USA dadzą nam atomową technologię. Polska wybuduje dwie elektrownie
Firma Westinghouse będzie partnerem Polski w budowie pierwszej z dwóch planowanych elektrowni atomowych, która ma powstać na Pomorzu, zapowiedział premier Mateusz Morawiecki. Pierwszy z trzech reaktorów elektrowni ma według planów zostać ukończony w 2033 r., zaś kolejne mają być przekazywane co dwa lata. Firma Westinghouse napisała z kolei na Twitterze, że "z niecierpliwością oczekuje podjęcia kolejnych kroków w kierunku wsparcia czystej energii dla Polski swoim reaktorem AP1000, który jest najnowocześniejszy z obecnie działających". Sprawa ta jest dziś naszym tematem dnia.
Telewizja Republika
Komentarze
Najnowsze
Kilkadziesiąt osób do przesłuchania. Rusza szerokie śledztwo ws. Szpitala Południowego
Przydacz: strona ukraińska nie jest zainteresowana realną dyskusją z polskim prezydentem
Musk zawiesza konta związane z "silnymi razem". Tusk stracił 100 tys. obserwujących