Przejdź do treści
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Toronto GTA zaprasza na spotkanie z byłymi działaczami opozycji antykomunistycznej, 14 grudnia, godz. 2 PM. Polskie Centrum Kultury im. Jana Pawła II, Mississauga, Kanada
Klub "Gazety Polskiej" Częstochowa zaprasza na spotkanie z prof. Piotrem Grochmalskim 15 grudnia o godz. 18:30 w Auli Tygodnika „Niedziela” przy ul. 3 Maja 12 w Częstochowie
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Poznań zaprasza na spotkanie z europosłem Patrykiem Jakim, 20 grudnia, godz. 17:00, Andersia Hotel pl. Władysława Andersa 3, Poznań
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Kalisz zaprasza na spotkanie z europosłem Patrykiem Jakim. 21 grudnia, godz. 17:00, Sala konferencyjna przy hotelu Hampton by Hilton, ul. Chopina 9, Kalisz
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!
NBP Nowa publikacja NBP: „Polski złoty i niezależność Narodowego Banku Polskiego jako fundamenty rozwoju gospodarczego" – książka prof. Adama Glapińskiego, Prezesa NBP. Wersja elektroniczna dostępna bezpłatnie na nbp.pl
NBP Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: Przyjęcie euro katastrofalnie spowolni rozwój gospodarczy Polski

Uczniowie rozpoczęli ferie. Spędzą je inaczej niż w pozostałych latach

Źródło: pixabay.com

W związku z pandemią koronawirusa w tym roku zimowa przerwa od nauki odbywa się w tym samym czasie dla wszystkich. Ze względu na wprowadzone ograniczenia, uczniowie spędzą ferie inaczej niż zwykle.

Zamknięte są lodowiska, stoki narciarskie, kina, czy muzea. Najmłodsi z klas od pierwszej do czwartej podstawówki mogą jednak wziąć udział w półkoloniach. 

W niedzielę na antenie Polskiego Radia 24 minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek powiedział, że w kwestii powrotu do szkół po feriach kluczowy będzie przyszły tydzień.

- Najbardziej prawdopodobny scenariusz jeżeli się nic nie zmieni jest taki, że wracają klasy I-III po 17 stycznia - mówił minister.

Testowanie nauczycieli

W czasie ferii od poniedziałku do piątku uczniowie do 16 lat nie będą mogli sami przemieszczać się w godzinach miedzy 8.00 a 16.00. W ostatnim tygodniu ferii rozpocznie się testowanie nauczycieli najmłodszych klas na obecność koronawirusa. Zapowiedział to już wcześniej rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz. - Badania odbywają się na zasadzie dobrowolności. Jednak oczywistym jest, że każdy kto będzie miał pozytywny wynik do szkoły nie wróci - mówił rzecznik.

W styczniu mają się także rozpocząć szczepienia nauczycieli przeciwko COVID-19.

PAP, Informacyjna Agencja Radiowa

Wiadomości

Patrik Durac

Deportowany wrócił do UK i kpi na SM. Granice to drzwi obrotowe

Zamach ISIS w Syrii: Zginęło dwóch żołnierzy USA i tłumacz

Nowa Zelandia zmierza ku historycznej zmianie demograficznej

Islamiści planowali zamach na jarmark bożonarodzeniowy w Bawarii

Polonia w USA zapaliła światło wolności

Orkan szaleje nad Maderą. Odwołano loty, w tym do Polski

Historyczna zmiana w Wielkiej Brytanii dzięki Reform UK

Strzelanina w USA. Dwoje nie żyje, ośmiu w stanie krytycznym

Wysłannik Trumpa: jest zgoda Białorusi na wstrzymanie ruchu balonów nad Litwą

Mocne komentarze po opublikowaniu na stronie BBN raportu komisji ds. wpływów rosyjskich

Kuźmiuk: Tusk nie chce, aby przypominano, że jego nazwisko jest w Raporcie

Elon Musk pisze na X o Polsce. Wskazuje na "Gwałtowny spadek populacji"

Muzeum Wyklętych pamiętało o ofiarach wydarzeń sprzed 44 lat

Nawrocki w rocznicę 13 grudnia: postkomuniści z marginalnym poparciem wrócili do władzy

Mela Koteluk spełniła marzenie o macierzyństwie. Pokazała pierwsze zdjęcie

Najnowsze

Patrik Durac

Deportowany wrócił do UK i kpi na SM. Granice to drzwi obrotowe

Polonia w USA zapaliła światło wolności

Orkan Emilia szaleje na Maderze

Orkan szaleje nad Maderą. Odwołano loty, w tym do Polski

Nigel Farage

Historyczna zmiana w Wielkiej Brytanii dzięki Reform UK

strzelanina w USA

Strzelanina w USA. Dwoje nie żyje, ośmiu w stanie krytycznym

Zamach ISIS w Syrii: Zginęło dwóch żołnierzy USA i tłumacz

Nowa Zelandia zmierza ku historycznej zmianie demograficznej

jarmark bożonarodzeniowy w Niemczech

Islamiści planowali zamach na jarmark bożonarodzeniowy w Bawarii