Przejdź do treści
21:47 Polska: Sąd w Bydgoszczy w sobotę aresztował na trzy miesiące 33-letniego Adriana M., podejrzanego o dokonanie serii podpaleń samochodów w nocy z czwartku
21:19 Turcja: Lipiec najgorętszym miesiącem w kraju od 55 lat
21:08 Donald Trump: Waszyngton stał się jednym z najniebezpieczniejszych miast na świecie
20:45 Włochy: Potężny pożar w rejonie Wezuwiusza, mobilizacja Obrony Cywilnej
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Częstochowa zaprasza do składania podpisów pod wnioskiem o referendum ws. nielegalnej migracji przez cały sierpień od 12-tej do 17-tej pod Jasną Górą przy wjeździe na parking od ul.Klasztornej
Zaproszenie Klub „Gazety Polskiej” w Perth Australia zaprasza na obchody 81. rocznicy Powstania Warszawskiego, 10 sierpnia 2025 r. (niedziela), g. 9.30 Msza św. - g. 10.45projekcja filmu „Sierpniowe Niebo. 63 Dni Chwały”, 35 Eighth Ave, Maylands
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Pabianice zaprasza na XI Festyn Patriotyczno-Rodzinny, 15 sierpnia 2025 r. godz. 10:00 Msza Św. Godz. 16:00 - rozpoczęcie, Parafia Św. Maksymiliana Marii Kolbego, ul. Jana Pawła II 46, Pabianice
Wydarzenie Ryszard Majdzik zaprasza Wolnych Polaków Na Protest przeciwko nielegalnej imigracji przed konsulatem Niemiec ul. Stolarska 7 w Krakowie 13 sierpnia br. (środa), godz. 17.00
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

Tyszkiewicz: Opublikowaliśmy całą korespondencję ze sztabem Kukiza. Zabrakło z ich strony dobrej woli

Źródło: telewizja republika

Na profilu na Facebooku opublikowaliśmy całość korespondencji z Pawłem Kukizem
Zmieściliśmy tam również nasze stanowisko w związku z decyzją o odwołaniu debaty.
Mamy takie przeświadczenie, że ze strony organizatorów zabrakło dobrej woli, żeby do tej debaty doprowadzić – mówił podczas konferencji prasowej szef sztabu Bronisława Komorowskiego Robert Tyszkiewicz.

– Zaakceptowaliśmy zaproszenie, a wczoraj około godz. 14.00 otrzymaliśmy pismo ze sztabu Pawła Kukiza z informacją, że do godz. 18.00 mamy czas na potwierdzenie – mówił. – Wstępna analiza wskazywała na szereg nieścisłości, chaos organizacyjny, liczyliśmy na to, że poprowadzimy dialog na ten temat, zamiast tego otrzymaliśmy ultimatum – podkreślił.

Zaznaczał, że w propozycji Kukiza było wiele nieścisłości, m. in. nie zgadzał się czas debaty z czasem przenzaczonym na dyskusję kandydatów, a także "niejasna była formuła uczestnictwa publiczności".

– Nie wydało nam się trafnym rozwiązaniem by to sztaby wskazywały dziennikarzy, chcieliśmy, żeby poprowadzili to niezależni dziennikarze. Sztab Pawła Kukiza nie dał nam szansy na taką dyskusję – tłumaczył.

– Tak jak pan Paweł Kukiz, nie konsultując tego z nikim, ogłosił inicjatywę debaty, tak samo ustalił, że tej debaty nie będzie. Zabrakło dobrej woli do rozmowy – stwierdził na koniec.

ZOBACZ KORESPONDENCJĘ OPUBLIKOWANĄ PRZEZ SZTAB BRONISŁAWA KOMOROWSKIEGO

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Szydło o debacie Kukiza: Prezydent się wystraszył. Nałęcz: Nie można prezydenckiej debaty ustalać na Facebooku

Szef kampanii Kukiza: Komorowski nie potwierdził udziału, debaty nie będzie. Potrafisz Polsko wyciągnąć wnioski sama

Telewizja Republika

Wiadomości

Za nami kolejne w tym roku zaprzysiężenie przemyskich Terytorialsów

Dramat na festynie: Byk staranował tłum. Pięć osób rannych

Dogmat klimatyczny wkracza na salę operacyjną. Ślad węglowy

Dziś odbywają się przedterminowe wybory w Zabrzu i Łące Opatowskiej

Tysiące na ulicach Tel Awiwu – sprzeciw wobec planów zajęcia Gazy

Tour de Pologne - zakończenie wyścigu w Wieliczce

Bill Gates ostrzega Generację Z: AI zmienia rynek pracy

Jest opcja z Zełenskim na Alasce

Rewolucyjne odkrycie w głębinach: oazy życia w fosach oceanicznych

Ukraina i Europa stawiają „czerwoną linię” przed negocjacjami z Rosją

Żelazna Tammy z nominacją. Trump wyznaczył jej trudne zadanie

Karpaty: spadł z wysokości 100 metrów i... przeżył!

Tragedia w pobliżu greckiej wyspy Zakynthos. Nie żyje 57-letni Polak

Putin chce Donbas. Nic z tego. Powstała kontrpropozycja

Bocheński: działania rządu Tuska związane z rozdawnictwem z KPO to splunięcie Polakom w twarz

Najnowsze

Za nami kolejne w tym roku zaprzysiężenie przemyskich Terytorialsów

protest w Tel Awiwie

Tysiące na ulicach Tel Awiwu – sprzeciw wobec planów zajęcia Gazy

Tour de Pologne - zakończenie wyścigu w Wieliczce

Bill Gates ostrzega Generację Z: AI zmienia rynek pracy

Wołodymyr Zełenski

Jest opcja z Zełenskim na Alasce

Dramat na festynie: Byk staranował tłum. Pięć osób rannych

operacja

Dogmat klimatyczny wkracza na salę operacyjną. Ślad węglowy

Dziś odbywają się przedterminowe wybory w Zabrzu i Łące Opatowskiej