Przejdź do treści
NBP Prezes NBP Prof. Adam Glapiński: Narodowy Bank Polski posiada w tej chwili ponad 632 tony złota. Jesteśmy w top 10 państw o największych zasobach złota na świecie. To historyczny moment
10:06 Wałbrzych: Policjanci zatrzymali pięciu mężczyzn zamieszanych w fałszowanie pieniędzy
09:04 Mazowieckie: Ponad 70 interwencji po burzach; najwięcej w Warszawie
08:33 Ukraina: Pięć osób zginęło w rosyjskich atakach w ciągu ostatniej doby
08:09 Indonezja: W walce z pożarami lasów władze uciekają się do wywoływania sztucznego deszczu
08:00 Polska: CBŚP rozbiło gang handlujący nielegalnymi sterydami; osiem osób zatrzymanych
07:31 Rosja: Ukraińskie drony zaatakowały kolejny magazyn Wildberries - w pobliżu Moskwy
07:00 Polska: Służby zatrzymały pięć osób związanych z nielegalnym obrotem odpadami
05:47 Portugalia: Siedmiu rannych w pożarze lasów w pobliżu Porto
04:28 Brazylia: Ropa znaleziona w pobliżu ujścia Amazonki to nasz „paszport do przyszłości” - powiedział Prezydent Lula
03:47 Niemcy: Bundeswehra liczy blisko 187 tys. żołnierzy, najwięcej od 13 lat
Ważne Ukazała się najnowsza książka "Reset" autorstwa prof. Sławomira Cenckiewicza, Michała Rachonia i Grzegorza Wierzchołowskiego. Szczegóły na stronie sklep.tvrepublika.pl oraz pod numerem tel. 22 232 37 70
Portal tvrepublika.pl Informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami - TVREPUBLIKA.PL
Wydarzenie Częstochowa: Trwa zbiórka podpisów pod referendum ws. odwołania prezydenta miasta i Rady Miasta. Podpisy można składać od poniedziałku do piątku w godz. 16.00–19.00 w punkcie „Kwadraty” przy al. Wolności 1
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" Piotrków Tryb. od poniedziałku do piątku w godz. 11:00-18.00 w biurze ul. Słowackiego 34a (przy przejeździe kolejowym) zbiera podpisy pod projektem ustawy Stop BANDERYZMOWI w Polsce!
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” w Iławie zaprasza wyjątkowo do NOWEGO MIASTA LUBAWSKIEGO na spotkanie z posłem mec. Andrzejem Śliwką - 24 sierpnia o godz. 17.00 w Miejskim Centrum Kultury przy ul. 19 Stycznia 17a

Tej nocy spodziewany jest szczyt opadów

Źródło: canva.com

W sobotę największe opady spodziewane są w woj. śląskim i na południu woj. opolskiego, spadnie tam do 80 mm deszczu. Szczyt opadów ma nastąpić w nocy - poinformował PAP synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Michał Kowalczuk.

W Kotlinie Kłodzkiej oraz na południu woj. małopolskiego opady wyniosą do 70 mm. W woj. łódzkim, na południu woj. mazowieckiego oraz w woj. lubelskim, świętokrzyskim i podkarpackim opady wyniosą do 50-60 mm i pojawi się ryzyko burz. W centrum woj. mazowieckiego wysokość opadów wyniesie do 25 mm.

W sobotę w całym kraju zachmurzenie będzie duże lub całkowite. W ciągu dnia najniższa temperatura wyniesie około 11 st. C w rejonach podgórskich, w centrum kraju około 6-17 st. C. Najcieplej będzie na Podlasiu i na Suwałkach, do 24 st. C. "Nieoczywista sytuacja. Suwałki, które są uważane za biegun zimna w Polsce, dzisiaj będą najcieplejsze" - dodał Kowalczuk.

Wiatr będzie wiał z kierunków północnych, na zachodzie kraju będzie umiarkowany i dość silny, w porywach do 80 km/h, a podczas burz do 70 km/h. "Istnieje także niewielka możliwość wystąpienia trąb powietrznych na południu Mazowsza oraz w woj. świętokrzyskim i częściowo w woj. małopolskim" - poinformował ekspert IMGW.

"W nocy dużo chmur, ale możliwe będą przejaśnienia na Pomorzu i północnym zachodzie" - przekazał Kowalczuk. W nocy największa suma opadów pojawi się na Beskidzie Śląskim, nawet do 120 mm. Na Dolnym śląsku, w Kotlinie Kłodzkiej i ma południu woj. opolskiego opady do 80 mm, w woj. świętokrzyskim i małopolskim do 70 mm. Burze z opadami deszczu mogą wystąpić w nocy punktowo na wschodzie kraju. "Im bardziej na północ, tym opady będą słabsze" - poinformował synoptyk.

W nocy temperatura wyniesie od 16 st. C w rejonach podgórskich Sudetów oraz w Kotlinach Sudeckich, miejscami 9 st. C na Lubelszczyźnie oraz na Pomorzu. Na pozostałym obszarze kraju wyniesie około 10-13 st. C. Wiatr będzie umiarkowany, okresami dość silny, na południowym zachodzie w porywach do 85 km/h.

W niedzielę w ciągu dnia zachmurzenie będzie duże, na północnym wschodzie możliwe rozpogodzenia i opady deszczu. W całym kraju możliwe będą burze, głównie w południowej części Polski. "Ponownie może wystąpić ryzyko trąb powietrznych na krańcach południowych i na zachodzie Polski" - dodał ekspert.

Do 30-40 mm deszczu spadnie nocą na południu woj. podkarpackiego, małopolskiego, śląskiego i dolnośląskiego. Sumy opadów wyniosą do 70 mm na krańcach południowych woj. dolnośląskiego, a na Opolszczyźnie i na Śląsku do 35 mm.

Temperatura maksymalna w niedzielę wyniesie od 10 st. C. w Kotlinach Sudeckich, około 19-20 st. C w centrum, do 24 st. C stopni na Podlasiu. Wiatr będzie umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 60 km/h. Na Opolszczyźnie i na południu Wielkopolski wiatr w porywach do 80km/h na godzinę.

Źródło: PAP