Przejdź do treści

„To, co zrobił Tusk, jest skandaliczne...” - echa po wczorajszym odcinku „Resetu”

Źródło: Platforma Obywatelska RP CCA-SA 2.0 via Wikipedia Commons

Jak powiedział w Programie Pierwszym Polskiego Radia rzecznik PiS Rafał Bochenek, pytany o to, że Donald Tusk miał - wg ustaleń "Resetu" TVP Info - wyrazić zgodę na współpracę między SKW a FSB, to oburzające, skandaliczna decyzja. "To było kolejne uderzenie w podwaliny naszego bezpieczeństwa"

Jak podał portal TVP Info, w najnowszym odcinku serialu dokumentalnego "Reset" ujawniono nieznane dotąd dokumenty, pokazujące przebieg zakulisowych rozmów między polskimi i rosyjskimi służbami, a także zgodę, jaką miał wydać ówczesny premier, szef PO Donald Tusk na współpracę między SKW a FSB.

Bochenek ocenił, że to "oburzające". "Wręcz skandaliczna decyzja. Współpraca z rosyjskimi służbami specjalnymi, które mają właściwie dość mocną komunistyczną historię; to służby, które infiltrują różnego rodzaju państwa, brały udział w różnego rodzaju przewrotach w wielu państwach, inspirowały je i podsycały, to jest rzeczywiście bardzo oburzające". "Zwłaszcza, że jesteśmy członkami Sojuszu Północnoatlantyckiego, a w ramach tej współpracy, tak wynika z informacji, które wczoraj były podawane, miały być udostępniane agentom rosyjskim informacje de facto natowskie" - mówił rzecznik PiS.

Wskazał, że "to było kolejne uderzenie w podwaliny naszego bezpieczeństwa, tak samo jak wcześniej linia zdrady Tuska na Wiśle, gdzie pod właściwie okupację rosyjską oddawano wschód Polski, natomiast zachód mógł być jeszcze lepiej ostrzeliwany przez ewentualnych najeźdźców ze wschodu, mam tutaj namyśli oczywiście Rosjan"

.@RafalBochenek o współpracy SKW z rosyjską FSB: to skandaliczna decyzja, współpraca z rosyjskimi służbami specjalnymi, które mają komunistyczną historię; to służby, które infiltrują państwa, brały udział w różnych przewrotach w wielu państwach, inspirowały je i podsycały. 🔻🎥… pic.twitter.com/cx3EXD3lFe

— Jedynka – Program 1 Polskiego Radia (@RadiowaJedynka) October 4, 2023
portal tvrepublika.pl, X.com, PAP

Wiadomości

Media zagraniczne o spotkaniu Duda-Trump. Zwracają uwagę na to

Zmienią "matka" na "osoba inseminowana" w projekcie budżetu

Prognoza pogody na sobotę. Spodziewaliście się tych zmian?!

Santorini drży: Ponad 21 500 wstrząsów sejsmicznych

USA: Od poniedziałku masowe zwolnienia w Pentagonie

Na co wziął pożyczkę socjalną z Kancelarii Sejmu poseł KO Jarosław Urbaniak?

Przełom. Trump: porozumienie z Ukrainą jest bardzo blisko

Administracja Trumpa intensyfikuje deportacje. Mają przyspieszyć

Ideolog Putina rości sobie prawa do "części Europy Wschodniej"

Jest pieczęć. Putin skrócił dystans do NATO do 100 km

Chińskie okręty 150 mil od Sydney. Australia i NZ reagują

Zabójcy drogowi pozostaną bezkarni dzięki koalicji 13 grudnia

JD Vance wskazał kierunek. Niemcy z nami albo sami

Co z dyskryminacją DEI w PepsiCo? Dyrektor Generalny pisze list

Anna Popek odpowiada na krytykę Muńka Staszczyka

Najnowsze

Media zagraniczne o spotkaniu Duda-Trump. Zwracają uwagę na to

USA: Od poniedziałku masowe zwolnienia w Pentagonie

Na co wziął pożyczkę socjalną z Kancelarii Sejmu poseł KO Jarosław Urbaniak?

Przełom. Trump: porozumienie z Ukrainą jest bardzo blisko

Administracja Trumpa intensyfikuje deportacje. Mają przyspieszyć

Zmienią "matka" na "osoba inseminowana" w projekcie budżetu

Prognoza pogody na sobotę. Spodziewaliście się tych zmian?!

Santorini drży: Ponad 21 500 wstrząsów sejsmicznych