Przejdź do treści
Wydarzenie Republika, województwo lubelskie i miasto Chełm zapraszają na "Wystrzałowego Sylwestra z Republiką". Na scenie m.in. Fun Factory, Kombi Łosowski, Velvet, Bayer Full, Defis, Corona, Playboys i Weekend. Zapraszamy 31 grudnia do Chełma i przed telewizory!
Republika Zapraszamy na stoisko Telewizji Republika już od 30 grudnia – przy Placu Niepodległości w Chełmie
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Londyn zaprasza na koncert kolęd patriotycznych Pawła Piekarczyka, 2 stycznia, godz. 17.30 (po Mszy św.), w kościele Parafialnym pw. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Ociece koło Ropczyc
16:25 Prokuratura Krajowa umorzyła postępowanie w sprawie przekroczenia uprawnień przez prokurator Ewę Wrzosek. Zdaniem prokuratury czyn miał "niską szkodliwość społeczną"
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Warszawa Bielany-Żoliborz zaprasza na Mszę św. o łaskę zdrowia dla ks. Michała Olszewskiego, 6 stycznia, godz. 11.00, Katedra Św. Jana Chrzciciela, ul Świętojańska 8
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" w Nowym Targu zaprasza na obchody 163. Rocznicy Powstania Styczniowego, 10 stycznia, godz. 16:00, skwer przy Kopcu Wolności, przy ul. Parkowej 14
Wydarzenia Kluby "Gazety Polskiej" zapraszają na koncert kolęd patriotycznych Pawła Piekarczyk: Słupsk 3.I, g. 17:00, Hotel Atena, Kilińskiego 7, Gdynia, 4.I, g. 16:00, Kościół p.w. Chrystusa Króla, Ks. Bp. Jana Bernarda Szlagi 3
Wydarzenia Kolędowanie z Pawłem Piekarczykiem c.d. Włocławek, 7.I, g. 17.00, Garage Hotel, Toruńska 113; Toruń, 8.I, g. 19:00, Sanktuarium Miłosierdzia Bożego i św. Faustyny
Wydarzenia Klub "GP" Skarżysko-Kamienna zaprasza na spotkanie i świadectwo s. Julii Dubowskiej - Cud Eucharystyczny w Sokółce, 5.I, g. 17.00, ul. Kościuszki 38, Skarżysko Kamienna. O godz. 18.00 odbędzie się koncert kolęd patriotycznych Pawła Piekarczyka
Wydarzenia Kolędowanie z Pawłem Piekarczykiem c.d. Nowy Sącz, 11.I, g. 17:00, parafia Matki Bożej Niepokalanej Sanktuarium Świętej Rity, sala Wieczernika
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" w Olsztynie zaprasza na spotkanie z posłem Andrzejem Śliwką, które odbędzie się w Szczytnie, przy ul. Solidarności 9 (świetlica Spółdzielni Mieszkaniowej), 3 stycznia 2026 r. (sobota) o godz. 17:00
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na prezentację wystawy w 130 rocznicę urodzin Gen. Stefana Roweckiego „Grota”, wystawa oddziału IPN w Łodzi czynna do 12 stycznia, Krużganki Klasztoru OO. Bernardynów w Piotrkowie Trybunalskim
NBP Nowa publikacja NBP: „Polski złoty i niezależność Narodowego Banku Polskiego jako fundamenty rozwoju gospodarczego" – książka prof. Adama Glapińskiego, Prezesa NBP. Wersja elektroniczna dostępna bezpłatnie na nbp.pl
NBP Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: Przyjęcie euro katastrofalnie spowolni rozwój gospodarczy Polski

TNS Polska: Ponad połowa Polaków źle ocenia sytuację w kraju

Źródło: Flickr/ ThisParticularGreg/ CC BY-SA 2.0

Ponad połowa Polaków (53 proc.) uważa, że sprawy w kraju idą w złym kierunku, a tylko 30 proc. myśli pozytywnie o biegu spraw w Polsce – wynika z sondażu TNS Polska.

Jak wynika z sondażu, poziom ocen pozytywnych spadł o 2 punkty procentowe w porównaniu do wyników z grudnia ubiegłego roku; udział ocen negatywnych pozostaje na podobnym poziomie.

Ponad połowa uważa, że nasza gospodarka przeżywa kryzys

55 proc. badanych uważa, że polska gospodarka znajduje się w stanie kryzysu, przy czym 39 proc. jest zdania, że jest to lekki kryzys, a według 17 proc. - gospodarka naszego kraju znajduje się w stanie głębokiego kryzysu.

Przeciwnego zdania jest 35 proc. respondentów, którzy uważają, że polska gospodarka rozwija się. Według 32 proc. ankietowanych jest to powolny rozwój. O dynamicznym rozwoju przekonanych jest 3 proc. badanych, a 10 proc. nie miało na ten temat zdania.

