Przejdź do treści
NBP Prezes NBP Prof. Adam Glapiński: Narodowy Bank Polski ma w tej chwili ponad 613 ton złota. Jesteśmy w top 10 państw o największych zasobach złota na świecie. To jest historyczny moment.
Ważne Alarm o wolność słowa w Polsce. Rusza akcja informowania świata o zarzutach represji wobec niezależnych i konserwatywnych dziennikarzy. Szczegóły na portalu tvrepublika.pl
12:10 Polska: Od soboty do poniedziałku ceny maksymalne paliw będą wyższe niż w piątek
11:56 Niemcy: sprawca zamachu na jarmark w Magdeburgu skazany na dożywocie
11:28 Włochy: Alarm z powodu upałów w 18 miastach, coraz więcej zgłoszeń na pogotowie
11:26 Śląskie: Oszuści rozsyłają fałszywe SMS-y o mandatach za przekroczenie prędkości na autostradzie A4
10:05 Francja: Dwie trzecie kraju nadal w strefie wysokich temperatur
09:45 Wenezuela: Ponad 50 tys. nazwisk na liście zaginionych po trzęsieniu ziemi
07:40 Wielkopolskie: Po wypadku kolejowym w Białośliwiu udrożnienie ruchu na jednym torze możliwe w piątek wieczorem
07:18 Warszawa: Od soboty wprowadzony zostanie wakacyjny rozkład komunikacji miejskiej
07:12 Warszawa: Z powodu upału w weekend zamknięte będą oddziały Muzeum Narodowego
Ważne Ukazała się najnowsza książka "Reset" autorstwa prof. Sławomira Cenckiewicza, Michała Rachonia i Grzegorza Wierzchołowskiego. Szczegóły na stronie sklep.tvrepublika.pl oraz pod numerem tel. 22 232 37 70
Portal tvrepublika.pl Informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" w Białymstoku zaprasza 26 czerwca na wydarzenie dla uczniów. Osoby, które okażą świadectwo z biało-czerwonym paskiem, otrzymają od organizatorów darmowe lody. Aleja Bluesa, Białystok
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej w Bartoszycach zaprasza na spotkanie z mec. Andrzejem Śliwką, Posłem na Sejm RP. Spotkanie odbędzie się 26 czerwca o godz. 19:00 w „Przystanku” przy Placu Dworcowym 1 w Bartoszycach
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" Nowy Targ zaprasza na spotkanie z Jakubem Maciejewskim, dziennikarzem TV Republika 28 czerwca, godz. 16:00 Restauracja "Kaprys" ul. Sokoła 3, Nowy Targ
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” w Czarnem zaprasza na otwarte spotkanie z posłem Michałem Kowalskim, 29 czerwca 2026 r., godz. 17.00, ul. Kolejowa 7, Sala Dworca PKP, Czersk
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Wołomin i Stowarzyszenie „Nowy Wołomin” zapraszają na spotkanie z posłem Markiem Jakubiakiem z Wolnych Republikanów i Adamem Borowskim, działaczem opozycji. 1 lipca, g. 18:00, Sala Bankietowa Cechu Rzemiosł, Moniuszki 11/1, Wołomin
Wydarzenia Klub "Gazety Polskiej" Gorzów Wielkopolski zaprasza na spotkanie z Konstytucjonalistą dr. Oskarem Kidą 30 czerwca, godz. 19:00 Wieczernik, ul. Biskupa Wilhelma Pluty 7, Gorzów Wielkopolski
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej w Elblągu zaprasza na spotkanie z konstytucjonalistą dr. Oskarem Kidą oraz mec. Andrzejem Śliwką, Posłem na Sejm RP. Spotkanie odbędzie się 29 czerwca o godz. 18:00 w Domu Rektora przy Bulwarze Zygmunta Augusta 12 w Elblągu
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Kielce-Centrum zaprasza na spotkanie z posłem Krzysztofem Lipcem, 1 lipca, godz. 17:00, Dom Kultury „Sabat”, ul. Jeziorańskiego 73, Kielce

Tegoroczny WOŚP w ciepłym towarzystwie: przyjaciele FSB, czapki Pytla, Kraśko. ZOBACZ!

