”, harcerze, młodzież oraz mieszkańcy Warszawy.
Polecamy Hity w sieci
Wiadomości

Zmarła mama Mateusza Morawieckiego. "To Jej zawdzięczam swoją wiarę, wytrwałość i dumę z naszej Ojczyzny"
"Powiedzcie mojej babci, że zachowałam się jak trzeba". 79. rocznica skazania na śmierć przez komunistyczny reżim Danuty Siedzikówny - „Inki"
Dominik Tarczyński, Janusz Kowalski, Piotr Masłowski i Mirona Hołda gośćmi "Politycznej Kawy" Tomasza Sakiewicza o godzinie 11.30
Najnowsze

Zmarła mama Mateusza Morawieckiego. "To Jej zawdzięczam swoją wiarę, wytrwałość i dumę z naszej Ojczyzny"

Finał Ligi Narodów: o 13 nasi siatkarze zmierzą się z Włochami w walce o złoto!

"Powiedzcie mojej babci, że zachowałam się jak trzeba". 79. rocznica skazania na śmierć przez komunistyczny reżim Danuty Siedzikówny - „Inki"

Papież Leon XIV zachęca młodych: nie zadawalajcie się czymś mniejszym
