Urban się doigrał! Zostanie ukarany za obrazę uczuć katolików
Sprawa dotyczy karykaturalnego wizerunku Jezusa, który ukazał się w tygodniku „Nie”. Jezus został wpisany w drogowy znak zakazu. Sąd skazał byłego rzecznika PRL-owskiego reżimu na 120 tys. zł grzywny.
„W ocenie sądu uczucia religijne pokrzywdzonych poprzez zamieszczenie tego rysunku zostały obrażone. Oskarżony działał z zamiarem ewentualnym. Miał świadomość, że publikacja wizerunku Chrystusa w ogólnopolskim czasopiśmie odbiegająca od powszechnie przyjętego wizerunku może obrazić uczucia religijne osób mogących zapoznać się z tymże rysunkiem”
– mówił sędzia Rafał Stępak.
„Występek, którego dopuścił się oskarżony jest przestępstwem umyślnym. Oskarżony, pomimo przewidzenia skutków publikacji karykaturalnego wizerunku Chrystusa, godził się na to, że może on obrażać uczucia religijne chrześcijan.
Nie sposób uznać, aby oskarżony z takim doświadczeniem życiowym nie zdawał sobie sprawy, z tego iż Najświętsze Serce Jezusowe jest przedmiotem kultu chrześcijańskiego”
– dodał.
Przyszła kryska na matyska? Kiedy Urban odpowie za pozostałe nikczemne działania, których dopuścił się w czasach PRL-u?
Polecamy Ściśle Jawne
Wiadomości
Najnowsze
Michalik nie chce obecności wojskowej USA. "To będzie za chwilę tak jakby rosyjskie bazy były w Polsce"
Niemiecki pelet tańszy od polskiego? Wielki szwindel z "czystym powietrzem"
Kolejny etap prześladowań opozycji. Wniosek o uchylenie immunitetu posłowi Michałowi Wosiowi
Ponad 50 osób zginęło po wywróceniu się łodzi z migrantami!
TRZEBA ZOBACZYĆ!