Obecne wyniki różnią się od tych uzyskanych w grudniu. O 10 punktów procentowych spadł poziom odpowiedzi pozytywnych, a o 5 punktów wzrósł udział ocen negatywnych dotyczących gospodarki. O 5 punktów procentowych zwiększył się odsetek badanych, którzy nie potrafili zająć stanowiska w tej sprawie.

Polacy nie wierzą w zmiany na lepsze

Prawie połowa Polaków (43 proc.) uważa, że następne trzy lata nie przyniosą zmiany, jeśli chodzi o materialne warunki życia. Przeciwnego zdania jest 21 proc. badanych; 29 proc. uważa, że warunki życia ulegną pogorszeniu.

W porównaniu do wyników z grudnia odsetek pozytywnych prognoz nieznacznie spadł (o 3 punkty procentowe), natomiast negatywnych wzrósł (o 4 punkty procentowe). Również zmniejszył się (o 4 punkty procentowe) odsetek ocen mówiących o braku zmian sytuacji.

Znalezienie pracy w Polsce – wręcz niemożliwe

Zdecydowana większość Polaków (69 proc.) uważa, że znalezienie pracy w naszym kraju jest trudne bądź w ogóle niemożliwe. Większość z tych osób (52 proc. ogółu) jest zdania, że trudno obecnie jest znaleźć jakąkolwiek pracę, a 17 proc. badanych uważa, że w ogóle nie można znaleźć zatrudnienia.

Optymiści w tej kwestii stanowią nieco ponad jedną czwartą społeczeństwa (27 proc.). Mimo to, jedynie dwóch na stu Polaków (2 proc.) sądzi, że można bez większych kłopotów znaleźć dobrą pracę, a 25 proc. ankietowanych jest zdania, że pracę można znaleźć, ale niekoniecznie taką, jaką by się chciało, 4 proc. nie umiało wyrazić opinii na ten temat.

W styczniu poziom ocen pozytywnych spadły o 3 punkty procentowe. Natomiast poziom ocen negatywnych wzrósł o 2 punkty procentowe.

Sondaż TNS Polska został zrealizowany w dniach 16-21 stycznia tego roku na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1000 mieszkańców Polski w wieku 15 i więcej lat.

pap, telewizjarepublika.pl

Wiadomości

ALERT POGODOWY

BĘDZIEMY AKTUALIZOWAĆ

Dramatyczna sytuacja na S7. Ludzie piszą smsy

JKH zdobywcą Pucharu Polski! Cztery gole w trzeciej tercji

Zimowa aura nie odpuszcza. Trwa intensywne uderzenie zimy

Zełenski naprawdę to zaproponował. Chodzi o wizytę Trumpa na Ukrainie

Innym narzucają, sami ignorują. Rząd ma w nosie regulacje prawne

Niezalezna.pl ujawnia, kto podpisał skandaliczne umorzenie ws. Wrzosek

Rolnicy: dla sieci handlowych liczy się tylko biznes, a tańszy będzie Mercosur

Polscy żołnierze pozostaną na Bałkanach? Prezydent zdecydował

ZUS, paliwo i VAT w górę. Rząd Tuska sięga do kieszeni Polaków

Michnik u Wysockiej-Schnepf - przyjaciel Jaruzelskiego pomstuje na polskiego prezydenta

Niemcy płacą za Zielony Ład. Planeta płonie, a autobusy... rdzewieją

Pracownicy Newsweeka zacięły się klapki na oczach? Tego polityka wskazała jako przegranego roku

Skandal! Uzurpator zamiast prokuratora krajowego - sądy w rozsypce - Miłosz Kłeczek Zaprasza

LeBron James kończy dziś 41. urodziny

Śnieżyce paraliżują kraj. Rodziny z dziećmi utknęły w zaspach

Najnowsze

ALERT POGODOWY

BĘDZIEMY AKTUALIZOWAĆ

Dramatyczna sytuacja na S7. Ludzie piszą smsy

Innym narzucają, sami ignorują. Rząd ma w nosie regulacje prawne

Niezalezna.pl ujawnia, kto podpisał skandaliczne umorzenie ws. Wrzosek

Rolnicy: dla sieci handlowych liczy się tylko biznes, a tańszy będzie Mercosur

Polscy żołnierze pozostaną na Bałkanach? Prezydent zdecydował

JKH zdobywcą Pucharu Polski! Cztery gole w trzeciej tercji

Zimowa aura nie odpuszcza. Trwa intensywne uderzenie zimy

Zełenski naprawdę to zaproponował. Chodzi o wizytę Trumpa na Ukrainie