Totalna wtopa TVN24! Problemem okazała się nazwa: Pułtusk!

Pułtusk. Tak poprawnie nazywa się miejscowość, w której odbył się dziś piknik rodzinny z udziałem polityków Prawa i Sprawiedliwości - a także Karola Nawrockiego, prezydenta-elekta. Niemniej, dla stacji z Wiertniczej, najwyraźniej nazwa miejscowości była zbyt dużym problemem.
W Pułtusku odbyło się dziś spotkanie polityków Prawa i Sprawiedliwości z wyborcami, w którym uczestniczył również prezes partii Jarosław Kaczyński.
Na wydarzenie zaproszono także Karola Nawrockiego, który skorzystał z okazji, by podziękować władzom PiS za udzielone mu poparcie w wyborach prezydenckich, mimo że nigdy nie należał do tej formacji.
Byl to piknik rodzinny, który - o dziwo - pokazano też w TVN24. Ale... z błędną nazwą. A raczej, błędem ortograficznym w nazwie miejscowości.
Zamiast Pułtusk, TVN24 podawał ochoczo nazwę "Półtusk".
Źródło: Republika
Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Jesteśmy na Youtube: Bądź z nami na Youtube
Jesteśmy na Facebooku: Bądź z nami na FB
Jesteśmy na platformie X: Bądź z nami na X