Tragedia w Skawie! Awaria awionetki podczas lotu. Pilot…
W Skawie, w powiecie nowotarskim, w sobotę awaryjnie lądował pilot awionetki. Maszyna w wyniku zderzenia z ziemią uległa złamaniu.
Za sterami awionetki siedział doświadczony pilot, który regularnie startował z prywatnego pasa startowego w Skawie. Po zderzeniu z ziemią niedaleko zabudowań, odłamał się ogon awionetki oraz dziób maszyny. Zostało też uszkodzone podwozie i skrzydło.
W wyniku wypadku pilot maszyny został poważnie ranny, ale jego stan zdrowia nie zagraża życiu. Został on karetką przewieziony do szpitala.
Przyczyny wypadku wyjaśni Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych.
Wypadek awionetki w Skawie koło Nowego Targu. Czytaj https://t.co/zRmrIhOJUF Fot. Marek Kalinowski/Tygodnik Podhalański #lotnictwo #samoloty #wypadkilotnicze #tatry #Podhale pic.twitter.com/0w7FjwzPim
— Tygodnik Podhalański (@24tp_pl) 17 listopada 2018
Najnowsze
Pomorskie: Trzy osoby z zarzutami za wtargnięcie na teren bazy wojskowej w Gdyni
Korupcja na oddziale psychiatrii. Kierownik wystawiał lewe papiery nawet osobom z wyrokami
Sakiewicz: chcą nas zniszczyć za ujawnienie PRAWDY! Czarnecki i Giertych atakują media!