Przejdź do treści
Wydarzenie Kluby „Gazety Polskiej” zapraszają 11 listopada do swojego sektora w Marszu Niepodległości. Zbiórka o godz. 13:00 przy rondzie Dmowskiego, od strony Banku PKO BP, w kierunku Stadionu Narodowego
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej Warszawa oraz Wolni Polacy zapraszają na protest przeciwko represjom politycznym wobec Daniela Obajtka, 12 listopada, godz. 11:30 przed Prokuraturą Regionalną w Warszawie (Krakowskie Przedmieście 25)
Wydarzenie 12 listopada (środa), o godz. 18:00 odbędzie się pokaz filmu "Operacja Polonia 1920". Miejsce: Sala widowiskowa Centrum Kultury - Izabelin. Wstęp wolny
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" Chrzanów zaprasza na spotkanie otwarte z Jakubem Maciejewskim. 14 listopada, g. 18:00. Sala Parafialna ul. Adama Mickiewicza 5, Chrzanów
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej w Gdyni zaprasza na spotkanie z Jackiem Wroną, działaczem Ruchu Obrony Granic. 16 listopada, g. 17:30. Cech Rzemiosła i Przedsiębiorczości, ul. 10 Lutego 33
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" Miechów zaprasza na spotkanie otwarte z Przemysławem Czarnkiem. 15 listopada, g. 13:00. Hala sportowa przy szkole podstawowej w Kozłowie, Kozłów 303
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej w Nowym Dworze Mazowieckim i NPR zapraszają na spotkanie z posłem Markiem Jakubiakiem 21 listopada o godz. 18:00 w Nowodworskim Ośrodku Kultury przy ul I.J. Paderewskiego 1a
Wydarzenie Uroczystości 195. rocznicy wybuchu Powstania Listopadowego. Olszynka Grochowska, niedziela, 30.11. Początek o g. 12:30, Kopiec Bohaterów Olszynki Grochowskiej w Alei Chwały (ul. Chełmżyńska). Od g. 13:00 uroczystości przy Mogile Powstańczej, ul. Szeroka
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

TSUE przychyliło się do wniosku ws. Sądu Najwyższego? Jest odpowiedź premiera

Źródło:

"Po dokładnym przeanalizowaniu ustosunkujemy się co do zawiadomienia, które otrzymaliśmy ze strony Trybunału Sprawiedliwości UE" – stwierdził dziś w Brukseli premier Mateusz Morawiecki. Organizacje pozarządowe oraz media wskazują, że Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej przychylił się do wniosku Komisji Europejskiej ws. zastosowania środka tymczasowego i zawieszenia stosowania przepisów ustawy o Sądzie Najwyższym.

Podczas konferencji prasowej premier pytany był, czy Polska otrzymała już decyzję TSUE ws. środków tymczasowych, która zamraża stosowanie niektórych przepisów ustawy o SN. – W ostatnich godzinach przyszło zawiadomienie ze strony Trybunału Sprawiedliwości – odpowiedział.

– Na pewno po przeanalizowaniu dokładnym ustosunkujemy się co do tego – zadeklarował szef polskiego rządu.

– Ja, w rozmowach bilateralnych tutaj, myślę, że przekonałem kilku kolejnych przywódców co do tego, jak wyglądała polska reforma wymiaru sprawiedliwości i jak ona wygląda, i jak bardzo jest potrzebna – dodał.

Jak zaznaczył, w prowadzonych rozmowach wskazywał, że "80 proc. Polaków chce reformy wymiaru sprawiedliwości", a wyroki polskich sądów "bardzo często są uważane za niesprawiedliwe, za nieobiektywne, za godzące w poczucie sprawiedliwości ludzi".

Według mediów Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej postanowił zawiesić przepisy dotyczące przechodzenia w stan spoczynku sędziów Sądu Najwyższego, którzy ukończyli 65 lat, i przywrócenia do pracy tych przesuniętych już w stan spoczynku - na warunkach, jakie obowiązywały przed wejściem w życie nowej ustawy o SN.

Telewizja Republika

Wiadomości

Donald Trump

Chiny: zapadły ważne decyzje w kwestii USA

Słowik: "Poszli w toporną propagandę". Żerko dosadniej

Taka jest cena za postawienie się Brukseli. Tyle kosztuje suwerenność

Stany Zjednoczone uziemione. Efekt uporu Demokratów

Zamieszki w więzieniu. Nie żyje 31 osób

Rosja wabi afrykańskie kobiety. Wykorzystują je dla armii

To może opóźnić Alzheimera o siedem lat

Szef BBC podał się dymisji z powodu kłamliwego materiału o Trumpie

Nożownik zaatakował policjantkę. Agresor zginął na miejscu

Bohater czy seksualny drapieżnik? Historia Jerzego Zawieyskiego

Apel o ratunek dla STOART - widmo likwidacji niezależnej organizacji artystów wykonawców

Pirotechnika, broń, a teraz drony. Kierwiński wprowadza kolejny zakaz na Marsz Niepodległości

Abp Szewczuk o rosyjskiej agresji: żyjemy - i to jest znak niewidzialnej ochrony Michała Archanioła nad Ukrainą

Koniec z utrudnianiem modlitw pod klinikami aborcyjnymi? Ważna decyzja sądu

Lisiewicz ostrzega w Niezależnej: Tusk szykuje prowokacje na Marszu Niepodległości

Najnowsze

Donald Trump

Chiny: zapadły ważne decyzje w kwestii USA

zamieszki w więzieniu w Ekwadorze

Zamieszki w więzieniu. Nie żyje 31 osób

kobiety z Malawi

Rosja wabi afrykańskie kobiety. Wykorzystują je dla armii

starsi ludzie

To może opóźnić Alzheimera o siedem lat

Szef BBC podał się dymisji z powodu kłamliwego materiału o Trumpie

wiadomości TVP Info

Słowik: "Poszli w toporną propagandę". Żerko dosadniej

Taka jest cena za postawienie się Brukseli. Tyle kosztuje suwerenność

odwołane loty w USA

Stany Zjednoczone uziemione. Efekt uporu Demokratów