USA dadzą nam atomową technologię. Polska wybuduje dwie elektrownie
Firma Westinghouse będzie partnerem Polski w budowie pierwszej z dwóch planowanych elektrowni atomowych, która ma powstać na Pomorzu, zapowiedział premier Mateusz Morawiecki. Pierwszy z trzech reaktorów elektrowni ma według planów zostać ukończony w 2033 r., zaś kolejne mają być przekazywane co dwa lata. Firma Westinghouse napisała z kolei na Twitterze, że "z niecierpliwością oczekuje podjęcia kolejnych kroków w kierunku wsparcia czystej energii dla Polski swoim reaktorem AP1000, który jest najnowocześniejszy z obecnie działających". Sprawa ta jest dziś naszym tematem dnia.
Najnowsze
Przełom w brytyjskiej polityce. Keir Starmer zapowiedział rezygnację
SPRAWDŹ TO!
Tusk czy władze szpitala? Polacy wskazali odpowiedzialnych za głośną aferę
Uwaga: ogłoszono alerty II stopnia przed burzami dla dziewięciu województw na południowym wschodzie kraju
HIT DNIA