Tusk, Kopacz i Schetyna staną przed komisją ds. VAT
– Oczywiście Donald Tusk i Ewa Kopacz, byli premierzy, prezesi rady ministrów. To są osoby, którym podlegało szereg instytucji, których badanie jest przedmiotem badań komisji – powiedział przewodniczący komisji ds. wyłudzeń VAT Marcin Horała w Sejmie.
– Na dzisiejszym posiedzeniu komisja podjęła decyzję o powołaniu 26 nowych świadków. Z dyskusji wynika, że na ten moment jest to dosyć kompletna lista, być może w toku jeszcze jacyś się przedstawią – powiedział Marcin Horała w Sejmie.
– Oczywiście Donald Tusk i Ewa Kopacz, byli premierzy, prezesi rady ministrów. To są osoby, którym podlegało szereg instytucji, których badanie jest przedmiotem badań komisji. To również osoby powołujące, odwołujące ministrów, dające wytyczne służbom specjalnym itd. Wydaje mi się to tropem dosyć oczywistym. Byli ministrowie spraw wewnętrznych, Bartłomiej Sienkiewicz i Grzegorz Schetyna. Tu przede wszystkim wątki dotyczące CBŚ, po przesłuchaniu Pawła Wojtunika, po przesłuchaniu pana inspektora Parafieniuka, szefa CBŚ. Pojawiło się kilka pytań, które trzeba będzie zadać – mówił polityk.
– Pan Waldemar Pawlak i pan Janusz Piechociński to byli ministrowie gospodarki. Tu szczególnie w kwestii odwróconego VAT-u –dodawał.
Najnowsze
Są niestety dwie ofiary pożaru altany na terenie ogródków działkowych
Karol Nawrocki, a Tusk i Czarzasty. Kontrast z liderami koalicji rządzącej
Dlaczego kierowcy w Czechach płacą mniej niż w Polsce? Coraz więcej pytań o ceny paliw