Przejdź do treści
17:34 Ukraina: we wsi Zielony Dąb na Wołyniu upamiętniono Polaków, pomordowanych w 1943 r. przez nacjonalistów ukraińskich. W ich intencji biskupi rzymskokatoliccy odprawili mszę polową, w której uczestniczyli polscy i ukraińscy mieszkańcy tych terenów
16:25 Prezydent Andrzej Duda w liście do uczestników obchodów 82. rocznicy pacyfikacji Michniowa podkreślił, że w zamyśle niemieckiego okupanta miała zniknąć nie tylko wieś, lecz także prawda o jej męczeństwie
15:07 IMGW wydał ostrzeżenia hydrologiczne I i II stopnia przed wzrostem stanów wody, które obowiązywać będą na terenie województwa zachodniopomorskiego, lubuskiego i części woj. wielkopolskiego
14:47 Lublin: 50-latek odpowie za napaść na pielęgniarkę
14:09 Prezydent Andrzej Duda: Obława Augustowska była planową eksterminacją tych, którzy nie złożyli broni, bo nie uznali zniewolenia za wyzwolenie
Wydarzenie 9-12.07 od godz. 11.00 do 19.00 w Piotrkowie Tryb. przed Galerią Handlową przy ul. Słowackiego oraz w biurze na ul. Konarskiego trwa zbiórka podpisów poparcia referendum w sprawie odwołania Prezydenta i Rady Miasta i sprzeciwu wobec nielegalnej migracji!
Wydarzenie Poseł Dorota Arciszewska-Mielewczyk oraz Klub „Gazety Polskiej” Kościerzyna zapraszają na spotkanie z posłami Mariuszem Goskiem oraz Dariuszem Mateckim, 21 lipca, godz. 16.30, ul. 3 maja 9, Kościerzyna.
Wydarzenie Poseł Agnieszka Wojciechowska van Heukelom oraz Klub "Gazety Polskiej" Łódź Górna zapraszają na spotkanie z Jackiem Saryuszem Wolskim, 14 lipca, godz. 18:00, ul. Piotrkowska 143, Łódź
Wydarzenie Wiec poparcia dla Ryszarda Majdzika. 14 lipca (poniedziałek), godz. 12:30 pod Sądem Rejonowym, ul. Przy Rondzie 7, Kraków
Wydarzenie USA: Kluby Gazety Polskiej Nowym Jorku zapraszają 23 lipca o godz. 19.00 Polonię na spotkanie autorskie z europosłem Danielem Obajtkiem, które odbędzie się w Cracovia Manor, Wallington, NJ07057
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

Tobiasz Bocheński (PiS): Warszawa powinna mieć gospodarza na pełen etat - pracującego dla stolicy od poranka do nocy

Źródło: mat. nadesłane

Dziś na Placu Konstytucji w Warszawie kandydat Prawa i Sprawiedliwości na Prezydenta m.st Warszawy Tobiasz Bocheński, wraz ze swoim sztabem, podsumował kończącą się kampanię samorządową. Zaznaczył, że jako jedyny z kandydatów przedstawił program całościowy, oparty o merytorykę, ekspertyzy i projekty dotyczące każdej istotnej sfery funkcjonowania samorządu.

- Każdy będzie mógł dzisiaj pobrać cały PDF, w wersji elektronicznej jedynie, ponieważ szanujemy zieleń i nie drukujemy programu w wersji papierowej, i będzie mógł się zapoznać z programem, który jest całościowym programem drużyny Prawa i Sprawiedliwości dla Warszawy – zapowiedział Tobiasz Bocheński.

Przypomniał, że jego program dotyczy: komunikacji, demokracji lokalnej, mieszkalnictwa, kobiet, osób młodych, osób z niepełnosprawnościami, seniorów, ekologii i sportu.

- Szanowni Państwo wiemy jakie są sondaże. Sondaże są takie, że druga tura jest bardzo realna. Każdy głos oddany na drużynę Prawa i Sprawiedliwości i oddany na mnie, jest gwarancją, że druga tura i prawdziwa dyskusja i prawdziwa debata, z Rafałem Trzaskowskim o przyszłości miasta, będzie się mogła odbywać po niedzieli do 21 kwietnia - stwierdził Bocheński.

Kandydat PiS zachęcił do poparcia go w niedzielnych wyborach przez wszystkich, którzy chcą aby Warszawa się dynamicznie rozwijała, zmieniała i była miejscem, gdzie nie triumfuje ideologia i propaganda, tylko merytoryczna praca, aby była miastem, które ma prawdziwego gospodarza na pełen etat.

- Dzień będziemy kończyć koło północy, ciężką pracą. Taką, jaka odbywała się przez ostatnie dwa miesiące, od wczesnych godzin porannych, poprzez spotkania w dzielnicach, poprzez spotkania na ulicach, placach, targowiskach, po to, aby wykuć najlepszą strategię dla Warszawy, najlepszą wizję i po to, aby przyszłość naprawdę mogła odmalować się w barwach pozytywnych – podsumował Bocheński.

