Przejdź do treści
Ważne W poniedziałek warszawski sąd okręgowy zajmie się wnioskiem nielegalnej komisji śledczej ds. Pegasusa o 30-dniowy areszt wobec byłego szefa MS Zbigniewa Ziobry (PiS)
21:30 2 kwietnia na ekrany kin wchodzi film „21.37”, który powstał specjalnie z okazji 20. rocznicy śmierci św. Jana Pawła II
20:40 Toruń: skandaliczna decyzja Sądu Okręgowego oddalająca skargę na decyzję prezydenta miasta, który rozwiązał w lutym "Publiczny Różaniec w intencji Odnowy Narodu Polskiego"
19:40 Pożar w Biebrzańskim Parku Narodowym. Według szacunków strażaków, obejmuje obszar ponad 70 ha, zlokalizowany jest na granicy powiatów augustowskiego i sokólskiego
19:31 Ciężarna kobieta, która wskutek piątkowego trzęsienia ziemi w Birmie znalazła się pod gruzami domu w mieście Mandalay, została po 50 godzinach żywa spod nich wyciągnięta, jednak później zmarła w szpitalu - poinformowała agencja AFP
18:50 Donald Trump zagroził Iranowi: jeśli nie zawrą umowy o programie atomowym, będzie bombardowanie jakiego jeszcze nie widzieli
18:00 Jarosław Kaczyński: Dziś w Polsce tracimy prawa obywatelskie. Są tacy, którzy otwarcie mówią, że jeśli te wybory wygra Karol Nawrocki to zostaną unieważnione
Radio Republika Zachęcamy do słuchania naszego internetowego Radio Republika na stronie radiotvrepublika.pl
Ważne Bazylika pw. Św. Krzyża w Warszawie, 1 kwietnia, godz. 20.00, Msza św. w intencji śp. Barbary Skrzypek
Wydarzenie 12.04 o 12.00 w Warszawie odbędzie się Marsz z Okazji 1000-lecia Królestwa Polskiego oraz bicie rekordu w liczbie par tańczących jednocześnie poloneza
Spotkanie Klub Gazety Polskiej Aleksandrów Łódzki zaprasza na spotkanie z Piotrem Kaletą, posłem PiS. Spotkanie odbędzie się 1 kwietnia, o godz. 18:00 - przy ul. Wojska Polskiego 128, Aleksandrów Łódzki
Spotkanie Klub Gazety Polskiej Łuków zaprasza 2 kwietnia, o godz. 18:40, na spotkanie z Adamem Borowskim. Odbędzie się ono w Sali Konferencyjnej Budynku Poklasztornego przy Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego, ul. Ks. kard. Stefana Wyszyńskiego 41 w Łukowie
Wydarzenie Bydgoski Klub Gazety Polskiej w imieniu Bydgoskich Patriotów zaprasza 2 kwietnia na Bydgoski Marsz Pamięci Jana Pawła II. Początek zgromadzenia o godz. 19 na Starym Rynku (marsz wyruszy o godz. 20)
NBP Mamy 480 ton złota! – poinformował prof. Adam Glapiński, prezes Narodowego Banku Polskiego

Tarczyński o TVN: prowadzi politykę nienawiści i pogardy do Polaków!

Źródło: TV Republika

„Podjąłem decyzję, że składam zawiadomienie do prokuratury w związku z wypowiedziami pani Engelking ws. art. 133. Kodeksu Karnego - możliwości znieważenia narodu polskiego lub państwa polskiego” - poinformował w niedzielę w programie „Strefa Starcia” na antenie TVP Info europoseł PiS Dominik Tarczyński.

- To także dotyka mnie osobiście. Mój dziadek po 45 roku jako komendant NSZ, a także komendant placówki WiN-u pomagał i ratował Żydów, a do tej pory jest nazywaną bandytą - dodał Tarczyński, przedstawiając w studiu wydruki dokumentów z IPN, z nazwiskami uratowanych przez jego dziadka Żydów. - Słowa Engelking nie dotyczą jakiejś zbiorowości, dotyczą Polaków. Użyła bardzo jasno zwrotu „Polacy”. Jestem bardzo poruszony, wręcz wstrząśnięty, że przez tyle lat ta kobieta nie odpowiedziała za swoje słowa — dodał dalej europoseł.

Dominik Tarczyński poinformował w trakcie programu, że podjął decyzję o złożeniu zawiadomienia do prokuratury w związku z wypowiedziami Barbary Engelking.

W poniedziałek składam zawiadomienie ws. art. 133. Kodeksu Karnego - możliwości znieważenia narodu polskiego lub państwa polskiego. Dosyć tego! Dosyć dziesiątek lat plucia na nas i obrażania całych narodów. Polska jest numerem jeden od względem ilości osób uznanych jako Jad Waszem, jako tych, którzy pomagali Żydom, sprawiedliwych wśród narodów, jesteśmy numerem jeden. A Engelking wychodzi do TVN-u i pluje na takich ludzi jak mój dziadek, jak miliony Polaków, dlatego prokuratura powinna zbadać i ocenić, czy znieważyła naród polski — powiedział europoseł PiS.

Art. 133. Kodeksu Karnego [Znieważenie narodu lub państwa polskiego] brzmi: Kto publicznie znieważa Naród lub Rzeczpospolitą Polską, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

wpolityce.pl, TVP Info

Wiadomości

Koniec ery prywatności? Nadchodzi Dzień Q... Globalna panika

Anglicy bez lęku przed USA. Biorą, co chcą

W Klubie Republiki o zatrzymaniach, aresztach wydobywczych i łamaniu praworządności

Litwa: nurkom udało się podczepić linę do zatopionego pojazdu żołnierzy USA

Miał napaść na 14-latkę. Jest wniosek o areszt

PŚ w skokach. Tschofenig rozbił bank, Wąsek najlepszym z Polaków

Według posłanki KO prezydencja w UE jest ważniejsza niż 1000-lecie Królestwa Polskiego

Morawiecki: zeznania Pawła S. to stek bzdur i konfabulacji

Przyjmowanie migrantów to handel naszym bezpieczeństwem

Dwa gole Lewandowskiego. Seria Barcelony trwa

W Watykanie i Rzymie odbędą się uroczystości w 20. rocznicę śmierci Jana Pawła II

Drużyna reprezentanta Polski w półfinale Pucharu Anglii

Skandal! Sąd oddalił skargę na decyzję prezydenta Torunia, który rozwiązał "Publiczny Różaniec w intencji Odnowy Narodu Polskiego"

Uwaga! Nadchodzi poważna zmiana pogody. Pojawią się burze śnieżne i zrobi się bardzo zimno

Viral, który zjadł jadłodajnię. Gdy popularność zabija lokalny klimat...

Najnowsze

Koniec ery prywatności? Nadchodzi Dzień Q... Globalna panika

Miał napaść na 14-latkę. Jest wniosek o areszt

PŚ w skokach. Tschofenig rozbił bank, Wąsek najlepszym z Polaków

Według posłanki KO prezydencja w UE jest ważniejsza niż 1000-lecie Królestwa Polskiego

Morawiecki: zeznania Pawła S. to stek bzdur i konfabulacji

Anglicy bez lęku przed USA. Biorą, co chcą

W Klubie Republiki o zatrzymaniach, aresztach wydobywczych i łamaniu praworządności

Litwa: nurkom udało się podczepić linę do zatopionego pojazdu żołnierzy USA