Przejdź do treści
Ważne W poniedziałek warszawski sąd okręgowy zajmie się wnioskiem nielegalnej komisji śledczej ds. Pegasusa o 30-dniowy areszt wobec byłego szefa MS Zbigniewa Ziobry (PiS)
21:30 2 kwietnia na ekrany kin wchodzi film „21.37”, który powstał specjalnie z okazji 20. rocznicy śmierci św. Jana Pawła II
20:40 Toruń: skandaliczna decyzja Sądu Okręgowego oddalająca skargę na decyzję prezydenta miasta, który rozwiązał w lutym "Publiczny Różaniec w intencji Odnowy Narodu Polskiego"
19:40 Pożar w Biebrzańskim Parku Narodowym. Według szacunków strażaków, obejmuje obszar ponad 70 ha, zlokalizowany jest na granicy powiatów augustowskiego i sokólskiego
19:31 Ciężarna kobieta, która wskutek piątkowego trzęsienia ziemi w Birmie znalazła się pod gruzami domu w mieście Mandalay, została po 50 godzinach żywa spod nich wyciągnięta, jednak później zmarła w szpitalu - poinformowała agencja AFP
18:50 Donald Trump zagroził Iranowi: jeśli nie zawrą umowy o programie atomowym, będzie bombardowanie jakiego jeszcze nie widzieli
18:00 Jarosław Kaczyński: Dziś w Polsce tracimy prawa obywatelskie. Są tacy, którzy otwarcie mówią, że jeśli te wybory wygra Karol Nawrocki to zostaną unieważnione
17:20 Zmarł Richard Chamberlain. Aktor zdobył uznanie widzów dzięki występom w produkcjach telewizyjnych, między innymi "Szogunie" i "Ptakach ciernistych krzewów". Miał 90 lat.
Radio Republika Zachęcamy do słuchania naszego internetowego Radio Republika na stronie radiotvrepublika.pl
Ważne Bazylika pw. Św. Krzyża w Warszawie, 1 kwietnia, godz. 20.00, Msza św. w intencji śp. Barbary Skrzypek
Wydarzenie 12.04 o 12.00 w Warszawie odbędzie się Marsz z Okazji 1000-lecia Królestwa Polskiego oraz bicie rekordu w liczbie par tańczących jednocześnie poloneza
Spotkanie Klub Gazety Polskiej Aleksandrów Łódzki zaprasza na spotkanie z Piotrem Kaletą, posłem PiS. Spotkanie odbędzie się 1 kwietnia, o godz. 18:00 - przy ul. Wojska Polskiego 128, Aleksandrów Łódzki
Spotkanie Klub Gazety Polskiej Łuków zaprasza 2 kwietnia, o godz. 18:40, na spotkanie z Adamem Borowskim. Odbędzie się ono w Sali Konferencyjnej Budynku Poklasztornego przy Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego, ul. Ks. kard. Stefana Wyszyńskiego 41 w Łukowie
Wydarzenie Bydgoski Klub Gazety Polskiej w imieniu Bydgoskich Patriotów zaprasza 2 kwietnia na Bydgoski Marsz Pamięci Jana Pawła II. Początek zgromadzenia o godz. 19 na Starym Rynku (marsz wyruszy o godz. 20)
NBP Mamy 480 ton złota! – poinformował prof. Adam Glapiński, prezes Narodowego Banku Polskiego

To był prawdziwy horror. Dźgał nożem jak opętany!

Źródło: canva.com

Jak informuje RMF FM mężczyzna, który w piątek zabił 31-latka w Grodzisku Mazowieckim usłyszał zarzuty. Grozi mu dożywocie.

Wszystko wydarzyło się w piątek przed 23:00 w pobliżu poczty niedaleko dworca PKP w Grodzisku Mazowieckim. W pewnym momencie na ulicy pojawił się mężczyzna z kobietą a naprzeciwko nich dwóch mężczyzn. Wywiązała się sprzeczka. Konflikt przeniósł się do pobliskiego parku, gdzie doszło do tragedii.

W pewnym momencie jeden z mężczyzn wyciągnął nóż i zaczął dźgać jak opętany drugiego. Zadał kilkanaście ciosów w tym jeden w serce. Zakrwawiony 31-latek upadł i stracił przytomność. Po przybyciu pogotowia mężczyzna wykrwawił się na śmierć.

Policja po intensywnych poszukiwaniach zatrzymała kobietą i mężczyznę, który trafił do zakładu psychiatrycznego w Tworkach. Został tam przesłuchany i, jak podaje RMF FM, usłyszał zarzut zabójstwa. Grozi mu dożywocie.

Źródło: RMF FM

Wiadomości

Przyjmowanie migrantów to handel naszym bezpieczeństwem

Dwa gole Lewandowskiego. Seria Barcelony trwa

W Watykanie i Rzymie odbędą się uroczystości w 20. rocznicę śmierci Jana Pawła II

Drużyna reprezentanta Polski w półfinale Pucharu Anglii

Skandal! Sąd oddalił skargę na decyzję prezydenta Torunia, który rozwiązał "Publiczny Różaniec w intencji Odnowy Narodu Polskiego"

Uwaga! Nadchodzi poważna zmiana pogody. Pojawią się burze śnieżne i zrobi się bardzo zimno

Viral, który zjadł jadłodajnię. Gdy popularność zabija lokalny klimat...

Pożar w Biebrzańskim Parku Narodowym. Sytuacja jest dynamiczna

O godz. 20.00 zapraszamy do Telewizji Republika na program "Gość Dzisiaj"

Klęska polityki "otwartych drzwi" Angeli Merkel

Już dziś "Klub Republiki". O godz. 21:30 zapraszamy do Telewizji Republika!

Jarosław Kaczyński: Tracimy prawa obywatelskie. Są tacy, którzy mówią, że jeśli te wybory wygra Karol Nawrocki to zostaną unieważnione

Usyk chce wesprzeć finansowo Ukrainę. Planuje jeszcze dwie walki

Berlin realizuje "tajny plan" uderzający w Polskę

Trzęsienie ziemi w Królestwie Tonga. Może pojawić się tsunami

Najnowsze

Przyjmowanie migrantów to handel naszym bezpieczeństwem

Skandal! Sąd oddalił skargę na decyzję prezydenta Torunia, który rozwiązał "Publiczny Różaniec w intencji Odnowy Narodu Polskiego"

Uwaga! Nadchodzi poważna zmiana pogody. Pojawią się burze śnieżne i zrobi się bardzo zimno

Viral, który zjadł jadłodajnię. Gdy popularność zabija lokalny klimat...

Pożar w Biebrzańskim Parku Narodowym. Sytuacja jest dynamiczna

Dwa gole Lewandowskiego. Seria Barcelony trwa

W Watykanie i Rzymie odbędą się uroczystości w 20. rocznicę śmierci Jana Pawła II

Drużyna reprezentanta Polski w półfinale Pucharu Anglii