Przejdź do treści
21:39 Prezydent Ukrainy: ustaliliśmy z Rosją kolejną wymianę jeńców 1000 na 1000
20:11 Premier Donald Tusk: w najbliższym czasie zwrócę się do Sejmu z wnioskiem o wotum zaufania dla rządu
19:59 Prezes PiS Jarosław Kaczyński: to jest klęska demokracji walczącej, ten rząd powinien odejść, proponujemy rząd techniczny
Wybory 2025 Gościem Poranka Radia Republika o godzinie 6.00 będzie Jacek Ozdoba z PiS
Protest We wtorek (3 czerwca) o godz. 12:00, pod ambasadą Niemiec przy ul. Jazdów 12 w Warszawie, odbędzie się protest pod hasłem: "Zabierzcie namiestnika!". Organizuje: Ruch Obrony Granic
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” w Nysie zaprasza na spotkanie z Danielem Obajtkiem oraz Michałem Dworczykiem, 5 czerwca (czwartek), g. 19:00, Nyski Dom Kultury ul. Wałowa 7
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Gdańsk II zaprasza na protest - Nie dla nielegalnej imigracji!, 8 czerwca (niedziela), g. 12, pod Radą Miasta Gdańska ul. Wały Jagiellońskie 1
NBP NBP informuje: Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: „Polska ma już 509 ton złota – więcej niż Europejski Bank Centralny! To dowód na skuteczną strategię, która wzmacnia wiarygodność Polski i buduje bezpieczeństwo finansowe obywateli"

To już pewne... Komisja Europejska nie przewiduje nowych negocjacji i spotkań ws. Brexitu!

Źródło: pixabay.com

Komisja Europejska nie przewiduje w tym tygodniu żadnych nowych spotkań i negocjacji w sprawie umowy brexitowej. Poinformował o tym rzecznik Komisji Margaritis Schinas pytany o wypowiedź premier Wielkiej Brytanii Theresy May dotyczącą kontaktów z unijnymi politykami i możliwych negocjacji.

Ewentualne negocjacje mają pomóc w przeforsowaniu umowy brexitowej w brytyjskim parlamencie. Na razie posłowie chcą odrzucić dokument, bo uważają, że porozumienie nie zabezpiecza interesów Wielkiej Brytanii. Odrzucenie umowy spowoduje, że nie będzie ona mogła wejść w życie i oznacza ryzyko Brexitu bez porozumienia.

Rzecznik Komisji potwierdził, że przewodniczący Jean-Claude Juncker rozmawiał w piątek przez telefon z premier Theresą May. - To była przyjacielska rozmowa. Kolejna jest planowana także w tym tygodniu - powiedział Margaritis Schinas. 

Dodał, że to jedyna nowa informacja i niewiele ma więcej do dodania, bo stanowisko Komisji Europejskiej i 27-mki jest niezmienne. - Porozumienie brexitowe, które leży na stole jest najlepszym i jedynym możliwym porozumieniem. Negocjacje w sprawie umowy zostały już zakończone. Nie przewidujemy renegocjacji - powiedział rzecznik Komisji. 

Poinformował też, że 27-mka przygotowuje się do ratyfikacji umowy i będzie przyglądać się temu procesowi w Wielkiej Brytanii. Rzecznik Komisji powtórzył też, że w Brukseli i europejskich stolicach trwają przygotowania do najczarniejszego scenariusza - czyli wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii bez porozumienia. Przed przerwą świąteczną Komisja opublikowała wytyczne w tej sprawie dotyczące sytuacji obywateli, usług finansowych, ruchu lotniczego, kontroli granicznych i celnych oraz transportu.

IAR

Wiadomości

Karol Nawrocki zwyciężył. Kiedy obejmie urząd prezydenta?

TYLKO U NAS

Rekordzistka w wyborach? Siostra Małgorzata ma 105 lat

Bosak powiedział jak Konfederacja odpowie Tuskowi

Wiadomo kiedy Karol Nawrocki obejmie urząd

Świątek powalczy dziś o półfinał French Open

Europejski kraj chce znieść cła na cały import z USA!

Dym z pożarów w Kanadzie dotarł do zatoki. Eksperci: to nie zniknie szybko

Ukraińcy odcięli okupantowi prąd

W samochodzie terrorysty z Boulder znaleziono dokumenty USAID

Biznesmen biwakował nad rzeką. Spotkał lwicę. Nie żyje

Putin kładzie na stół warunki dotyczące pokoju na Ukrainie

Hejt na córkę nowego prezydenta. Na szczęście dobrych ludzi jest więcej [KOMENTARZE]

Tusk jak zwykle się wściekł, a potem wygłosił orędzie. Pełne gróźb i typowych dla niego niedomówień [KOMENTARZE]

Kanthak o koalicji Tuska: jest bankrutem, syndykiem masy upadłościowej

Nawrocki podziękował Trzaskowskiemu. "Może być Pan pewien, że zawsze po pierwsze Polska, po pierwsze Polacy!"

Najnowsze

Karol Nawrocki zwyciężył. Kiedy obejmie urząd prezydenta?

Świątek powalczy dziś o półfinał French Open

Europejski kraj chce znieść cła na cały import z USA!

Dym z pożarów w Kanadzie dotarł do zatoki. Eksperci: to nie zniknie szybko

Ukraińcy odcięli okupantowi prąd

TYLKO U NAS

Rekordzistka w wyborach? Siostra Małgorzata ma 105 lat

Bosak powiedział jak Konfederacja odpowie Tuskowi

Wiadomo kiedy Karol Nawrocki obejmie urząd