Unijni inspektorzy kontrolują zakład! Prowadzony jest tam nielegalny ubój

Unijni inspektorzy kontrolują zakład pod Ostrowią Mazowiecką, w którym doszło do nielegalnego uboju - dowiedziało się Polskie Radio.
O trwającym właśnie audycie powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej powiatowy lekarz weterynarii w Ostrowi Mazowieckiej Józef Białowąs.
Kontrola unijnych urzędników w zakładzie, w którym dokonywano nielegalnego uboju, rozpoczęła się przed godziną 16. Ubojnię zamknięto kilka dni temu, po tym jak dziennikarze śledczy prywatnej telewizji poinformowali o nielegalnym procederze.
Dziś od rana dwaj unijni inspektorzy do spraw zdrowia i bezpieczeństwa żywności badali sprawę w powiatowym inspektoracie weterynarii w Ostrowi Mazowieckiej. Ich audyt potrwa do piątku i jak zapowiedział Główny Lekarz Weterynarii, urzędnicy oddelegowani przez Komisję Europejską będą sami wybierali zakłady i inspektoraty weterynarii w kraju, które chcą skontrolować.
Polecamy Poranek Radia
Wiadomości
Najnowsze

Wielkie zmiany w hokejowym związku. Chodzi o trenera kadry i prezesa

Wąsik o wybuchu drona: za czasów PiS w takich sytuacjach żądali dymisji, dzisiaj o tym zapomnieli

Żukowska popłynęła w debacie o myśliwych. „Zabójstwo dzików” i „Polki i Polacy zjedzeni przez zające” to tylko fragment ubawu internautów [WIDEO]
