Przejdź do treści
16:10 Kuwejt: 13 osób zmarło, a 21 oślepło od ostatniego weekendu w Kuwejcie na skutek zatrucia alkoholem metylowym - poinformowała agencja Reutera. Łącznie ucierpiały 63 osoby - głównie pracownicy tymczasowi z Indii
15:15 Kujawsko-pomorskie: Zablokowana jest droga krajowa nr 10 w Solcu Kujawskim, gdzie zderzyły się samochód osobowy, ciężarówka i motocykl. Dwie osoby zginęły. Wprowadzono objazd
14:49 Indie: Co najmniej 33 osoby zginęły wskutek nagłej powodzi na trasie pielgrzymki
14:27 Hiszpania: Francja wysłała dwa samoloty gaśnicze w ramach pomocy w walce z pożarami
14:22 W. Zełenski: nowa wymiana jeńców z Rosją, odzyskaliśmy 84 żołnierzy i cywilów
13:17 Portugalia: Strajkujący od lipca personel naziemny lotnisk w Portugalii, zatrudniony w spółce Menzies, ogłosił, że odstępuje od protestów
12:48 IMGW: w piątek lokalne burze na północnym zachodzie kraju
Republika Szanowni Widzowie, prosimy o przesyłanie nam zdjęć publicznych miejsc: stacji benzynowych, sklepów, barów itd. gdzie włączana jest Republika - na adres: [email protected] Za wszystkie nadesłane zdjęcia serdecznie dziękujemy!
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Otwock zaprasza na spotkanie z Tomaszem Sakiewiczem i Pawłem Piekarczykiem w środę, 20 sierpnia, o godz. 18:00 w sali widowiskowej Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury, ul. J. Poniatowskiego 10 w Otwocku
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Nowa Sól zaprasza na defiladę w Święto Wojska Polskiego z udziałem 14. Pułku Ułanów Jazłowieckich w piątek, 15 sierpnia, o godz. 14:00 pod rondo Ojca Medarda
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Częstochowa zaprasza do składania podpisów pod wnioskiem o referendum ws. nielegalnej migracji przez cały sierpień od 12-tej do 17-tej pod Jasną Górą przy wjeździe na parking od ul.Klasztornej
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Pabianice zaprasza na XI Festyn Patriotyczno-Rodzinny, 15 sierpnia 2025 r. godz. 10:00 Msza Św. Godz. 16:00 - rozpoczęcie, Parafia Św. Maksymiliana Marii Kolbego, ul. Jana Pawła II 46, Pabianice
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

Tygodnik „Gazeta Polska” już w sprzedaży. W środku naklejki z napisem „Achtung Russia”

Źródło: Fot. Filip Błażejowski/Gazeta Polska

Najnowszy numer Tygodnika „Gazeta Polska” od dziś dostępny w sprzedaży, a w nim polecamy m.in. tekst Piotra Grochmalskiego na temat oporu ukraińskiej armii i bezsilności Putina. Ponadto do tygodnika dołączono naklejkę z grafiką znanego artysty Wojciecha Korkucia przedstawiającą prezydenta Rosji Władimira Putina z napisem „Achtung Russia".

Pierwszego dnia wojny w Ukrainie przed ambasadą Rosji w Warszawie odbyła się manifestacja zorganizowana przez warszawski Klub „Gazety Polskiej" pod hasłem „Achtung Russia! Stop Wojnie!". Uczestnicy pikiety przyszli przed ambasadę z plakatami znanego artysty Wojciecha Korkucia przedstawiającego prezydenta Rosji Władimira Putina, którego głowa stylizowana jest na trupią czaszkę. Wizerunek autor opatrzył hasłem „Achtung Russia". 

Teraz w „Gazecie Polskiej" możemy znaleźć naklejkę  „Achtung Russia!"

