Przejdź do treści
18:20 W programie "Gość Dzisiaj" o godz. 20:20 w Telewizji Republika wystąpią dziś poseł Marek Jakubiak (Wolni Republikanie) i europoseł Maciej Wąsik (Prawo i Sprawiedliwość)
18:02 Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę zobowiązującą deweloperów do publikowania cen oferowanych przez nich mieszkań
17:00 Tomasz Sakiewicz o ataku Niewiery: to początek kampanii nienawiści przeciwko Nawrockiemu
15:50 "Stosowanie systemu Pegasus wobec Krzysztofa Brejzy (KO) nie było sprawą polityczną, dotyczyło kwestii organizowania przez władze Inowrocławia farmy trolli" - powiedział były szef CBA Ernest Bejda w piątek przed komisją śledczą ds. Pegasusa
14:30 Ernest Bejda: system Pegasus był wyłączony z procedury akredytacji, bo nie przetwarzał informacji niejawnych
14:16 Prezydent Andrzej Duda w rocznicę śmierci sierż. Sitka: jego ofiara pozostaje w naszej pamięci
14:10 Francja: Trzej obywatele Serbii oskarżeni o oblanie farbą synagog, być może w interesie Rosji
13:43 Pszczyna: Z Muzeum Zamkowego skradziono dwa rogi nosorożca
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej zaprasza do podpisywania list poparcia referendum lokalnego w Piotrkowie Tryb. Dziś przy Akademii Piotrkowskiej na ul. Słowackiego, od godz. 14.00
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Gdańsk II zaprasza na protest - Nie dla nielegalnej imigracji!, 8 czerwca (niedziela), g. 12, pod Radą Miasta Gdańska ul. Wały Jagiellońskie 1
Spotkanie Klub "Gazety Polskiej" Wrocław zaprasza na spotkanie otwarte z red. nacz. "Gazety Polskiej" i prezesem Republiki - Tomaszem Sakiewiczem. 7 czerwca, godz. 13:00. Sala NOT, ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 74, Wrocław
NBP NBP informuje: Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: „Polska ma już 509 ton złota – więcej niż Europejski Bank Centralny! To dowód na skuteczną strategię, która wzmacnia wiarygodność Polski i buduje bezpieczeństwo finansowe obywateli"

Tomasz Sakiewicz: Lech Kaczyński zawsze naciskał na zaostrzenie kar za najcięższe przestępstwa

Źródło: Telewizja Republika

Gazeta Wyborcza, opublikowała dziś artykuł, w którym stwierdziła, że ma dowód na to, że Lech Kaczyński naciskał w sprawie skazania Tomasza Komendy. O komentarz do tych absurdalnych oskarżeń poprosiliśmy redaktora Tomasza Sakiewicza. - W przypadku o którym była mowa, nastąpiło bardzo ciężkie przestępstwo. Problem tylko polegał na tym, żeby ustalić tego przestępcę a to już należało do organów ścigania a potem sądu do udowodnienia winy – oznajmił redaktor Sakiewicz.

"Lech Kaczyński, ówczesny prokurator generalny, miał naciskać na postawienie "ciężkich oskarżeń" Tomaszowi Komendzie" – czytamy w "Gazecie Wyborczej". Dziennik przypomina wywiad, który przeprowadzili ze ś.p. Lechem Kaczyńskim, który traktuje jako dowód wywierania nacisku.

Do tematu wywiadu, w którym śp. Lech Kaczyński podkreśla potrzebę zaostrzenia kar za ciężkie przestępstwa a który nie wiedzieć czemu „GW” traktuje jako dowód wywierania nacisku, odniósł się redaktor Tomasz Sakiewicz celnie wskazując prawdziwe intencje i czyny Lecha Kaczyńskiego.

- Zarówno Lech Kaczyński jak i kierowane przez niego ugrupowania z którymi był związany, zawsze naciskały na zaostrzenie kar za najcięższe przestępstwa. Dążył do tego by odróżnić takie wydarzenia jak jazda po pijanemu na rowerze od np. zbrodni gwałtu. Nie ma w tym nic dziwnego i do dzisiaj ma to akceptacje społeczną. Również w przypadku o którym była mowa, nastąpiło bardzo ciężkie przestępstwo. Problem tylko polegał na tym, żeby ustalić tego przestępcę a to już należało do organów ścigania a potem sądu do udowodnienia winy. Bez względu na to, kto tę zbrodnię popełnił, należało sprawcę ukarać – stwierdził w rozmowie z portalem Telewizja Republika redaktor Sakiewicz.

