Terrorystka z Państwa Islamskiego zatrzymana na granicy polsko-ukraińskiej
Służby graniczne zatrzymały kobietę współpracującą z Państwem Islamskim. Obywatelka Uzbekistanu przebywa w areszcie.
Informację o terrorystce na przejściu granicznym przekazał reporter Radia ZET. Kobieta została zatrzymana i przebywa w polskim areszcie. Czeka na wyrok sądu. Informację potwierdziła rzecznik prokuratury okręgowej w Przemyślu Marta Pętkowska. – Była młoda, drobniutka. Nie wyglądała na terrorystkę. Ale tak wyglądają te struktury – opisywała prokurator.
– Terrorystka związana z Państwem Islamskim próbowała – w tłumie uchodźców – przekroczyć ukraińsko-polskie przejście graniczne. To prawdopodobnie obywatelka Uzbekistanu – czytamy na Twitterze.
Służby graniczne zapewniły, że tożsamość wszystkich osób przybywających do Polski jest weryfikowana.
– Dane personalne uchodźców są sprawdzane w krajowych i międzynarodowych bazach poszukiwawczych. Kluczową kwestią jest zapewnienie bezpieczeństwa obywatelom Polski oraz krajów Unii Europejskiej – tłumaczy Straż Graniczna.
Od początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę Straż Graniczna zatrzymała już ponad 125 przestępców poszukiwanych przez polskie i zagraniczne służby. W tym także przez Interpol. Z informacji Straży Granicznej wynika, że w ostatnich dniach polską granicę przekraczali obywatele 150 krajów z całego świata.
Polecamy Hity w sieci
Wiadomości
Niemcy zwracają część skradzionych polskich obiektów dziedzictwa kultury. "<Waciki> z Niemiec, by Polacy przestali mówić o należnych reparacjach"
Sikorski chce zdelegalizować partię Brauna. Tak wyobraża sobie pluralizm w Polsce rządzonej przez Tuska
Najnowsze
Wiemy dlaczego Nawrocki odmówił spotkania z Orbanem. "To była jedyna słuszna decyzja"
Jest nieprawomocny wyrok za śmiertelne potrącenie niepełnosprawnej!
UOKiK zarzuca nieuczciwą promocję. Ponad 100 mln zł kary dla Biedronki!