Kandydatka na Wiceprezydent Warszawy Barbara Socha przypomniała o części programu Tobiasza Bocheńskiego - dotyczącej kobiet.

- Nasz program dla kobiet to przede wszystkim dbanie o zdrowie i rozwój pań w każdym wieku. Stąd program Zdrowa Tarczyca, program Będę Mamą, wraz z wdrożeniem standardów opieki okołoporodowej, wsparcie klubów mam czy wreszcie nasz sztandarowy projekt - Centrum Rozwoju Kobiet – wymieniła Socha.

Szef Sztabu Tobiasza Bocheńskiego Wojciech Zabłocki przypomniał, że poza programem ogólnowarszawskim, przygotowane zostały programy dzielnicowe, dotyczące kwestii lokalnych, ale ważnych dla mieszkańców.

- Łącznie to jest ponad pięćset różnych postulatów, różnych problemów, kwestii, które chcemy w warszawskich dzielnicach rozwiązać. Jest to możliwe także dzięki temu, że jesteśmy jedyną siłą polityczną obok Platformy Obywatelskiej, która ma w każdej z osiemnastu dzielnic swoich przedstawicieli w radzie. Mamy swoich przedstawicieli w każdym z okręgów do Rady Miasta i swoich przedstawicieli w Sejmiku Mazowieckim – zaznaczył Zabłocki.

Szef Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Warszawy Dariusz Figura przypomniał o niezrealizowanej obietnicy Rafała Trzaskowskiego.

- Wczoraj była ostatnia sesją Rady Warszawy, ostatnia szansa by wprowadzić bezpłatny bilet dla uczniów szkół średnich. Ta stosunkowo prosta obietnica nie została zrealizowana, podobnie jak większość pozostałych z kampanii 2018 r. – podkreślił Figura.

- Warszawa jest miastem ludzi rozsądnych i zrównoważonych, którzy jednego dnia potrzebują samochodu, a innego roweru lub komunikacji miejskiej. Będziemy bronić Śródmieścia przed eliminacją samochodów i miejsc parkingowych. Jesteśmy drużyną umiarkowania, a nie rewolucji komunikacyjnej i takiej Warszawy chcemy dla jej mieszkańców – dodał radny Warszawy Filip Frąckowiak.

Na koniec kandydatka do Rady Dzielnicy Targówek Angelika Żukowska zwróciła się do młodych Warszawiaków i poinformowała, że program Tobiasza Bocheńskiego dostępny jest na mediach społecznościowych: Facebooku, Instagramie, Tik Toku i Twitterze, wystarczy zeskanować kod QR.

materiały prasowe

Wiadomości

Świątek zwyciężyła Wimbledon. Czeka ją duża nagroda finansowa i awans w rankingu

Unia Europejska z rekordową liczbą ludności

Księżna Kate w loży królewskiej na Wimbledonie. Owacje na stojąco i wyjątkowy moment z Igą Świątek

Pierwsze słowa Igi po wygranej: nigdy nawet o tym nie marzyłam

Z całego świata płyną gratulacje! Świątek pokonała Anisimovą w finale Wimbledonu

IMGW ostrzega przed wzrostem stanów wody. Wiemy, których regionów dotyczy

Prezydent Andrzej Duda do Igi Świątek: napisała Pani historię — nie tylko polskiego sportu, ale i polskiej dumy

Tusk traci większość w sejmie

Świątek rozgromiła do zera Anisimovę w finale Wimbledonu!

Miller szokuje: niech rząd rządzi bez udziału prezydenta

Ks. Krzysztof Dukielski mianowany biskupem pomocniczym diecezji radomskiej

"Diablo" Włodarczyk wziął ślub! Pokazał zdjęcia z wyjątkowej ceremonii

Tusk atakuje Hołownię! Stanowski zaorał lewicę. Odlot Jachiry. Kołodziejczak wspaniały

Jack Strong na X ujawnia: w ministerstwie sprawiedliwości mają już dość Bodnara i czekają na powrót Ziobry

Szef MSWiA nie wie, że sąd administracyjny cofnął dwie decyzje dot. odebrania poświadczeń prof. Cenckiewiczowi?

Najnowsze

Świątek zwyciężyła Wimbledon. Czeka ją duża nagroda finansowa i awans w rankingu

Z całego świata płyną gratulacje! Świątek pokonała Anisimovą w finale Wimbledonu

IMGW ostrzega przed wzrostem stanów wody. Wiemy, których regionów dotyczy

Prezydent Andrzej Duda do Igi Świątek: napisała Pani historię — nie tylko polskiego sportu, ale i polskiej dumy

Tusk traci większość w sejmie

Unia Europejska z rekordową liczbą ludności

Księżna Kate w loży królewskiej na Wimbledonie. Owacje na stojąco i wyjątkowy moment z Igą Świątek

Pierwsze słowa Igi po wygranej: nigdy nawet o tym nie marzyłam