Przejdź do treści
Republika W poniedziałek (18.08) o godz. 7:10 gościem Poranka Radio Republika będzie dr Rafał Leśkiewicz, rzecznik prasowy Prezydenta RP Karola Nawrockiego
22:33 Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski: to historyczna decyzja, że Stany Zjednoczone są gotowe uczestniczyć w gwarancjach bezpieczeństwa dla Ukrainy
21:42 CNN: prezydent USA Donald Trump w Białym Domu najpierw spotka się z ukraińskim przywódcą Wołodymyrem Zełenskim, liderom będą towarzyszyć delegacje obu krajów. Później prezydenci mają spotkać się z europejskimi przywódcami
Republika W poniedziałkowych rozmowach (18.08) w Radiu Republika o godz. 6:19 - Marek Formela i o godz. 6:36 - Filip Memches, z tygodnika "Do Rzeczy"
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Otwock zaprasza na spotkanie z Tomaszem Sakiewiczem i Pawłem Piekarczykiem w środę, 20 sierpnia, o godz. 18:00 w sali widowiskowej Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury, ul. J. Poniatowskiego 10 w Otwocku
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Częstochowa zaprasza do składania podpisów pod wnioskiem o referendum ws. nielegalnej migracji przez cały sierpień od 12-tej do 17-tej pod Jasną Górą przy wjeździe na parking od ul.Klasztornej
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

Tęczowa "husaria", bluzgi i muzyka. Nasza transmisja ze Strajku Kobiet

Źródło: Portal TV Republika, fot. Adam Zawadzki

Gorąco zachęcamy do śledzenia naszej transmisji na żywo ze Strajku Kobiet. W centrum Warszawy jest redaktor Portalu TV Republika Adam Zawadzki. Wydarzenie dopiero się rozpoczyna, na miejscu zbierają się uczestnicy oraz relacjonujący dziennikarze. Policja nadaje przez megafon komunikaty do zgromadzonych. Wszystkie zdjęcia w tekście są autorstwa red. Adama Zawadzkiego.

\Usunięto obraz. Usunięto obraz. Usunięto obraz. Usunięto obraz.

 

W sobotę po południu na rondzie Dmowskiego w centrum Warszawy zaczęli się gromadzić uczestnicy Strajku Kobiet. Sobotni protest odbywa się pod hasłem "Warszawa Niepodległa - W imię matki, córki, siostry" i związany jest z 102. rocznicą uzyskania praw wyborczych przez kobiety.

 

Jak przekazał reporter PAP, na rondzie Dmowskiego zaczęli się już gromadzić uczestnicy strajku, którzy na ubraniach, maseczkach i transparentach mają czerwone błyskawice. Uczestnicy demonstracji mają ze sobą również transparenty z hasłami, takimi jak "Każda wolna Polka to dla PiS-u demolka", "Wywalczyłyśmy prawa wyborcze, wywalczymy prawa pracownicze".

 

Słychać okrzyki "Je.. PiS!". Protestujących wspierają motocykliści i kierowcy samochodów, którzy okleili pojazdy logo "Strajku Kobiet". Na miejscu są siły policji. Funkcjonariusze informują zgromadzonych, że zgromadzenie nie zostało zgłoszone i proszą o rozejście się.

 

Jak poinformowali w mediach społecznościowych organizatorzy, demonstracja związana jest z 102. rocznicą uzyskania praw wyborczych przez kobiety. – Nie po to wywalczyłyśmy sobie ponad wiek temu prawa obywatelskie, by teraz pozwalać rządzącym odbierać sobie prawa człowieka - podkreślili organizatorzy strajku.

 

– W 102. rocznicę naszej niepodległości idziemy w imię nas wszystkich - my, wnuczki tych, które wystukały sobie tę niepodległość parasolkami. W imię solidarności, którą możemy i chcemy się podzielić - dodali w wydarzeniu opublikowanym na Facebooku organizatorzy.

 

Protesty w kraju trwają od 22 października, gdy Trybunał Konstytucyjny orzekł, że przepis tzw. ustawy antyaborcyjnej z 1993 r. zezwalający na aborcję w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodny z konstytucją. Przepis straci moc wraz z publikacją wyroku, ale ten nie został jak dotąd ogłoszony.

 

 

Usunięto obraz. Usunięto obraz. Usunięto obraz.

Usunięto obraz.

 

Usunięto obraz.

Usunięto obraz.

 

 

Usunięto obraz. Usunięto obraz.

 

Usunięto obraz.

PAP, Portal TV Republika

Wiadomości

Niebezpieczna bakteria w Bałtyku. Uwaga na kąpiel i jedzenie!

Boliwia: będzie druga tura wyborów prezydenckich. Koniec socjalizmu

Trump: Zełenski może zakończyć wojnę „niemal natychmiast”

Zła wiadomość. Zamkną łaźnie na kilka lat!

To z nią Świątek zagra w finale WTA 1000 Cincinnati!

USA: masowe wykluczenie nielegalnych imigrantów z dostępu do świadczeń

Śmierć dwóch strażaków podczas akcji gaśniczej

Rubio ostrzega: Nie chcemy tam dotrzeć, ludzie będą ginąć tysiącami

Szósty dzień ulicznych protestów. Vuczić zapowiada zaostrzenie

Macron: Rosja jest jedynym agresorem. Nigdy nie dotrzymała obietnic

Rosja "pilnuje pokoju". Na razie na Ukrainie

Dr Kuź w "Klubie Republiki" krytykuje podejście rządu Tuska do wojska. "Mundurowi to niekoniecznie jest jego baza wyborcza"

Gmyz: Szczegóły specyfikacji warunków zamówienia często służą ustawianiu przetargów!

Prezydent Zełenski: Gwarancje bezpieczeństwa USA dla Ukrainy to "historyczna decyzja"

Rubio konkretny. Mówi co się stanie z Rosją, jeśli nie będzie dążyła do pokoju

Najnowsze

Niebezpieczna bakteria w Bałtyku. Uwaga na kąpiel i jedzenie!

To z nią Świątek zagra w finale WTA 1000 Cincinnati!

USA: masowe wykluczenie nielegalnych imigrantów z dostępu do świadczeń

portugalska straż pożarna

Śmierć dwóch strażaków podczas akcji gaśniczej

Rubio ostrzega: Nie chcemy tam dotrzeć, ludzie będą ginąć tysiącami

wybory w Boliwii

Boliwia: będzie druga tura wyborów prezydenckich. Koniec socjalizmu

Donald Trump

Trump: Zełenski może zakończyć wojnę „niemal natychmiast”

łaźnie Gellerta

Zła wiadomość. Zamkną łaźnie na kilka lat!