TSUE ingeruje w polski wymiar sprawiedliwości. Polska została zobowiązania do zawieszenia Izby Dyscyplinarnej
Polska została zobowiązana w środę do „natychmiastowego zawieszenia” stosowania przepisów krajowych odnoszących się w szczególności do uprawnień Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego. Decyzję o zastosowaniu środków tymczasowych podjęła wiceprezes Trybunału Sprawiedliwości UE Rosario Silva de Lapuerta.
- W wydanym dziś postanowieniu wiceprezes Trybunału Rosario Silva de Lapuerta, uwzględniła wszystkie wnioski Komisji Europejskiej do czasu wydania ostatecznego wyroku. Polska zostaje zobowiązana do natychmiastowego zawieszenia stosowania przepisów krajowych odnoszących się w szczególności do uprawnień Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego - czytamy w decyzji sędzi.
Najnowsze
Człowiek powiązany z ludźmi Putina trafił do spółki Instytutu Pileckiego
Wiadomo, z kim zagrają polskie drużyny w Lidze Mistrzów piłkarzy ręcznych
Prokuratura reaguje na słowa Dody. Jest odpowiedź na zarzuty wokalistki
SPRAWDŹ TO!