Uczeń rozpylił gaz pieprzowy w szkole. Poszkodowanych ponad 40 dzieci
46 dzieci zostało poszkodowanych, po tym jak w zespole szkół w Zawidzu Kościelnym w pobliżu Sierpca (woj. mazowieckie) uczeń rozpylił na korytarzu gaz pieprzowy. Dwoje uczniów trafiło do szpitala - informuje RMF FM.
Wszyscy uczniowie i nauczyciele zostali już ewakuowani - łącznie 300 osób.
Dwoje nastolatków, którzy trafili do szpitali w Mławie i Sierpcu, mieli objawy zatrucia.
– Pozostałych kilkadziesiąt osób lżej zniosło kontakt z gazem - pojawiły się u nich kłopoty z oddychaniem i łzawienie. Wyprowadzono je przed szkołę, w okolice hali sportowej - mówił Waldemar Goczyński ze straży pożarnej w Sierpcu.
Na miejscu znajdują się policjanci i prokurator. Zabezpieczono pojemnik po gazie pieprzowym, 17-latek, który go rozpylił, jest teraz przesłuchiwany. Dyrekcja zespołu szkół dzisiejsze zajęcia odwołała.
Najnowsze
Błaszczak: rząd Tuska stworzył system ochrony zdrowia dla swoich. Zapowiada nową komisję
TRZEBA ZOBACZYĆ!
Wiadomo, gdzie zagra Lewandowski! Polak podjął decyzję
Mel Brooks kończy 100 lat. Legendarny twórca komedii wciąż nie zwalnia tempa