Przejdź do treści
8:35 Polskie kąpieliska znalazły się na ostatnim miejscu wśród państw UE pod względem jakości wody w kąpieliskach – wynika z raportu Europejskiej Agencji Środowiska (EEA) za 2024 rok. Najlepsze wyniki osiągnęły Cypr, Bułgaria i Grecja
8:15 Rozprzestrzenia się nowy wariant koronawirusa Covid-19 o nazwie Nimbus. Jak informuje amerykańskie Centrum Prewencji i Kontroli Chorób, występuje on już w Azji, USA i Europie, ale nie jest groźniejszy niż wcześniejsze warianty Omikrona
8:10 Unijny komisarz gospodarki Valdis Dombrovskis zapowiedział, że Komisja Europejska będzie monitorować ceny po przystąpieniu Bułgarii do strefy euro, by zapobiec ich wzrostom
Wydarzenie W najbliższą niedzielę (22 czerwca) o g. 13:00 w Amfiteatrze przy Zamku w Pułtusku otwarte spotkanie pod hasłem "Wygrała Polska" z prezydentem-elektem Karolem Nawrockim i prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim
NBP NBP informuje: Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: „Polska ma już 509 ton złota – więcej niż Europejski Bank Centralny! To dowód na skuteczną strategię, która wzmacnia wiarygodność Polski i buduje bezpieczeństwo finansowe obywateli"
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

Tusk odwołał Ziejewskiego ze stanowiska wiceministra

Źródło: gov.pl

Premier Donald Tusk odwołał w piątek Zbigniewa Ziejewskiego ze stanowiska wiceministra aktywów państwowych - poinformował resort. Wcześniej media informowały m.in. o konflikcie interesów Ziejewskiego.

"Prezes Rady Ministrów Donald Tusk z dniem 14 marca 2025 r. odwołał Zbigniewa Ziejewskiego ze stanowiska Sekretarza Stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych" - poinformował resort aktywów państwowych w piątkowym wpisie na platformie X.
 

Według portalu wp.pl rekomendowany przez PSL wiceszef MAP Zbigniew Ziejewski procesuje się o miliony złotych z Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa (KOWR) i dzierżawi od niego setki hektarów ziemi, a zarazem KOWR podlega mu w niektórych obszarach, co ma prowadzić do konfliktu interesów. Wp.pl napisała też, że Ziejewski został wiceministrem, choć "ma na koncie kilka prawomocnych wyroków, m.in. za posługiwanie się sfałszowanymi fakturami czy bezumowne korzystanie z państwowej ziemi".

O aferze w MAP pisaliśmy tu: Afera w MAP. Wiceminister z PSL podał się do dymisji

Źródło: x.com, PAP

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. 

Jesteśmy na Youtube: Bądź z nami na Youtube

Jesteśmy na Facebooku: Bądź z nami na FB

Jesteśmy na platformie X: Bądź z nami na X
 

Wiadomości

Litwa alarmuje: Rosja omija sankcje UE przez "medyczną lukę"

PILNE: Na parkingu znaleziono ciało kobiety. Policja nie wyklucza zabójstwa

Tomasz Sakiewicz z Sulejowa: Jesteśmy tutaj sercem razem z wami. Oglądajcie nas!

Rząd Pakistanu nominował Donalda Trumpa do Pokojowej Nagrody Nobla

Zobacz jak wygląda "XX Zjazd Klubów Gazety Polskiej" (galeria)

Doszło do wycieku kwasu azotowego w zakładach chemicznych na Śląsku

Władzom Ukrainy nie podoba się polska polityka historyczna

Chciał uczcić ukończenie szkoły. Spadł z wodospadu

Gwiazda "Million Dollar Beach House" zginęła w wypadku. Szukają sprawcy

Somalijczycy na Pogodnie! Matecki świadkiem zajścia: albo obudzimy się teraz, albo nigdy

Michelle Obama: cieszę się, że nie miałam syna. Byłby drugim Barackiem

Seria uderzeń Izraela. Minister Obrony ostrzega Hezbollah

Wpadka ambasadora, ujawnia ogromne straty Rosji w Ukrainie

Szykują Hagię Sophię na trzęsienie ziemi

Japonia publikuje trasy chińskich lotniskowców

Najnowsze

Litwa alarmuje: Rosja omija sankcje UE przez "medyczną lukę"

Zobacz jak wygląda "XX Zjazd Klubów Gazety Polskiej" (galeria)

Doszło do wycieku kwasu azotowego w zakładach chemicznych na Śląsku

Władzom Ukrainy nie podoba się polska polityka historyczna

Chciał uczcić ukończenie szkoły. Spadł z wodospadu

PILNE: Na parkingu znaleziono ciało kobiety. Policja nie wyklucza zabójstwa

Tomasz Sakiewicz z Sulejowa: Jesteśmy tutaj sercem razem z wami. Oglądajcie nas!

Rząd Pakistanu nominował Donalda Trumpa do Pokojowej Nagrody Nobla