Przejdź do treści
07:53 IMGW wydał dla całego kraju ostrzeżenia I i II stopnia przed burzami. Najbardziej zagrożone jest woj. śląskie, małopolskie, podkarpackie, świętokrzyskie i łódzkie
Wydarzenie Poseł Dorota Arciszewska-Mielewczyk oraz Klub „Gazety Polskiej” Kościerzyna zapraszają na spotkanie z posłami Mariuszem Goskiem oraz Dariuszem Mateckim, 21 lipca, godz. 16.30, ul. 3 maja 9, Kościerzyna.
Wydarzenie Poseł Agnieszka Wojciechowska van Heukelom oraz Klub "Gazety Polskiej" Łódź Górna zapraszają na spotkanie z Jackiem Saryuszem Wolskim, 14 lipca, godz. 18:00, ul. Piotrkowska 143, Łódź
Wydarzenie Wiec poparcia dla Ryszarda Majdzika. 14 lipca (poniedziałek), godz. 12:30 pod Sądem Rejonowym, ul. Przy Rondzie 7, Kraków
Wydarzenie USA: Kluby Gazety Polskiej Nowym Jorku zapraszają 23 lipca o godz. 19.00 Polonię na spotkanie autorskie z europosłem Danielem Obajtkiem, które odbędzie się w Cracovia Manor, Wallington, NJ07057
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

Także część Lewicy stanęła w obronie Centralnego Portu Komunikacyjnego. Gdzie są „konserwatyści” z PO?

Źródło: PAP

W obronie Centralnego Portu Komunikacyjnego stanęło nie tylko, co nie dziwi Prawo i Sprawiedliwość oraz Kukiz 15, ale także część Lewicy. Do zespołu parlamentarnego "Tak dla rozwoju. CPK - atom - porty" założonego przez polityka PiS Marcina Horałę, akces złożyły posłanki Paulina Matysiak i Anna Maria Żukowska. To już kolejny raz, gdy obie panie przeciwstawiły się polityce ekipy Tuska, opowiadając się za rozwojem Polski. Szkoda, że na podobny krok nie zdobył się ani jeden parlamentarzysta PO, czy też podkreślającej swój konserwatyzm Trzeciej Drogi.

Jak przypomina Salon 24, który podał informację o decyzji Matysiak i Żukowskiej, Marcin Horała był rządowym pełnomocnikiem ds. CPK w czasach Prawa i Sprawiedliwości. "Celem ponadparlamentarnego zespołu ma być pospieszanie władzy w realizacji ważnych z punktów widzenia racji stanu inwestycji, takich jak CPK, elektrownia atomowa czy port kontenerowy", czytamy w portalu.

"Uważam, że Polska musi rozwijać infrastrukturę, a duże projekty mają szanse na realizację tylko wtedy gdy są planowane ponad jedną kadencję i ponad jeden rząd. Polska zasługuje na duży hub lotniczy, elektrownię atomową i sprawne porty! Jesteśmy 5 gospodarką w UE!" - napisała na Twitterze Anna Maria Żukowska.

Horała z satysfakcją przyjął akces dwóch posłanek z Lewicy, a także ich jasne stanowisko w sprawie kluczowych inwestycji w naszym kraju.

Przypomnijmy w tym miejscu jednoznacznie negatywny stosunek Tuska do powstania Centralnego Portu Komunikacyjnego, którego świadectwo dał on jeszcze w czasie kampanii wyborczej. Tusk stwierdził wówczas, że "CPK to jest polityczny pomysł i w wielu wymiarach chory pomysł". Dla porządku dodajmy, że negatywną opinię w sprawie CPK, a także wielu innych polskich inwestycji mają także nasi zachodni sąsiedzi. Oczywiście to czysty przypadek, że opinia Tuska jest praktycznie tożsama z opinią niemiecką.

Kolejny akces do zespołu parlamentarnego „Tak dla rozwoju. CPK - atom - porty..” - @AM_Zukowska 👍#TakDlaRozwoju https://t.co/BTwEXXRcdy

— Marcin Horała (@mhorala) January 26, 2024

Uważam, że Polska musi rozwijać infrastrukturę, a duże projekty mają szanse na realizację tylko wtedy gdy są planowane ponad jedną kadencję i ponad jeden rząd. Polska zasługuje na duży hub lotniczy, elektrownię atomową i sprawne porty! Jesteśmy 5 gospodarką w UE! https://t.co/UYTR98c4q3

— Anna-Maria Żukowska 💁🏻‍♀️ 🇵🇱🏳️‍🌈🇺🇦🇮🇱 (@AM_Zukowska) January 26, 2024
Salon 24, Portal TV Republika, wch

Wiadomości

O krok od tragedii na lubuskim jeziorze

Imigracja zalewa Europę. Dane nie zostawiają wątpliwości

"Mamy prawo przetrwać jako naród". Vox zapowiada deportacje milionów imigrantów

Wisienka na torcie: po zwycięstwie gratulacje od gwiazdy "Przyjaciół"

Uraczyła ich wołowiną z grzybkami. Usłyszała wyrok

Murcja: kolejna noc starć z imigrantami w Torre Pacheco

Tragedia na Korfu: Fale porwały rodzinę, matka nie żyje

Polki w finale Mistrzostw Europy! Z Turczynkami o medale

Nowe państwo na mapie świata? Historyczne porozumienie Francji

Trump wprowadzi drakońskie cła na import z UE

Ukraińskie Siły Powietrzne: niemieckie Skynexy "bezbłędnie" niszczą rosyjskie drony

Rzeka porwała ludzi. Powódź po burzy w Hiszpanii

Anisimova: w finale skończyła mi się benzyna

AKTUALIZACJA

Zwycięstwo Polek na pożegnanie z ME! Brawo!!!

Dwie ambasady założyły się o wynik finału w Wimbledonie. Stawką makaron z truskawkami

Najnowsze

O krok od tragedii na lubuskim jeziorze

Uraczyła ich wołowiną z grzybkami. Usłyszała wyrok

Murcja: kolejna noc starć z imigrantami w Torre Pacheco

Tragedia na Korfu: Fale porwały rodzinę, matka nie żyje

Polki w finale Mistrzostw Europy! Z Turczynkami o medale

Imigracja zalewa Europę. Dane nie zostawiają wątpliwości

"Mamy prawo przetrwać jako naród". Vox zapowiada deportacje milionów imigrantów

Wisienka na torcie: po zwycięstwie gratulacje od gwiazdy "Przyjaciół"