TK przyznaje: Przyczyną kryzysu wokół Trybunału była nowela ustawy autorstwa PO-PSL

"TK w sprawozdaniu przyznaje, że przyczyną kryzysu była nowela z czerwca z 2015 przygotowana przez koalicję PO-PSL" – napisał na Twitterze reporter wiadomości TVP Bartłomiej Graczyk. Dziennikarz dołączył do swojego wpisu fragment sprawozdania Trybunału Konstytucyjnego.
Dziś odbyło się doroczne Zgromadzenie Ogólne Sędziów Trybunału Konstytucyjnego. W Zgromadzeniu tym nie wzięli jednak udziału Julia Przyłębska i Piotr Pszczółkowski - sędziowie wybrani za rządów Prawa i Sprawiedliwości.
Z przedstawicieli obecnej władzy na zgromadzeniu ogolnym TK jest tylko pani Surówka-Pasek od PAD. Nie ma nawet sędziów wybranych przez PiS
— Bartłomiej Graczak (@bgraczak) 20 kwietnia 2016
Bartłomiej Graczak przedstawił na Twitterze fragment sprawozdania TK. Czytamy w nim, że "bezpośrednią – choć nie wyłączną – przyczyną powstania kryzysu związanego z upływem kadencji pięciorga sędziów Trybunału Konstytucyjnego pod koniec 2015 r. i wyborem ich następców było dodanie w trakcie prac sejmowych art. 137 do nowej ustawy o Trybunale Konstytucyjnym (ustawa z 25 czerwca 2015 r.)".
W ten sposób po miesiącach konfliktu TK przyznaje, kto jest jego głównym winowajcą.
TK w sprawozdaniu przyznaje, że przyczyną kryzysu była nowela z czerwca z 2015 przygotowana przez koalicję PO-PSL pic.twitter.com/Wk9juPCs6U
— Bartłomiej Graczak (@bgraczak) 20 kwietnia 2016
Polecamy Sejm na Żywo
Wiadomości
Siedlisko zwyrodnialców nie istnieje. Zlikwidowano jedną z największych platform pedofilskich na świecie
Ziobro reaguje na słowa prezesa NRA. "Niech Pan wraca tam, gdzie razem z Giertychem tkwi Pan od dawna i to po same uszy"
Przemysław Czarnek: to, jak traktuje się ludzi, to jest sadyzm. Po zmianie władzy, Giertycha znajdziemy nawet we Włoszech
Prof. Cenckiewicz: kontrwywiad ABW pozyskał realne dowody na ruską ingerencję w proces wyborczy w roku 2023
Najnowsze

Ziobro reaguje na słowa prezesa NRA. "Niech Pan wraca tam, gdzie razem z Giertychem tkwi Pan od dawna i to po same uszy"

Przemysław Czarnek: to, jak traktuje się ludzi, to jest sadyzm. Po zmianie władzy, Giertycha znajdziemy nawet we Włoszech

Kard. Bergoglio po śmierci Jana Pawła II: był spójny, nigdy nie uchylał się od odpowiedzialności

Żarty się skończyły? OKO.press teatralnie zamyka portal na jeden dzień