Źródło:

Pomóż bezbronnym noworodkom i wylicytuj sowiecką czapkę z napisem „Aurora”, własność byłego szefa kontrwywiadu wojskowego, który podjął nielegalną współpracę z rosyjską FSB – z tym kojarzyć się będzie tegoroczna WOŚP. Róbmy dobro, cieszmy się i wyśmiewajmy nienawiść oraz spiskowe pisowskie teorie. Niech wygrają noworodki, a z nimi dobrzy dorośli ludzie, z generałem Pytlem na czele – oto budowana dziś atmosfera - pisze Piotr Lisiewicz w najnowszym numerze tygodnika "Gazeta Polska".

„Na szczęście politycy nie pchają się drzwiami i oknami. Chyba czują, że próba budowania kapitału politycznego na Orkiestrze to nie jest dobry pomysł. Czują też na sobie oddech Polaków, którzy bardzo szybko oceniają, czy coś jest zrobione od serca, czy jest to wykreowany sztucznie odruch” – tak mówił Jerzy Owsiak w niedawnym wywiadzie dla Wirtualnej Polski.

Pytel uwielbia amerykańskie medale

Wydaje się, że Piotr Pytel to dla Owsiaka, byłego pracownika firmy Carpatia, ktoś znacznie więcej niż polityk i w jego przypadku z pewnością mamy do czynienia z działaniem „od serca”, a o „wykreowanym sztucznie odruchu” nie może być mowy. Pytel do swojej czapki majtka „Aurory” dołożył do zlicytowania na WOŚP coś jeszcze: „Dla uatrakcyjnienia oferty dołączam 8 oryginalnych medali pamiątkowych – wybrałem je spośród tych, które są dla mnie szczególnie cenne”.

Jakie „medale pamiątkowe” okazały się dla Pytla „szczególnie cenne”? Rzecz jasna te z anglojęzycznymi napisami i nazwami amerykańskich służb! Czy trzeba lepszego dowodu na głupotę pisowców, niż podejrzewanie – zapewne tylko na podstawie rosyjskiej czapki – że ktoś ma nieodpowiednie związki z Ruskimi? Skoro on ma tyle amerykańskich medali pamiątkowych? I tak bardzo je ceni? A tej flagi z godłem FSB, która wisiała w siedzibie Centrum Eksperckiego Kontrwywiadu NATO, Pytel nie ceni, jak widać, w ogóle, bo jej na WOŚP nie przekazał.

Pomagajmy na luzie dzieciakom i olewajmy pisowskiego focha oraz spiskowe brednie Macierewicza („Ubeckie metody Macierewicza” – taki był tytuł tekstu o Pytlu na rosyjskim portalu Sputnik). My, Polacy, przetrwaliśmy różne trudne czasy, to i te przetrwamy, jeśli będziemy razem – oto przesłanie WOŚP.

Na saniach z Kraśko i przy świecach z Przetakiewicz

Dlatego obok czapki z „Aurory” wylicytować powinniśmy też cztery grafiki, które z porywu serca Monika Olejnik, autorka wywiadu w TVN24 z generałem Pytlem, zdjęła ze ściany własnego domu. A po udekorowaniu naszej ściany pora pomyśleć o zimowych wycieczkach. Dlatego trzeba koniecznie wylicytować lekcję powożenia saniami u Piotra Kraśko. Kraśko wywiezie cię nimi nie na białe niedźwiedzie, jak to bywało w czasach jego dziadka Wincentego, ale na piękny kulig do lasu, z ogniskiem, pochodniami i kiełbaskami.
Jak ci się znudzą ogniska na mrozie, to wylicytować możesz sobie kolację z Joanną Przetakiewicz, niegdyś partnerką Jana Kulczyka, tą, co to ostatnio bardzo ciekawe rzeczy opowiadała o tym, że kocha seks. Ciekawie może być, nieprawdaż?