📍 Najnowszy numer „GP”: Ukraino, walcz! Reportaż: na granicy dwóch światów

WYDANIE Z naklejką #AchtungRussia❗️#GazetaPolska #media #tygodnik https://t.co/8oaIA9VOKi

— Gazeta Polska - w każdą środę (@GPtygodnik) March 1, 2022

Media Wolnego Słowa murem za Ukrainą

W pomoc dla Ukraińców włączyły się media „Wolnego Słowa” oraz kluby „Gazety Polskiej”, które organizują m.in. wydarzenia wspierające Ukraińców w walce o ich ojczyznę.

Wczoraj w Warszawie odbył się Marsz Pokoju, na którym wybitna ukraińska artystka Tina Karol wygłosiła wzruszające przemówienie.

I will fight for the truth so that the anthem of Ukraine is heard everywhere!
I created the International Center for Information Resistance,headquartered in Warsaw,where we work around the clock to convey to ordinary people around the world the real picture of affairs in Ukraine pic.twitter.com/mnSIZiWkst

— Tina Karol (@Tina_Karol) March 1, 2022

Ponadto zarząd „Gazety Polskiej”podjął decyzję, że dochód ze sprzedaży (do 30.03.2022) prenumeraty elektronicznej w 100 proc. zostanie przeznaczony na pomoc dzieciom z Ukrainy.

- Pieniądze zostaną przekazane dla Fundacji Małych Stopek, która realizuje taką pomoc fizycznie – przekazała prezes zarządu Forum SA Beata Dróżdż.

Portal TV Republika

Wiadomości

Prezydent do nowych generałów: przyjmijcie nominacje w czasie, kiedy na świecie jest niespokojnie

100 strażaków walczy z pożarem hali w Kujawsko-Pomorskiem

Starmer spotka się z Zełenskim przed rozmowami Trump–Putin

Kolejna porażka Waldemara Żurka. Kolegium katowickiego sądu przeciwko odwołaniu dwóch wiceprezesów

Arent: ceny mają spadać, nie inflacja, ciągle płacimy więcej - to drożyzna Tuska

Zatrzymano matkę, która od pięciu lat znęcała się nad synem!

Jarosław Kaczyński wygrywa w sądzie z Komosą. Poszło o incydent z 10 kwietnia 2024 roku

Banaś umacnia wpływy w NIK przed odejściem

Prezydent Nawrocki w rozmowie z Trumpem: zatrzymaj bolszewików jak Polska w 1920 roku

Kurzejewski: Tusk nie jest ulubionym politykiem obecnej administracji USA i sam do tego doprowadził

Manowska apeluje o dialog i proponuje okrągły stół ws. reformy wymiaru sprawiedliwości

Hołownia jak „bolący ząb”? Dziennikarz „Wyborczej” domaga się od Tuska rozliczenia marszałka Sejmu

Sakiewicz: kreatorem polskiej polityki zagranicznej jest dziś prezydent Karol Nawrocki

Kiedy posiedzenie Rady Gabinetowej? To ustalił prezydent Nawrocki z Tuskiem!

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej protestują przeciwko dyskryminacji ich formacji

Najnowsze

Prezydent do nowych generałów: przyjmijcie nominacje w czasie, kiedy na świecie jest niespokojnie

Arent: ceny mają spadać, nie inflacja, ciągle płacimy więcej - to drożyzna Tuska

Zatrzymano matkę, która od pięciu lat znęcała się nad synem!

Jarosław Kaczyński wygrywa w sądzie z Komosą. Poszło o incydent z 10 kwietnia 2024 roku

Banaś umacnia wpływy w NIK przed odejściem

100 strażaków walczy z pożarem hali w Kujawsko-Pomorskiem

Keir Starmer Wołodymyr Zełenski

Starmer spotka się z Zełenskim przed rozmowami Trump–Putin

Kolejna porażka Waldemara Żurka. Kolegium katowickiego sądu przeciwko odwołaniu dwóch wiceprezesów