Przejdź do treści
22:30 Francja: co najmniej sześć osób, w tym dzieci, zginęło w eksplozji w domu mieszkalnym
22:00 Trump: pracujemy z Europą nad gwarancjami bezpieczeństwa dla Ukrainy
21:30 Trump: myślę, że jesteśmy bliżej rozwiązania ws. Ukrainy niż kiedykolwiek wcześniej
21:01 Wielka Brytania: szefowa MSZ wezwała ambasadora Chin w związku ze skazaniem Jimmy’ego Laia
20:34 USA: FBI poinformowało o udaremnieniu zamachu skrajnie lewicowej organizacji w Los Angeles
20:10 Francja: projekt budżetu został przyjęty w Senacie, lecz do kompromisu wciąż daleko
19:45 Przydacz: nie jesteśmy zwolennikami skróconej ścieżki Ukrainy do UE
19:20 USA: Trump zasugerował, że Reiner zginął z powodu swej „obsesji” na jego punkcie
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Poznań zaprasza na spotkanie z europosłem Patrykiem Jakim, 20 grudnia, godz. 17:00, Andersia Hotel pl. Władysława Andersa 3, Poznań
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Kalisz zaprasza na spotkanie z europosłem Patrykiem Jakim. 21 grudnia, godz. 17:00, Sala konferencyjna przy hotelu Hampton by Hilton, ul. Chopina 9, Kalisz
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!
NBP Nowa publikacja NBP: „Polski złoty i niezależność Narodowego Banku Polskiego jako fundamenty rozwoju gospodarczego" – książka prof. Adama Glapińskiego, Prezesa NBP. Wersja elektroniczna dostępna bezpłatnie na nbp.pl
NBP Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: Przyjęcie euro katastrofalnie spowolni rozwój gospodarczy Polski

Trump otwarty na Telewizję Republika. Tusk zamyka drzwi

Źródło: Getty Images

Telewizja Republika, która przeprowadziła wywiad z Donaldem Trumpem w Trump Tower, nie może uczestniczyć w konferencjach prasowych premiera Donalda Tuska, nawet gdy dotyczą one ważnych kwestii, jak sztab kryzysowy związany z powodzią. Czy to nie rodzi wątpliwości co do stanu wolności słowa w Polsce?

Paradoks dostępu mediów

Jacek Liziniewicz, dziennikarz i publicysta, zwrócił uwagę na ten paradoks w swoim tweecie:

Czyli Republika może wejść do Trump Tower i zrobić wywiad z Donaldem Trumpem, ale do Tusk Tower nie ma wyjazdu. Wszystko dobrze z demokracją w Polsce?

Prezydent Stanów Zjednoczonych otwiera drzwi dla polskich dziennikarzy z Telewizji Republika. Tymczasem premier Tusk zamyka dostęp dla tej stacji, nawet w obliczu sytuacji kryzysowych.

Wolność słowa a ograniczanie dostępu

Czy ograniczanie dostępu mediów do informacji publicznych nie narusza podstawowych zasad demokracji? Wolność słowa oraz prawo do informacji to fundamenty zdrowego społeczeństwa obywatelskiego. Wykluczanie Telewizji Republika z konferencji prasowych rodzi pytania o transparentność działań rządu.

Transparentność działań władzy

Telewizja Republika ma prawo uczestniczyć w wydarzeniach, które są istotne dla kraju. Odbieranie tego prawa jest niesprawiedliwe i może być postrzegane jako próba kontrolowania medialnego przekazu.

Czy premier Tusk unika trudnych pytań?

Jeśli Donald Trump, przywódca jednego z największych światowych mocarstw, nie obawia się rozmowy z polskimi dziennikarzami, dlaczego premier Tusk unika takich konfrontacji? Rola mediów polega na zadawaniu trudnych pytań i patrzeniu władzy na ręce. Brak dostępu mediów do ważnych wydarzeń kryzysowych to poważny cios w zasadę wolności słowa.

Wolność słowa – nie luksus dla wybranych

W demokratycznym państwie prawa każdy głos ma znaczenie, a różnorodność opinii wzbogaca debatę publiczną. Oby takie sytuacje pozostały incydentami, a nie stały się nową normą w relacjach między władzą a mediami w Polsce.
Źródło: Republika, x.com

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Wiadomości

Wiktor Orban

Ponad 80% Węgrów obawia się zagranicznej ingerencji w wybory

Propalestyńska grupa ekstremistyczna: zamachy w Los Angeles

Negocjacje pokojowe. Biały Dom daje Ukrainie "mocne gwarancje"

Kowalski: Tusk i jego ekipa to nowotwór, który rozbija polskie państwo

Szczyt w Berlinie. Europejscy przywódcy przedstawili wspólne oświadczenie w sprawie Ukrainy

Bundestag bez internetu podczas wizyty Zełenskiego

"Nowa rzeczywistość, a metody wciąż te same". Prezydent reaguje na szokujący atak na Cenckiewicza

Goście Danuty Holeckiej w Republice ostro o Czarzastym i atakach na prezydenta

Zapadł wyrok w głośnej sprawie dziennikarzy TVN Turbo. Dziennikarze zabrali głos

Rdesiński mocno: Czuchnowski to nie dziennikarz - to cyngiel polityczny!

Służby wiedzą, kto mógł zamordować 12-latkę. Chodzi o osobę nieletnią

Zakochana Paulina Smaszcz publikuje kolejne zdjęcie z ukochanym! Duński biznesmen skradł jej serce.

Przemysław Wipler komentuje wyciek danych szefa BBN Sławomira Cenckiewicza: klasyczna gra teczkami

Kuczyński zaatakował prezydenta Nawrockiego. Porównał go do "bakterii", uznał za "szkodnika" i "dywersanta"

Polska głosem regionu w G20. Marcin Przydacz: Jesteśmy tu reprezentantem całego regionu Europy Środkowej i Wschodniej

Najnowsze

Wiktor Orban

Ponad 80% Węgrów obawia się zagranicznej ingerencji w wybory

W Berlinie ogłoszono europejskie gwarancje bezpieczeństwa dla Ukrainy

Szczyt w Berlinie. Europejscy przywódcy przedstawili wspólne oświadczenie w sprawie Ukrainy

Bundestag bez internetu podczas wizyty Zełenskiego

Karol Nawrocki

"Nowa rzeczywistość, a metody wciąż te same". Prezydent reaguje na szokujący atak na Cenckiewicza

Gość Dzisiaj

Goście Danuty Holeckiej w Republice ostro o Czarzastym i atakach na prezydenta

planowali zamachy w Los Angeles

Propalestyńska grupa ekstremistyczna: zamachy w Los Angeles

Negocjacje pokojowe. Biały Dom daje Ukrainie "mocne gwarancje"

Kowalski: Tusk i jego ekipa to nowotwór, który rozbija polskie państwo