(...)

Uchodźcy w pakiecie z noworodkami

(...)

W tym roku w roli czarnego charakteru obsadzony został minister Konstanty Radziwiłł, z którego to powodu odgrzano jako temat protest lekarzy rezydentów. „Panie ministrze, proszę rozmawiać z lekarzami. Proszę nie boksować się i nie mówić, że to sprawa polityczna” – zaapelował w programie wspierającej noworodki Olejnik ich główny dobroczyńca.
Skojarzenie ma być jasne: w jakim stanie jest w Polsce służba zdrowia, wszyscy wiedzą, a jedyne, co działa rewelacyjnie, to WOŚP, która ją de facto zastępuje i bez której dawno by już ona padła. Tymczasem dokonywane corocznie wyliczenia nie pozostawiają złudzeń: budżet NFZ jest ponad 1000 razy wyższy niż suma zbierana przez WOŚP.
Jak się okazało, w tym roku w pakiecie z pomocą dla dzieci zaoferowano nam jeszcze… uchodźców. Owsiak tłumaczył, że „nie jest w stanie zrozumieć polityków, którzy mówią »nie« uchodźcom”. „Nie rozumiem tego w kraju, w którym partia rządząca powołuje się na wartości chrześcijańskie. Nie mieści mi się to w głowie” – mówił u Olejnik.

Wielce prawdopodobne, że zgodnie z wielekroć powtarzanym schematem, w ostatnich dniach przed finałem WOŚP Owsiak „wykryje” jeszcze jednego, koniecznie bliskiego PiS wroga, którego zaatakuje bardzo ostro, by potem lekko złośliwie przeprosić go i wyciągnąć rękę do zgody („ach, jaki ten Jurek w gorącej wodzie kąpany, taki ma niewyparzony język”).

(...) 


Od Carpatii do bluzgów na Macierewicza

Pod koniec PRL Owsiak był pracownikiem firmy Carpatia należącej do Jana Załuski. – Myśmy wtedy ciułali na stare używane golfy diesle, a nagle się okazało, że Jurek jeździ wielkim, wypasionym land roverem, ponieważ został zatrudniony w firmie polonijnej Carpatia –wspominał Jan Pospieszalski.

Telewizja Republika ujawniła dokument, z którego wynikało, że Załuska zobowiązuje się oddać firmę Carpatia pod nadzór wywiadu wojskowego, przekazywać wywiadowi część zysków ze swoich interesów i zatrudniać na kluczowych stanowiskach wskazane przez wywiad osoby.

Najbardziej ekstremalnym przykładem absurdalnego użycia dzieci do celów propagandy był w październiku 2013 r. atak Owsiaka na Antoniego Macierewicza, gdy ponad setka pracujących w powołanym przez niego zespole naukowców zaczęła zbliżać się do prawdy o Smoleńsku. „Panie Macierewicz, zostaw nas pan wszystkich k… w spokoju!” – wykrzykiwał Owsiak. Jaki miał być oficjalny powód szału Owsiaka? Miał on zdenerwować się tym, że media zamiast reklamować jego akcję, pokazywały zespół Macierewicza (uściślijmy: wylewały na niego kubły pomyj), co Owsiak skomentował: „Kiedy dzisiaj 50 dzieci robiło masaż serca, wchodzą w życie z nauką ratowania życia, to ta wiadomość została przykryta totalnym pier...em, które od iluś miesięcy sączy się z chorych głów i wchodzi w nas, zatruwa wszystkich Polaków. Dosyć tego, po prostu k… dosyć!”.

 

CAŁOŚĆ TYLKO W "GAZECIE POLSKIEJ"

 

Usunięto obraz.

Gazeta Polska