Uderzenie w nielegalny hazard w Gdyni!

Dwa punkty, w których prowadzony był w Gdyni nielegalny hazard, zlikwidowali pomorscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Celno–Skarbowego. Zabezpieczono 11 automatów do gier, narkotyki i gotówkę – podała w czwartek Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku.
Aspirant Łukasz Kirkuć z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku poinformował, że w ubiegłym tygodniu kryminalni razem z funkcjonariuszami Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego skontrolowali dwa punkty w Gdyni, w których miały być urządzane nielegalne gry hazardowe.
„W rezultacie działań mundurowi zabezpieczyli łącznie 11 nielegalnych automatów o wartości 132 tysięcy złotych, a także ponad 150 gramów narkotyków i gotówkę w kwocie 6,8 tys. zł” – przekazał.
Policjant wyjaśnił, że wejście do lokali było strzeżone przez kamery monitoringu i otwierane tylko zaufanym klientom. Konieczne było siłowe pokonanie zabezpieczeń lokali.
„W jednym z nich zabarykadowało się dwóch mężczyzn, którzy nie reagowali na polecenia policjantów do otwarcia drzwi. Mundurowi po ich wyważeniu zastali wewnątrz 24- i 22-latka. Młodszy z mężczyzn był pracownikiem lokalu. Podczas przeszukania pomieszczeń mundurowi zabezpieczyli sześć nielegalnych automatów do gier oraz ukryte w toalecie i kantorku zabronione środki, które zostały zabezpieczone i przekazane biegłemu do badań. Po ich analizie okazało się, że były to marihuana, amfetamina, mefedron i kryształki 3CMC” – informuje Łukasz Kirkuć.
Obaj mężczyźni zostali zatrzymani, a 22-latek usłyszał zarzuty posiadania zabronionych substancji i organizowania nielegalnych gier hazardowych.
Za organizowanie nielegalnych gier hazardowych grożą 3 lat więzienia i wysoka kara finansowa. Za posiadanie środków odurzających - do 3 lat pozbawienia wolności.
Źródło: PAP; X.com
Polecamy Poranek Radia
Wiadomości
Kurzejewski: obecni rządzący chcą przyzwyczaić Polaków, że drony będą spadać, że jest niebezpiecznie
Amerykański ośrodek analityczny zbadał sprawę rosyjskich dronów nad Polską. Podaje, jaki był cel Kremla
Morawiecki apeluje do rządu Tuska: czas na deregulację polskiego prawa i zamówień MON na rzecz polskiego sektora dronowego
Najnowsze

Błaszczak krytykuje wpis Sikorskiego: trzeba wykorzystać sytuację do tego, żeby zbudować Fort Trump

Wojciechowska van Heukelom: niedouczony młodzieniec Jaskulski powinien zostać ukarany!

PILNE: Trump potwierdza zatrzymanie podejrzanego o zabójstwo Charliego Kirka

Uwolnieni więźniowie polityczni Łukaszenki w Wilnie dziękują za wsparcie

Kurzejewski: obecni rządzący chcą przyzwyczaić Polaków, że drony będą spadać, że jest niebezpiecznie

Amerykański ośrodek analityczny zbadał sprawę rosyjskich dronów nad Polską. Podaje, jaki był cel Kremla