Redaktor wskazał, że ukaranie niewinnej osoby jest kwestią źle działającego wymiaru sprawiedliwości. O potrzebie jego reformy, mówił już Lecha Kaczyński.

- Jest kwestią fatalnej jakości wymiaru sprawiedliwości a wcześniej organów ścigania, że zbrodnie przypisano osobie niewinnej. Właśnie dlatego należało wymiar sprawiedliwości zreformować na co też nalegał Lech Kaczyński. Nie da się wyciągać ciężkich konsekwencji za czyny jeśli sądy działają źle. To właśnie powinni zrozumieć krytycy reformy sądów. Albo kary będą niepoważne bo nigdy nie będziemy pewni czy sądy wydają właściwe wyroki, albo będą karani ludzie co do których nie będziemy mieli nigdy pewności, że te przestępstwa popełnili. Tak będzie, jeżeli nie zreformujemy sądów – stwierdził.

- Żeby wymiar sprawiedliwości był skuteczny musi zawierać dwa elementy: adekwatność kary oraz sprawiedliwość – zaznaczył na zakończenie redaktor Tomasz Sakiewicz.

Redaktor Tomasz Sakiewicz celnie określił prawdziwe intencje Lecha Kaczyńskiego w sprawie i wykazał słuszność założenia o potrzebie dokonania prawdziwej reformy wymiaru sprawiedliwości. Lecha Kaczyński, wskazał bowiem że za takie czyny jak gwałt, należy się wysoka kara a brak jej właściwego wyegzekwowania, podkreśla tylko ogromną potrzebę dokonania głębokiej reformy.

Telewizja Republika

Wiadomości

Przetarg dla kancelarii powiązanej z Trzecią Drogą? Dziennikarz WP ujawnia kulisy

Prezydent podpisał ustawę o obowiązku publikacji cen mieszkań

Skandal! Reżyserka Elwira Niewiera powiązała zwycięstwo Nawrockiego z rosyjską propagandą

Bejda odrzucił zarzut, że stosowanie systemu Pegasus wobec Brejzy było sprawą polityczną

STRIFE 14: Gala w Piotrkowie Trybunalskim już jutro!

Doda pokazała zdjęcie w aparaturze. Fani przestraszeni: "Co ci się stało?!"

Czy NIK przyjrzy się programowi „Czyste Powietrze”? Reakcja na interwencję Janusza Kowalskiego

Tusk mówi o rozwadze ws. fałszerstw, ale… wciąż nie pogratulował Nawrockiemu

Tomasz Sakiewicz o ataku Niewiery: to początek kampanii nienawiści przeciwko Nawrockiemu

Znów zwolnienia grupowe w PKP Cargo. Spółka zwija się z rynku

Kuźmiuk: Kosiniak-Kamysz cierpi na syndrom sztokholmski

PO atakuje CPAC, a niemiecka prasa wtóruje

Polacy nie wiedzą, jak dużo zrobił dla nich rząd Tuska! TVP w likwidacji wyjaśnia, jak jest [WIDEO]

Superpuchar Polski: Lech Poznań zagra z Legią Warszawa

Otwarte spotkanie z Tomaszem Sakiewiczem. Klub "GP" zaprasza

Najnowsze

Przetarg dla kancelarii powiązanej z Trzecią Drogą? Dziennikarz WP ujawnia kulisy

STRIFE 14: Gala w Piotrkowie Trybunalskim już jutro!

Doda pokazała zdjęcie w aparaturze. Fani przestraszeni: "Co ci się stało?!"

Czy NIK przyjrzy się programowi „Czyste Powietrze”? Reakcja na interwencję Janusza Kowalskiego

tusk komentarz

Tusk mówi o rozwadze ws. fałszerstw, ale… wciąż nie pogratulował Nawrockiemu

Prezydent podpisał ustawę o obowiązku publikacji cen mieszkań

Skandal! Reżyserka Elwira Niewiera powiązała zwycięstwo Nawrockiego z rosyjską propagandą

Bejda odrzucił zarzut, że stosowanie systemu Pegasus wobec Brejzy było sprawą polityczną