Przejdź do treści
20:53 Szwecja: Rosyjski statek powiązany z transportami wojskowymi uległ awarii nieopodal cieśniny Sund
20:42 Francja: Zatrzymano podejrzanego o niedawny cyberatak na resort spraw wewnętrznych
19:25 „WSJ”: Kreml zażądał, aby na pierwsze spotkanie z Putinem, Witkoff przybył sam i bez tłumacza
18:32 Niemcy: 8,5 roku więzienia za filmowanie gwałtów na nieprzytomnej żonie
17:50 Włochy: Ponad 380 aresztowanych podczas wielkiej operacji antynarkotykowej
17:48 Sport: Kacper Tomasiak zajął 13. miejsce w konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Engelbergu. Zwyciężył Słoweniec Domen Prevc
Republika Republika zaprasza widzów na specjalny koncert kolęd z Kozłówki, z udziałem Prezydenta RP Karola Nawrockiego oraz Pierwszej Damy Marty Nawrockiej, Wigilia, godz. 20.00
Republika Dzieci w Libanie śpiewają najpiękniejsze polskie kolędy. Na koncert zapraszamy do Republiki w Boże Narodzenie o godzinie 20:00
Wydarzenie Telewizja Republika, województwo lubelskie i miasto Chełm zapraszają na "Wystrzałowego Sylwestra z Republiką". Wśród gwiazd m.in. Fun Factory, Kombi Łosowski, Bayer Full, Defis, Corona i Weekend. Zapraszamy 31 grudnia do Chełma i przed telewizory!
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Kalisz zaprasza na spotkanie z europosłem Patrykiem Jakim. 21 grudnia, godz. 17:00, Sala konferencyjna przy hotelu Hampton by Hilton, ul. Chopina 9, Kalisz
NBP Nowa publikacja NBP: „Polski złoty i niezależność Narodowego Banku Polskiego jako fundamenty rozwoju gospodarczego" – książka prof. Adama Glapińskiego, Prezesa NBP. Wersja elektroniczna dostępna bezpłatnie na nbp.pl
NBP Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: Przyjęcie euro katastrofalnie spowolni rozwój gospodarczy Polski

Tragedia na Mazowszu - trzy ofiary śmiertelne! Pijany kierowca wjechał w dwie grupy pieszych

Źródło: Canva.com

Kierujący fordem pijany 42-latek, który w miejscowości Magnuszew potrącił pieszych w wyniku czego troje z nich poniosło śmieć, a dwoje zostało rannych, był już karany za jazdę po alkoholu. Policja ustaliła też tożsamość dwojga śmiertelnych ofiar wypadku, która nie była dotąd znana - to 36-latkowie.

Do potrącenia dwóch grup pieszych, w sumie pięciu osób, doszło w sobotę wieczorem w miejscowości Magnuszew w powiecie kozienickim na drodze wojewódzkiej W736 - sprawcą był pijany 42-letni kierowca forda.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że 42-latek był już wcześniej karany za jazdę pod wpływem alkoholu - w 2010 r. miał za to zatrzymane prawo jazdy - przekazał w niedzielę  asp. Marcin Sawicki z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu.

Jak zaznaczył, ustalono też nieznane wcześniej personalia dwóch z trzech śmiertelnych ofiar wypadku - to kobieta i mężczyzna w wieku 36-lat - oboje zginęli na miejscu. Tożsamość trzeciej ofiary, która zmarła w szpitalu, była znana tuż po wypadku - to kobieta w wieku 55-lat.

W wyniku potrącenia poszkodowanych zostało również dwoje innych pieszych - 55-letnia kobieta i 37-letni mężczyzna, którzy trafili do szpitala. Aktualnie przebywają oni w placówce w Radomiu - dodał asp. Sawicki.

Jak podkreślił, 42-letni kierujący fordem został zatrzymany, przy czym pierwsze badanie stanu jego trzeźwości wykazało blisko 1,5 promila alkoholu. Obecnie przebywa on w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu zostanie przesłuchany.

Nadal trwają czynności policji pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Kozienicach związane z wyjaśnianiem szczegółowych okoliczności, w jakich doszło do wypadku.

 

 Źródło: PAP

Wiadomości

TRZEBA ZOBACZYĆ!

Kto wygrał ten rok? Polacy wprost: Karol Nawrocki! [SONDAŻ]

Leon XIV zwrócił się z zachętą do polskich małżeństw

Müller: rządzący doprowadzili do efektu mrożącego całą administrację publiczną

Nie żyje wybitny muzyk jazzowy. Michał Urbaniak odszedł w wieku 82 lat

Będą bezpieczne wybory na Ukrainie? Zełenski zabrał głos

Młodzi Niemcy niebawem dostaną pisma z Bundeswehry. W jakiej sprawie?

W stolicy Korsyki francuska policja zabiła nożownika!

Romanowski ostro o Żurku: nie można spodziewać się po nim przestrzegania prawa!

Takie będą najbliższe dni. Sprawdź prognozę pogody!

Martwa staruszka na pokładzie samolotu do Londynu. „Słyszysz mnie?"

We Włoszech aresztowano ponad 380 osób podczas wielkiej operacji antynarkotykowej!

HIT DNIA

Polacy wskazali: Karol Nawrocki na czele kolejnego SONDAŻU!

Chylińska szczerze o wychowywaniu dzieci w spektrum autyzmu. „Nie przepraszają za to, kim są”

Anna Lewandowska odpowiada na krytykę: „Wyglądam na niesympatyczną, bo mam duży nos”

Matecki ostro w Republice: to jest po prostu system autorytarny

Najnowsze

TRZEBA ZOBACZYĆ!

Kto wygrał ten rok? Polacy wprost: Karol Nawrocki! [SONDAŻ]

Będą bezpieczne wybory na Ukrainie? Zełenski zabrał głos

Młodzi Niemcy niebawem dostaną pisma z Bundeswehry. W jakiej sprawie?

W stolicy Korsyki francuska policja zabiła nożownika!

Romanowski ostro o Żurku: nie można spodziewać się po nim przestrzegania prawa!

Leon XIV zwrócił się z zachętą do polskich małżeństw

Müller: rządzący doprowadzili do efektu mrożącego całą administrację publiczną

Nie żyje wybitny muzyk jazzowy. Michał Urbaniak odszedł w wieku 82 lat